Home page / Zájezdy Nový ZélandPoznávací zájezdyGrand Nový Zéland / Itinerář

Itinerář zájezdu Grand Nový Zéland

Prostudujte si co vás čeká na poznávacím zájezdu Grand Nový Zéland den po dni.

Let na Nový Zéland

Den 1. a 2.

Odlet z Prahy - let na Nový Zéland

Odlet z Prahy nebo jiného města na Nový Zéland.

Viaduct Harbour a Sky Tower, Auckland, Nový Zéland

Den 3.

Přílet do Auckland

Přílet do Auckland, odbavení, setkání s průvodcem. Prohlídka města s fakultativní návštěvou 297m vysoké dominanty Auckland - věže SkyTower (28NZ$), vodního světa Kelly Tarltoon's (35NZ$), Auckland Muzea (10NZ$), přístavu, parků a ulic samotného centra.večeře na přivítanou v přístavu.

Pláž v Cathedral Cove, poloostrov Coromandel, Nový Zéland

Den 4.

Poloostrov Coromandel

Přes Thames se vydáme na poloostrov Coromandel - po scénické a hadovité pobřežní silnici do zlatokopeckého městečka Coromandel, kde se můžeme svézt unikátní úzkorozchodnou železnicí Driving Creek, vedoucí po svahu regenerujícím se pralesem. Projdeme se k unikátním stromům kauri a dojedeme do skvělého přímořského letoviska Whitianga v zátoce Mercury Bay, jež se do map zapsala díky hvězdopravecké zastávce kapitán Cooka.

Kajaky v Hahei, poloostrov Coromandel, Nový Zéland

Den 5.

Poloostrov Coromandel

Na dnešním programu je - v závislosti na počasí – plavba na mořských kajacích v nádherné přírodní rezervaci u osady Hahei, procházka k průchozí skalní jeskyni Cathedral Cove, možnost skvěle se vykoupat ve vlnách Pacifiku a ochutnávka místních vín a kulinářských dobrot na jedné z lokálních vinic s krásnými výhledy. Může být snad lepší začátek celého zájezdu?

Zlatý důl Martha ve Waihi, Nový Zéland

Den 6.

Zlatokopecké Waihi a Rotorua

Podél východního pobřeží poloostrova Coromandel dorazíme do městečka Waihi s přetrvávající zlatokopeckou historií – obří povrchový zlatý důl Martha překvapí svými rozměry.Kolem rozlehlého lesoparku Kaimai Mamaku se pak vydáme do centra Severního ostrova – do proslulého a dříve prosperujícího lázeňského města Rotorua.

Te Puia / Whakarewarewa, Rotorua, Nový Zéland

Den 7.

Rotorua

Rotorua – současné centrum kultury a odkazu původních obyvatel Nového Zélandu Maorů. Nikde jinde se o jejich způsobu života (tzv. Maoritanze), pohnuté historii a zvycích nedozvíte tolik jako právě zde.Podíváme se do maorského skanzenu Te Puia, do novozélandských “Pompejí” - Buried Village, pohřbené lávou po gigantickém výbuchu sopky Tarawera, navštívíme výpravné Museum of Rotorua, zájemci si mohou zarelaxovat v Polynéských lázních s přírodní termální vodou a den všichni zakončíme skvělou domorodou večeří a úchvatnou podívanou na tančící maorské bojovníky...

Huka Falls, Taupo, Nový Zéland

Den 8.

Rotorua, Taupo, Napier

Oblast Rotorua však není jen o Maorech. Velmi zajímavá je zde geotermální aktivita, jejíž pestrobarevné projevy hned po ránu prozkoumáme v chráněné a pro Maory posvátné přírodní rezervaci Wai-O-Tapu.Se zastávkou u mohutných vodopádů Huka Falls projedeme kolem největšího novozélandského jezera Taupo, abychom později odpoledne dorazili do přímořského města Napier – právě včas abychom se dali do gala na úžasný večer festivalu Art Deco, kde se přeneseme do 30tých let minulého sotletí a oddáme se rytmům swingu, jive či charlestonu.

Art Deco Festival, Napier, Nový Zéland

Den 9.

