COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Farewell Spit Eco Tours

Farewell Spit Eco ToursFarewell Spit Eco Tours

Farewall Spit je již od 30. let 20. století domovem různých druhů ptactva. V současné době se jedná o více než 90 druhů. Nejvíce zde můžete  idět bahňáky, ale i labuť černou, rybáka velkozobého, tereje australského, kormorána velkého nebo bernešku velkou, kteří přilétají na Nový Zéland, aby zde strávili léto. Z eco autobusu společnosti máte jedinečnou možnost zmiňované ptactvo pozorovat.

Fotogalerie z poloostrova Farewell Spit zde.

Všechny níže vypsané výlety si můžete rezervovat na info@truetravel.cz

Výlety

Obecné informace: lehké občerstvení je zajištěno a jídlo je možné si objednat. S sebou: fotoaparát, bundu, dalekohled, pokrývku hlavy

Farewell Spit Eco TourFarewell Spit_logo_Nový Zéland

Mezi cestovateli nejoblíbenější výlet je Farewell Spit Eco Tour. Tento výlet vás zavede na nejsevernější místo Jižního ostrova – Cape Fareweel, kde krom úchvatných výhledů na pobřeží a ptactvo lze celoročně pozorovat i lachtany. Výlet dále pokračuje přes Fossil Point podlém pobřeží, přes písečné duny až k majáku, kde na vás čeká občerstvení.

Cena: dospělí NZ$ 145, děti NZ$ 58

Délka výletu: 6 ½  hodin

Místo odjezdu: Collingwood

Gannet Colony Tour

Výlet, při kterém v období od září do dubna máte možnost vidět až 5000 druhů ptactva. Gannet, neboli Terej bílý, se v oblasti Farewell Spit vyskytuje v hojném množství a tento výlet je zaměřen právě k navštívení jeho kolonie.

Farewell Spit Eco Tour_Nový Zéland

U tohoto výletu je nutné se objednat v dostatečném předstihu, protože max. počet účastníků během dne je 20. Rezervace na info@truetravel.cz

Výlet vás zavede podél pobřeží, přes písčité duny až k majáku, kde na vás čeká občerstvení. Odsud je krátká 20-ti minutová procházka ke kolonii Tereje bílého. Společnost Farewell Spit Eco Tours má jako jediná na Novém Zélandu povolení navštívit tuto vzácnou kolonii ptactva.

Cena: dospělí NZ$ 155, děti NZ$ 58

Délka výletu: 6 ½  hodin

Místo odjezdu: Collingwood

Lighthouse TourLighthouse Tour_Nový Zéland

Začátek tohoto výletu je u Nature Reserved Gate, kdy vás průvodce spolu s autobusem vyzvedne u Nature Reserve Gate a dále pokračujete s výletem Farewell Spit Eco Tour.

Cena: dospělí NZ$ 120, děti NZ$ 50

Délka výletu: 4 ½  hodiny

Místo odjezdu: Puponga – nutnost se před začátkem výletu registrovat v kanceláři v Collingwood a poté se nahlásit u Nature Reserve Gate

Wader Watch TourWader Watch Tour_Nový Zéland

Tento výlet se cíleně zaměřuje na pozorování migrujících bahňáků. Ty lze sledovat pouze v období od září do dubna, proto je nutné si předem rozmyslet termín cestování po Zélandu.

Výlet je možný pro max. 4 osoby.

Cena: dospělí NZ$ 120, děti NZ$ 120

Délka výletu: 2  hodiny

Místo odjezdu: Puponga – nutnost se před začátkem výletu registrovat v kanceláři v Collingwood a poté se nahlásit u Nature Reserve Gate

Informace o společnosti

Webové stránky: www.farewellspit.com

Telefon (zdarma na území NZ): 0800 808 257

Telefon: 0064 3 524 8257

Farewell Spit Eco Tours je jedním ze zakládajících členů organizace Nelson Suitainable Tourism Charter, jejíž cílem, je neustálé zlepšovat a podporovat environmentální, společenskou, kulturní a ekonomickou udržitelnost podniků v oblasti cestovního ruchu v regionu Nelson.

To nejlepší z Nového Zélandu

Top