COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

Cestování za vínem

Rozmanitost Nového Zélandu se promítá v nezaměnitelné chuti vín. Nenajdete zde vinici, která by byla dále než 120 km vzdálena od pobřeží. Přímořské klima charakteristické dlouhými slunnými dny střídajícími se s chladným večerním vánkem vytvářejí specifické podmínky pro pěstování vína. Vinice jsou rozprostřena po obou ostrovech a přímo vybízí k cestování za vínem. Mnoho vinic má vlastní restaurace a vinné sklípky, které jsou otevřeny pro širokou veřejnost a nabízí degustaci a prodej vín, prohlídku vinic. Jedničkou na místním, ale i mezinárodním trhu je jednoznačně Sauvignon Blanc, který byl Novému Zélandu představen v roce 1973 na vinici v Marlborough. Od té doby vinařský průmysl stále roste a je světově znám pro své odrůdy Chardonney, Pinot Noir, Merlot, Cabernet Savignon, Syrah, Riesling, Pinot Gris a Gewürztraminer.

Queenstown Wine Trail

Pro všechny milovníky dobrého vína, kteří by rádi poznali blíže novozélandské vinice, je tu Queenstown Wine Trail. Queenstown Wine Trail je novozélandská cestovní kancelář, která se specializuje na vinařskou turistiku v oblasti Queenstown a Central Otago. Od roku 1992 Lance Benseman a Heather McDonald spolupracují s místními vinaři a nabízejí všem zájemcům jedinečné zážitky z této slunečné oblasti proslulé pěstováním a výrobou vína. Takže ať už se o víno zajímáte nebo si jen rádi občas vychutnáte dobrou skleničku vína, Queenstown Wine Trail má výlet právě pro vás. Díky široké škále kontaktů na zdejší vinaře vám připraví výlet přímo na míru! Zdejší vinice jsou světově proslulé odrůdou Pinot Noir, ale i odrůdou Riesling, Pinot Gris, Gewurztraminer, Chardonnay a novozélandskou jedničkou Savignon Blanc.

Krom výletů sestavené dle vašich představ a preferencí nabízí Queenstown Wine Trail také již připravené výlety, stačí si jen vybrat...

Všechny výlety - ať už níže uvedené nebo ušité vám na míru si můžete rezervovat na info@truetravel.cz

Queenstown Wine Trail – ORIGINAL

Rádi si s přáteli posedíte u skleničky vína, ale jinak vínům moc nerozumíte? Tak právě pro vás je ideálním řešením výlet Queenstown Wine Trai - ORIGINALl. Výlet je koncipován pro všechny, kteří by se rádi blíže seznámili s pěstováním vína na Novém Zélandu a ochutnali některé z jeho nejznámějších odrůd. Během výletu se o vás stará průvodce znalý vinařství a zaměstnanci jednotlivých vinic.

Cena: NZ$ 139 včetně:

 • Degustace vína ve 4 vinicích v oblasti Queenstown a Gibbston Valley.
 • Exkluzivní návštěvy podzemní jeskyně určené speciálně pro degustaci vína.
 • Transport z vašeho ubytování.

Začátek: 12:30, každý den během celého roku

Délka výletu: 5 hodin

Tento si výlet můžete objednat i ve verzi Private, kdy se výletu účastní pouze osoby, se kterými si výlet objednáte. Cena NZ$  294 za osobu v počtu 2-3 osob nebo NZ$ 224 za osobu v počtu 4-10 osob.

Queenstown Wine Trail – SUMMER SAMPLE

Projíždíte-li touto oblastí a nemáte celý den na prohlídku vinařství, ale dobré jídlo a víno si nenecháte ujít, tak vyzkoušejte výlet Summer Sampler. Malebné okolí místních vinic přímo vybízí k odpočinku a vychutnání si místních specialit, degustaci vína a ochutnávce luxusních sýrů.

Cena: NZ$ 160 včetně:

 • Degustace vína ve 2 vinicích.
 • Exkluzivní návštěvy podzemní jeskyně určené speciálně pro degustaci vína.
 • Prezentace a ochutnávka sýrů z regionální domácí sýrárny.
 • Obědové menu ve vinařství Gibbston Valley

Začátek: 12:30, každý den od října do března

Délka výletu: 3 a půl hodiny

Privátní výlet TWILIGHT FOOD AND WINE

Vydali jste se na Nový Zéland se svým partnerem/partnerkou, přáteli či rodinou a rádi byste si společně odnesli zážitek provoněný lokální gastronomií a víny? Výlet Twilight food and wine je pečlivě navržen tak, abyste si společně dopřáli oceněná vína z Oblasti Central Otago spolu s luxusní večeří.

Cena: NZ$ 369 na osobu při celkovém počtu 2-3 osob, NZ$ 284 na osobu při celkovém počtu osob 4-10 včetně:

 • Návštěvy a degustaci vín ve 3 vinicích.
 • Večeře v oceněné restauraci Amisfield Bistro – výběr několika jídel je navrženo tak, aby každý mohl všechny libovolně ochutnat. Jedná o slavný pokrm místního šéfkuchaře.
 • Sklenice vína k večeři.
 • Prohlídka vinařství.

Začátek: 15:00, každý den během celého roku

Délka výletu: cca do 20:00, na přání může být upraveno

Privátní výlet BANNOCKBURN/GIBBSTON

Výlet nejen pro zkušené vinaře vás zavede na čtyři až pět nejlepších vinic v Central Otago dle vašeho výběru. V ceně výletu je zahrnuta degustace vín v navštívených vinařstvích, oběd na vámi předem zvoleným vinařství a dostatek času pro prohlídku vinic a jejich okolí.

Cena: NZ$ 399 na osobu při celkovém počtu 2-3 osob, NZ$ 310 na osobu při celkovém počtu osob 4-10

Začátek: 10:30, během celého roku, rezervace nutná

Délka výletu: cca do 16:30, na přání může být upraveno

Informace o společnosti

Webové stránky: www.queenstownwinetrail.co.nz

Telefon (zdarma pouze na území NZ) 0800 827 8464

To nejlepší z Nového Zélandu

Top