COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Reference a ohlasy klientů z Nového Zélandu


Ladislav Kamarád - výstava na Staroměstské radnici v Praze

Ladislav Kamarád - Nový Zéland

Ladislav Kamarád otevírá okna do ztracených světů - špičkový světový fotograf krajiny po letech vystavuje v Praze

18. června 2009, Praha Na Staroměstské radnici začíná výstava unikátních velkoformátových fotografií Ladislava Kamaráda, obrazů oslavujících krásu a majestát přírody. Ladislav Kamarád, historicky první a jediný český držitel nejvyššího evropského prestižního titulu profesionálního fotografa Master Qualified European Photographer, udělovaného Evropskou federací profesionálních fotografů v Bruselu, zpracovává především přírodní scenérie nenarušené lidskou činností. Výsledné obrazy uchvacují hloubkou prostoru a brilancí zobrazených detailů.

Spolu s autorem navštívíte Nepál, Pákistán, Peru, Bolívii, Chile, Argentinu, Maroko, Mexiko, Namíbii, Nový Zéland, Island, Egypt a v neposlední řadě i Českou republiku. Na všech snímcích objevuje Ladislav Kamarád pohledy do ztracených světů, vybízející ke vstupu za hranice reality, do nekonečné říše fantazie. Obrazy z Nového Zélandu, Islandu a Egypta jsou na Staroměstské radnici představovány ve světové premiéře, stejně jako třímetrové panorama z vrcholu Gašerbrumu II či nová série fotografií z Čech, jichž si fotograf někdy cení více než fotografií ze sebeexotičtějších míst světa.

Výstava, která spojuje vysokou profesionalitu s vytříbeným smyslem pro využití barvy, světla a tvarů s originální kompozicí, založenou na souhře celku a detailů, poskytuje nezapomenutelný divácký zážitek. Výjimečnost Kamarádových fotografií v kontextu naší i světové fotografické krajinářské tvorby spočívá nejen v jeho schopnosti nalézat a prožívat mimořádné situace, umět využít prchavost a neopakovatelnost okamžiku někdy až nadzemského osvětlení a ve složitých podmínkách je promyšleně zkomponovat do fotografického obrazu, ale především v umění předat divákovi svůj prožitek, svou interpretaci krásy, síly a majestátu země, na níž žijeme. Autor se dívá za nás a koncentruje energii posledních divokých a nedotčených míst světa do svých obrazů. Dokonalou profesionalitou, originalitou a výtvarnou hodnotou každého obrazu vypovídá o něčem, co existuje mezi zemí a nebem. Z jeho obrazů se stávají okna do ztracených světů, „hologramy“ které vás vtahují dovnitř. Nic vám nepřekáží a vy náhle, zcela nerušeně vstupujete do iluze.

Kamarád je nejen oblíbeným, vyhledávaným a v evropském měřítku profesionálně uznávaným fotografem, jehož práce je srovnávána s dílem Ansela Adamse, ale zároveň cestovatelem, horolezcem, vynálezcem a neobyčejným člověkem, který naplno žije svou tvorbou. Fotografuje často v extrémních podmínkách; již dvakrát fotografoval s těžkou profesionální technikou na vrcholu osmitisícovek. Své fotografie pořizuje v nejrůznějších koutech naší planety klasicky na film, poté je digitalizuje a tiskne ve velkých formátech.

Fotografie Ladislava Kamaráda jsou autorským dílem v ryzím smyslu. Fotografuje na klasické plně mechanické středoformátové aparáty Hasselblad V system, které si i sám servisuje. Pro dokonalou brilanci fotografií používá jako jediný na světě vlastnoručně vyrobené podtlakové kazety, zajišťující rovinu filmu s tolerancí setiny milimetru, čímž posouvá ostrost fotografií za hranice dostupné špičkové techniky. Aby dosáhl maximálního účinku, má pod kontrolou celý postup vedoucí k vytvoření finálního díla - fotografického obrazu. Od skenování a počítačového zpracování záběru přes kalibraci velkoformátové tiskárny až po výsledný tisk si dělá sám ve vlastním studiu. Zpracování jednoho obrazu zabere i na speciálně navržené, velmi výkonné výpočetní technice řadu dní.

Výstavu můžete navštívit na Staroměstské radnici v Praze, Staroměstské náměstí 1, Praha 1 od 18.června do 31.července 2009, v úterý až neděli mezi  9 –18 hod, v pondělí od 11 do 18 hod. Vstupné je 60 Kč, snížené vstupné pak 40 Kč.

Část výstavního souboru fotografií si lze prohlédnout rovněž ve virtuální fotogalerii na www.horolezec.cz

Top