Art Deco Festival v Napier

Přestože nemusíte být přímo festivalové typy, Art Deco Festival Napier je jednoznačně jedním z hlavních bodů našeho zájezdu. Atmosféra neopakovatelná, dobové kostýmy a naleštěné kapoty veteránů vás zcela vtáhnou do děje i proti vaší vůli a jsme přesvědčeni, že vám Napier zůstane dlouho v paměti...

Mt Ngauruhue, národní park Tongariro, Nový Zéland

Den 10.

Z Napier do Tongariro

A zpět do nádherné a unikátní přírody Severního ostrova – tentokrát nás čeká průzkum nejstaršího národního parku Nového Zélandu – NP Tongariro.Než však budeme moci obdivovat hned tři sopečné masivy které parku vévodí, zájemci si mohou dát skvělý rafting na řece Tongariro.

Emerald Lakes, Tongariro Alpine Crossing, Nový Zéland

Den 11.

Národní park Tongariro

Ráno se vydáme na celodenní pobyt v oblasti sopek Tongariro, Ruapehu a Ngauruhoe. Den se ponese ve znamení aktivní turistiky - podnikneme několik nenáročných vycházek, lanovkou se můžeme přiblížit vrcholu jedné ze sopek v lyžařském středisku Iwikau. Exkluzivní příležitost pro fotografy a milovníky horského vzduchu. Fakultativně lze jít horský přechod – nejhezčí jednodenní túru Tongariro Alpine Crossing.

Vinohrady, hrozny vína, Nový Zéland

Den 12.

Rezervace Mt Bruce a vinice Martinborough

Přes zastávku v ptačím centru Mt Bruce, kde uvidíme vzácného bílého kiwiho, dorazíme do vyhlášené vinařské oblasti Martinborough, kde nám samozřejmě nesmí ujít ochutnávka místních skvělých vín!

Parlament ve Wellington, Nový Zéland

Den 13.

Hlavní město Wellington

Serpentinami vystoupáme přes vrchol Rimutaka Hill a následně opět sjedeme na úroveň moře, do hlavního města Nového Zélandu - kosmopolitního Wellington.Návštívíme úžasné Národní muzeum Nového Zélandu Te Papa s velkolepou expozicí bojů v Gallipoli během první světové války, prohlédneme si zajímavé architektonické body centra – budovy Parlamentu, nábřežní korzo a bývalé lodní doky, večer zakončíme večeří ve vyhlášené restauraci pivovaru Mac’s.

Trajekt u Picton, Queen Charlotte Sound, Nový Zéland

Den 14.

Trajekt a zálivy Marlborough

Tříhodinová ranní plavba trajektem na Jižní ostrov Nového Zélandu patří mezi zážitky sama o sobě – zejména vjezd do majestátného Queen Charlotte Sound, kdy díky překrývajícím se hřebenům okolní krajiny do poslední chvíle netušíte kam že to ten kapitán vlastně míří!Přivítá nás přístavní Picton, odkud se po scénické Queen Charlotte Road vydáme do krásných Marlborough Sounds s možností dopřát si po ruchu velkoměsta trochu pohody buď procházkou po jednom z úseků stezky Queen Charlotte Track, kam nás dopraví vodní taxi, nebo nasedneme do mořského kajaku v klidných vodách zálivu a rozšíříme náš pohled na Nový Zéland o další rozměr.Dojezd do nedalekého Blenheim.

Lachtan Fosterův a Kaikoura Range, Nový Zéland

Den 15.

Vinice Marlborough, velryby v Kaikoura

Navštívíme světově respektované vinice regionu Marlborough, pro zájemce je tu plavba za velrybami v Kaikoura nebo pozorování lachtanů v jedné z místních kolonií, kde budeme mít tyto krásné tvory téměř na dosah ruky!K obědu si nesmíte nechat ujít pravou pacifickou langustu – není příhodnějšího místa k ochutnání – maorský název města k tomu doslova vybízí – Kaikoura = Kai (pokrm), Koura (langusta).Dojezd do lázeňského městečka Hanmer Springs s možností koupele v místním komplexu s horkými prameny.

