COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Doubtful Sound - dvoudenní okružní vyhlídkové plavby po fjordu | Fiordland, Nový Zéland


Fjord Doubtful Sound patří mezi největší novozélandské klenoty, díky obtížnějšímu přístupu zůstává stále panenským územím. Real Journeys je jediná společnost která pravidelně provozuje noční plavby po Doubtful Sound. Můžete spatřit lachtany slunící se na skalách, delfíny (fjord je jejich domovem), tučňáky a další zástupce fauny. Výskyt některých druhů je závislý na ročním období. Soumrak a svítání patří k nezapomenutelným zážitkům. Cesta k fjordu vede přes jezero Manapouri, o němž se tvrdí, že je nekrásnější na Novém Zélandu.

Program dvoudenní vyhlídkové plavby po fjordu Doubtful Sound

Napřed cestující plují přes malebné jezero Manapouri do jeho ramena West Arm. Zde přesednou do autobusu a jedou přes průsmyk Wilmot Pass hlubokým deštným pralesem. Autobus jede podél původního pralesa a přes průsmyk Wilmot Pass, který nabízí panoramatické výhledy na fjord a okolí. Na břehu fjordu se lidé v zátoce Deep Cove nalodí na loď „Fiordland Navigator“. Loď byla navrhnuta přesně pro tento účel, tak aby zachovala tradiční tvary původních lodí brázdících okolní vody. Loď nabízí od komfortního ubytování v jednolůžkových či dvoulůžkových kajutách až po společné čtyřlůžkové kajuty. Během odpoledne a večera se pomalu prozkoumají zátoky a skryté kouty fjordu. Na noc loď zakotví v jedné ze zátok. Dají se zapůjčit kajaky, lze využít malé vyhlídkové plavby v člunu. Podává se večeře o třech chodech.

Druhý den ráno se po bohaté snídani znovu využije příležitost sledovat krásy fjordu během zpáteční plavby do Deep Cove. Plaví se kolem vysokých vodopádů, břeh lemuje deštný prales, na kamenech se povalují lachtani, lze spatřit delfíny, sezónně se dají vidět tučňáci a další obyvatelé fjordu. Pak se směřuje autobusem k jezeru Manapouri a nakonec následuje plavba zpět přes jezero. Poznámka: Návštěva podzemní elektrárny není součástí programu.

(v blízkosti přístavište je parkoviště, kde lze přes noc zanechat auto)

Co sebou:
Pohodlné vycházkové boty, dešti odolné oblečení (pláštěnka), teplé oblečení (svetr, fleecová bunda), náhradní oblečení, plavky, krém na opalování, sluneční brýle, repelent, fotoaparát a velkou paměťovou kartu.
Odjezdy:
Z Manapouri - přístav Pearl Harbour; autobusem z Te Anau; autobusem z Queenstown.

Strava:

Večeře je formou bufetu, tři chody s výběrem hlavního chodu (nabídka pro vegetariány).
Snídaně je podle výběru - vařená nebo kontinentální.
Doporučuje se, aby si pasažéři navíc objednali zabalené jídlo k obědu pro první den (není v ceně) nebo si na cestu připravili vlastní.
Ubytování:
18 kajut (12 s dvěma postelemi – k.č. RJ30, 6 kabin s dvojlůžkem – k.č.RJ31) s koupelnou
1 rodinná kajuta (4 lůžka) s koupelnou
8 čtyřlůžkových kajut – společné sociální zařízení
Možnosti ubytování pro jednotlivce: vzít si dvojlůžkový pokoj s cenou pro jednotlivce nebo se podělit o prostor ve společné čtyřlůžkové kabině

Výše je uvedený popis plavby společnosti Real Journeys. Nabízíme také plavby  na malých lodích, které pojmou jen 10-15 klientů a nabídnout ještě větší pocit dobrodružství. Můžeme zorganizovat privátní plavbu jen pro uzavřený kolektiv. Dovolená na přání v jedné z největších divočin na světě.

Rádi vám na požádání doporučíme aktivity, sdělíme jejich ceny, připravíme individuální program, atd.

Vaši specialisté na Nový Zéland

To nejlepší z Nového Zélandu

Rafting

Novozélandské řeky a jejich velké převýšení v dramatickém horském terénu přímo vybízejí k dobrodružné plavbě na raftu.

