Home page / Zájezdy Nový ZélandPoznávací zájezdy / Itinerář

Itinerář zájezdu Krásy Austrálie Nového Zélandu a Fidži

Prostudujte si co vás čeká na poznávacím zájezdu Krásy Austrálie Nového Zélandu a Fidži den po dni.

Klokani, Cairns, Austrálie

Den 1. - 3.

Let z Prahy do Cairns

Odlet z Prahy v ranních hodinách. Letíte bez českého průvodce. Příletíte do Cairns, vyřídíte imigrační formality, na letišti se setkáte s česky hovořícím průvodcem. Následně transfer na ubytování, check-in. Relax po letu, prohlídka Cairns nebo krátký výlet do okolí dle dohody s průvodcem. Lze absolvovat některou z těchto aktivit: návštívít botanické zahrady města, trh s tropickým ovocem (pouze pá-ne), koupání v jezírku s vodopídem "Crystal Cascades", vyhlídka na město z přehrady.Pozn.: Cena zájezdu již obsahuje poplatek za brzký check-in hned po příletu (předpokládaný přílet letem CX103 z Hong Kongu v 06:30am). Nebudete tedy muset na pokoj čekat až do (standardních) 14:00 - pokoje budou připraveny již od rána.

Kuranda, Austrálie

Den 4.

Historická Kuranda a náhorní planina Atherton

Navštívíte historické městečko Kuranda a sopečnou náhorní planinu Atherton. K cestě si můžete zvolit nejdelší lanovku světa (fakultativně) nad deštným pralesem. Kurandě je vyhlášená zdejšími trhy s místní produkcí, můžete návštívit motýlí ZOO (fakultativně), případně ochutnat nejlepší německé speciality v Queensland (fakultativně). Následuje ochutnávka kávy na farmě na sopečné planině Atherton (fakultativně), zde projdete oblast s posvátnými majestátními stromy Fig. Večer návrat do Cairns.

Prales u Cairns, Austrálie

Den 5.

Nejstarší prales světa Daintree

Celodenní výlet do nejstaršího pralesa na světě Daintree. Do tohoto unikátního ekosystému nahlédnete díky místnímu zkušenému průvodci, s ním se vydáte na umělé jezírko s desítkami obrovských krokodýlů. Během návštěvy parku spatříte také vzácné kasuáry, rudé klokany, koaly a tropické papoušky. V pralese Daintree budete obdivovat exotickou flóru, projdete se mezi porosty kořenovníků - mangrove. Odpoledne ochutnáte výbornou pralesní zmrzlinu (fakultativně) a navštívíte zdejší čajovou plantáž. Den zakončíte návštěvou mysu Tribulation s jeho kokosovými palmami a liduprázdnými plážemi. Návrat do Cairns.

Želva a korály, Velký bariérový útes, Austrálie

Den 6.

Velký bariérový útes

Volný den v Cairns - užijte si den! Průvodce vám pomůže s přípravou vhodného programu.Fakultativně výlet k neporušené části Velkého bariérového útesu. Pestrobarevný podmořský život: želvy, velké útesové ryby, korály, atd. Pro zájemce je připraveno několik možností plavby k útesu podle náročnosti.Pozn.: S výběrem vhodné plavby vám rádi pomůžeme.

Uluru (Ayers Rock), Severní teritorium, Austrálie

Den 7.

Majestátný monolit Uluru

Dopolední přelet do Alice Springs, rudého středu Austrálie. Po příjezdu do NP Uluru-Kata Tjuta navštívíte domorodé kulturní centrum, kde se dozvíte více o původním obyvatelstvu Austrálie. Projdete se kolem posvátného monolitu Uluru, který vás jistě uchvátí svojí mohutností. Prohlédnete si místní jedinečný vodní zdroj Mutitjulu a tradiční domorodé stezky. Večer spatříte úchvatný západ slunce s nepřeberným množstvím odstínů červené. POZOR: Naši česky hovořící průvodci vlastní licence a certifikáty k provázení v NP Uluru - Kata Tjuta, vydané správci NP (domorodci kmene Anangu). Tyto certifikáty vlastníme jako jediná česká CK!

Kata Tjuta, Austrálie

Den 8.

Soutěsky Kata Tjuta, přelet do Sydney

Po úchvatném východu slunce u Uluru vás čeká pěší túra soutěskami Kata Tjuta (max. délka 3-4 hod. či lehčí varianta 60min.). Vydáte se podél staré aboriginské stezky lidu Anangu Údolím větrů mezi tajemné skalní hlavy. Odpolední přelet do Sydney. Možná večerní prohlídka Sydney s průvodcem.

Opera v Sydney, Austrálie

Den 9.

Sydney, centrum města a přístav

Celodenní prohlídka Sydney s průvodcem. Plavba lodí kolem Opery. Pro zájemce připraven výlet na východní pobřeží. Zátoka Watsons Bay a pláž Bondi. Fakultativně: Výstup na pylon Přístavního mostu, možnost návštěvy věhlasného Akvária v Sydney nebo Muzea námořnictví.

Tři sestry, Blue Mountains, Austrálie

Den 10.

Modré hory a Sydney

Můžete posnídat (fakultativně) na největším rybím trhu jižní polokoule, kde okusíte skvělé delikatesy z čerstvých ryb a plodů moře a neopakovatelnou atmosféru. Celodenní výlet do Modrých hor se skalní dominantou Tři sestry. Prohlídka Scenic World v Katoomba (fakultativně) - jízda nejstrmější železnicí světa do údolí Jamison. Procházka u Wentworth Falls. Cestou zpět do Sydney prohlídka Sydney Olympic Park.