Gejzír v Punakaiki, West Coast, Nový Zéland

Den 16.

Na West Coast do Punakaiki

Přes průsmyk Lewis Pass a zastávku v historickém městečku Reefton dojedeme na divoké Západní pobřeží Jižního ostrova. Pozorování lachtanů novozélandských ve volné přírodě, procházka po pobřeží k majáku na Cape Foulwind, pokud počasí popřeje - romantický západ slunce nad pozoruhodnými “palačinkovými” útesy v Punakaiki.

Let vrtulníkem na ledovec, zájezd na Nový Zéland

Den 17.

Hokitika a ledovce na West Coast

Na jih po Západním pobřeží – přes “hlavní město” zelenokamene (greenstone, jadeit nebo pounamu) Hokitika, kde si kromě skvělé příležitosti k pořízení tradičního zelenavého šperku prohlédneme i dílny, ve kterém tato dílka vznikají, až k unikátném ledovcům Franz Josef a Fox Glacier. První z možných fakultativních letů vrtulníkem kolem nejvyšší novozélandské hory Mt Cook a spřistáním na ledovci, pro ty kteří dávájí přednost výšlapům pak procházka údolím až téměř k patě ledovce Franz Josef.Večerní foto procházka k zrcadlovému jezeru Lake Matheson, v případě nepřízně počasí příjemné horké prameny ve Franz Josef.

Deštný prales, stromy kahikatea, West Coast, Nový Zéland

Den 18.

Deštný prales, Haast Pass a Wanaka

Budeme pokračovat po romantickém pobřeží Tasmanova moře a nudit se rozhodně nebudeme! Po krátké zastávce na lososí farmě Paringa Salmon Farm se pokocháme pravěkými scenériemi místa jménem Ship Creek, kde se unikátně prolínají dva ekosystémy – mořské pobřeží s nízkými písečnými dunami a taninové bažiny místního pralesa, s velikány – stromy Kahikatea.Přehoupneme se přes průsmyk Haast Pass a krajinou hor a jezer pak přejedeme do horského městečka Wanaka. Dojezd do historické osady Cardrona.

Arrowtown, Nový Zéland

Den 19.

Arrowtown, Kawarau Bungee a vinice, Queenstown

Serpentinami Crown Range sestoupíme do pánve jezera Wakatipu. Polechtáme si žaludky pohledem na skokany vrhající se z věhlasného Kawarau Bungee Bridge, navštívíme jednu z vinic Gibbston Valley, projdeme si zlatokopecký Arrowtown a na závěr skvělého dne se ubytujeme v nádherném golfovém resortu Millbrook Resort. Pro zájemce golf nebo masáže přímo v resortu, večerní návštěva Queenstown jako příprava na zítřejší den.

Jetboat ve Skippers Canyon, řeka Shotover, Nový Zéland

Den 20.

Jetboat v Skippers Canyon, Queenstown

Ráno se vydáme po stopách zlatokopů do legendárního Skippers Canyon. Scénická jízda do samotného kaňonu po historické silnici, poté jetboatem - tryskovým člunem místy zlaté horečky konce 19. století. Po návratu Queenstown – vyhlášená Mekka novozélandského turismu, malebné městečko obklopené horami, na vrcholek jedné z nich se podíváme lanovkou, volný program. Pro zájemce golf v resortu jako alternativa k programu.Pro zájemce podvečerní plavba přes jezero Wakatipu na palubě stoletého parníku Earnslaw (skutečně s původním parním strojem) na farmu Walter Peaks s bohatou večeří s nabídkou výběru z novozélandské kuchyně a ukázkou práce ovčáckých psů a stříhání ovcí.

Vrtulníkem do hor, Glenorchy, Nový Zéland

Den 21.