Divočina

Původní panenské deštné pralesy, tajemní nelétaví ptáci kiwi / kivi, vzácné slípky takahe, lachtani, delfíni, tučňáci, mořští terejové, albatrosi, velryby, horští papoušci kea nebo jejich příbuzní kaka.

Sopky

Geotermální aktivita, sopky a zemětřesení jsou neodmyslitelnou součástí Nového Zélandu. Město Auckland vyrostlo na padesáti sopkách. To vše díky poloze Nového Zéland.

Jeskyně

Novozélandské jeskynní temnoty se dají objevovat mnoha způsoby. Příjemně a nenáročně pěšky a nebo loďkou, dobrodružně, na gumovém kruhu podzemní říčkou.

Maoři

Původní polynéští obyvatelé Nového Zélandu, jsou v mnoha ohledech jedineční. Jejich původní kultura již mnoho let zažívá renesanci - výuka maorštiny je dnes opět všem dostupná.

Kajaky

Nový Zéland je nejčastěji synonymem pěší turistiky. Pro nasátí té správné ostrovní atmosféry k němu ale stejnou měrou patří jakýkoliv pobyt na vodě.

Jetboating

Jetboat / tryskový člun, proudový člun - novozélandský vynález, rychlý člun, který může plout po velice mělké vodě a překonávat peřeje. Nový Zéland nabízí mnoho řek vhodných k dobrodružné a scénické plavbě.

Combo aktivity

Nový Zéland - kombinované aktivity: balíček aktivit, který zvětší zážitek a ušetří čas nebo balíčky několika služeb za zvýhodněnou cenu.

Parníkem

Nový Zéland je obklopen oceánem, hluboké zálivy se zařezávají mnoho kilometrů do vnitrozemí, na Jižním ostrově se nalézá několik velkých jezer ledovcového původu.

Fjordy

Fjordy Národního parku Fiordland jsou tím nejcennějším co může Jižní ostrov nabídnout. Mohutné zářezy vykrojené dávnými ledovci dávají vědět o nespoutané síle přírody.

Letem

Rozmanitá novozélandská krajina přímo vybízí k vyhlídkovým letům, užijte si tu krásu z ptačího pohledu. Ať se jedná o sopky Severního ostrova, fjordy, pralesy, Alpy či ledovce Jižního ostrova.

Ostrovy

V novozélandských vodách různě daleko od pobřeží se nalézá mnoho dalších ostrovů, kde se nachází unikátní fauna a flóra.

Ledovce

Novozélandské ledovce Fox a Franz Josef jsou světově unikátní ze dvou důvodů: stékají až do nadmořské výšky kolem 300m a pohybují se desetkrát rychleji než ostatní světové ledovce.

Po kolejích

Nový Zéland býval zemí protkanou sítí železnice. Silniční doprava téměř neexistovala a cesty byly ve špatném stavu, lodní doprava byla pomalá.

Túry s komfortem

Nový Zéland je pro trempy pravým rájem, nádherná krajina, udržované stezky, dokonale fungující systém sítě chat na přespání.

Sport

Golf, rybaření, lyžování, jachting, cyklistika, potápění, běh, skialpinismus. Nový Zéland je zemí doslova přetékající nabídkou outdoorových sportů.

Golf

Každý kdo navštívil Nový Zéland si nemohl nevšimnout golfových hřišť, která se dají spatřit snad všude, i třeba na polosamotě zdánlivě bez lidí.

Rybolov

Nový Zéland je rájem rybářů. Kromě hojných řek a přírodních či umělých jezer máte skvělou příležitost si zachytat v mořských a oceánských vodách, které Nový Zéland omývají.

Adrenalinové aktivity

Nový Zéland je rájem pro adrenalinové aktivity, Bungee Jumping, Zorbing, Canyoning, Black Water Rafting, Rafting, lety na rogalu, seskoky padákem, horolezectví a mnoho dalších sportů.

Víno, jídlo, festivaly

Nový Zéland je bohatý nejen na přírodní krásy, ale také na vybrané kulturní zážitky a dobré jído a pití příjemně rozehraje vaše chuťové pohárky.

Top