Jezero Manapouri, u Te Anau, Fiordland, Nový Zéland

Den 11.

Nový Zéland: přílet a cesta do Fiordland k jezeru Te Anau

Brzo ráno se vydáte na letiště a rozloučíte se s průvodcem. Poletíte do Queenstown na Nový Zéland. Po příletu se setkáte s českým průvodcem na letišti. Vydáte se podél pohoří Remarkables a jezera Wakatipu přes Kingston k jezeru Te Anau a stejnojmennému městečku - bráně do národního parku Fiordland. V Te Anau navštívíte ptačí rezervaci se vzácným takahe. V podvečer lze fakultativně lodí přes jezero Te Anau do jeskyní se “světluškami” - svítícími larvami hmyzu.

Plavba po fjordu Milford Sound, Nový Zéland

Den 12.

Milford Sound a národní park Fiordland

Z rána se vydáme po nejkrásnější scénické silnici podél jezera Te Anau a údolím řeky Eglinton, mezi štíty hor, pralesem národního parku Fiordland (UNESCO). Vrcholem zájezdu je jeden z přírodních divů světa - fjord Milford Sound. Nalodíte se a poplujete mezi majestátnými kolmými stěnami skal v čele s největším “útesem” na světě - horou Mitre Peak vysokou 1692 metrů. Budou-li příznivé podmínky, pak doporučujeme fakultativní scénický let vrtulníkem nad fjordem a okolím. Odpoledne zpět přes Te Anau a dále do Queenstown. V podvečer se vydejte lanovkou (fakultativně) na Bobs Peak s panoramatickými výhledy na Queenstown a jezero Wakatipu.

Jetboat ve Skippers Canyon, řeka Shotover, Nový Zéland

Den 13.

Queenstown, zlatokopecký Skippers Canyon

Dopoledne prohlídka horského městečka Queenstown, doporučujeme plavbu tryskovým člunem (jetboat) v legendárním zlatokopeckém Skippers Canyon (fakultativně, třeba se dopředu přihlásit). Odpoledne navštívíme vinice s vyhlášeným Pinot Noir v údolí Gibbston, dále pojedeme přes průsmyk Lindis Pass na náhorní planinu Mackenzie lemovanou Jižními Alpami.

Jižní Alpy, Mt Cook a Lake Pukaki, Nový Zéland

Den 14.

Nejvyšší novozélandská hora Mt Cook a Jižní Alpy

Ráno pojedete kolem tyrkysového jezera Pukaki do národního parku Aoraki/Mt Cook. Zde bude na výběr tříhodinová vycházka v Hooker Valley pod Aoraki / Mt Cook nebo některá z kratších variant. Případně lze fakultativně letět vrtulníkem (nutno včas konzultovat s průvodcem). Odpoledne cesta pokračuje přes jezero Tekapo do nížiny Canterbury.

Korálové ostrovy Yasawa, let na Fidži z Nového Zélandu

Den 15.

Z Christchurch na Fidži a ostrovy Yasawa

Ráno odlet z Christchurch, rozloučení s průvodcem. Přelet na ostrovy Fidži. Po příletu do Nadi setkání s anglicky mluvícím zástupcem, transfer do hotelu a večerní individuální prohlídka centra Nadi. Pozn.: Celý pobyt na Fidži je bez česky hovořícího průvodce. V rámci ceny zájezdu obdržíte přesné instrukce jak se pohybovat po ostrovech, součástí je itinerář na každý den včetně detailních informací o objednaných službách. K dispozici vám bude nonstop linka pomoci s případě nouze na fidžiského operátora, taktéž naše standardní linka 24/7 v češtině. V ceně zájezdu jsou obsaženy všechny potřebné služby: veškeré ubytování, transfery a trajekty, asistenci po příletu (v angličtině) a podrobný rozpis programu na každý den. Na místě se doplácí stravování (plná penze cca 118 FJD/osoba/den) a fakultativní aktivity během pobytu na ostrově (výlet na korálový útes, potápění, návštěva domorodé vesnice, atd.).

Korálové útesy a pestrobarevné ryby, šnorchlování, Fidži

Den 16. až 18.

Relax na jednom z ostrovů Yasawa, Fidži

Pohoda na panenském souostroví Yasawa Islands. Průzračné moře, nádherné pláže, šnorchlování a potápění, pestrobarevné korály a ryby, polynéská kultury a pohostinnost. Můžete navštívit vesnici místního kmene a zúčastněte se ceremoniálu pití nápoje kava. Ubytováni budete v tradičním fidžijském domku (buré). Buré se nachází v klidné tropické zahradě, pár desítek metrů od pláže. V buré je vždy velká manželská postel, koupelna a standardní vybavení kat. 3.5*.

Plavba z Yasava do Port Denarau, Fidži

Den 19.

Zpět na ostrov Viti Levu, Nadi

Odpolední přejezd zpět na hlavní ostrov Viti Levu a přejezd do hotelu. Ubytujete se a večer si individuálně prohlídnete Nadi.

Odlet z letiště v Nadi, Fidži

Den 20. a 21.

Odlet z Nadi a návrat domů

Ranní odlet z Fidži. Let s přestupy, přílet do Prahy další den v dopoledních hodinách.

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top