Glenorchy

Ranní nákup na večerní BBQ, dojezd na severní konec jezera Wakatipu – malé ale o to hezčí osady Glenorchy – brány do NP Mt Aspiring – a pro nás I brány do ráje, neboť noc strávíme v historické lodge v poetickém místě zvaném Paradise.Vrtulníkem se vzneseme nad nádhernou deltu dvou ledovcových řek – Dart a Rees River – a nad okolní horské velikány, abychom po zhruba 20minutách letu přistáli na vrcholcích pohoří Richardson Range, konkrétně u hornické chaty Heather Jock, ze které sestoupíme zpět – cestou nás neopustí fanatstické výhledy do údolí.Den zakončíme pohodovou grilovačkou v Paradise Lodge.

Fjord Doubtful Sound, Nový Zéland

Den 22.

Doubtful Sound

Hned ráno vyrazíme na cca 3hod cestu do národního parku Fiordland – k jednomu z nejkrásnějších jezer Nového Zélandu – Lake Manapouri.Skutečný zlatý hřeb zájezdu - největší NZ národní park zapsaný v UNESCO, horští papoušci Kea a Kaka, strmé horské štíty střemhlav padající do mořských hlubin. Nádherná scénická plavba přes jezero Manapouri, dále přejezd přes sedlo Wilmot Pass až do samotného temně zeleného nitra NP Fiordland – fjordu Doubtful Sound. Zde se nalodíme na trojstěžník The Navigator a v tomto nádherném fjordu strávíme nejen zbytek dne, ale i noc! V příjemné kajutě (pro dvě osoby) na palubě lodi, nezapomenutelné momenty soumraku a svítání, možnost plavby na kajaku nebo výletu člunem s průvodcem. Včetně bohaté večeře a snídaně.

Jezero Manapouri, Fiordland, Nový Zéland - země fantazie

Den 23.

Manapouri, Cromwell

V poledne opět staneme suchou nohou na pevnině v Manapouri a přes Queenstown a dramatickou rokli Kawarau Gorge dojedeme do historického a ovocnářského městečka Cromwell. Dle času a zájmu můžeme zastavit opět v Queenstown nebo Arrowtown.

Hooker Valley, národní park Mt Cook, Nový Zéland

Den 24.

NP Mt Cook

Ojedinělými scenériemi kopců porostlých horskou travou tussock a průsmykem Lindis Pass do srdce Jižních Alp – národního parku Mt Cook.Nejvyšší hora Nového Zélandu - třítisícovka Mt Cook, záludné a horolezci respektované Jižní Alpy a přízračně tyrkysové Lake Pukaki.Možnost několika různých výšlapů a různě náročných túr - skvělá příležitost seznámit se s alpskou vegetací, nádherné horské scenérie pro fotografy.Pro ty kdo si chtějí Mt Cook dopřát ve velkém stylu, a to i s přistáním na nejobjemnějším ledovci jižní polokoule Mt Tasman, je zde možnost cca hodinového letu vrtulníkem. Neopakovatelné...

Jezero Tekapo, Nový Zéland

Den 25.

Jezero Tekapo, Akaroa

Ráno se s horami rozloučíme, poslední panoramata si prohlédneme ještě z výšin observatoře Mt John a pokocháme se blankytnou modří jezera Tekapo u kostelíka Dobrých pastýřů. Po přejezdu přes zvlněné pláně McKenzie Country a nížinu Canterbury pak horské výhledy vyměníme za malebné zátoky poloostrova Banks Peninsula – dojedeme do krásné, původně francouzské osady Akaroa.

Akaroa Harbour - plavba na jachtě, Nový Zéland

Den 26.

Plavba na jachtě v Akaroa Harbour

Dopoledne vyrazíme se skvělým kapitánem Rayem na jeho jachtě za velmi ohroženým endemickým a světově nejmenším druhem delfína na světě – delfínem Hektorovým, správně česky zoologicky plískavicí novozélandskou (Hector’s Dolphin). Právě v Akaroa Harbour je možné spatřit tyto nádherné kytovce v jejich stále ještě relativně přirozeném prostředí. Odpoledne pohoda a relax v Akaroa, nicméně nás čeká balení… a skvělá rozlučková večeře!!!

Odlet z letiště v Christchurch, Nový Zéland

Den 27. a 28.

Odlet z Christchurch a návrat domů

Odpolední přesun na letiště do Christchurch, odbavení, rozloučení se s průvodcem, odlet do Evropy.

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top