COVID NÁS NEDOSTANE!
I přes nepříznivou situaci si vášeň pro cestování a pro Nový Zéland nenecháme vzít… POJĎME SPOLU NAPLÁNOVAT CESTU NA LEPŠÍ ČASY!
Jsme tu STÁLE pro vás na telefonu a e-mailech, kancelář je momentálně zavřená z nařízení vlády.

A-Class Sailing Akaroa

Akaroa

Osídlení Akaroi Francouzskými, a následně Anglickými osadníky, zanechalo této vesničce půvabnou historickou atmosféru. Akaroa se nachází 75 km od Chrsitchurch a i díky své poloze uprostřed sopečných vrcholů na straně jedné a pobřeží s lehce přístupným přístavem na straně druhé, je významnou turistickou zastávkou mnoha cestovatelů.

A-Class Sailing Akaroa

Společnost A-Class Sailing Akaroa vlastní Ray a Linda, Novozélanďané, kteří v roce 2006 při plavbě na plachetnici okolo Nového Zélandu zastavili v přístavu u Akaroa - a žijí zde do dnes. Nyní pořádají plavby na své plachetnici Manutura, která byla postavena v roce 1946 na závod plachetnic ze Sydney do Hobart.

Pokud se vydáte na plavbu s A-Class Sailing nemusíte mít předchozí zkušenosti s plachtěním, ale všichni, kteří by si rádi vyzkoušeli a naučili ovládat plachetnici nebo pomoc během plavby, dostanou příležitost. A ti kteří raději pozorují mořský život a užívají si plavby, se řízení lodi vůbec nemusí věnovat a mohou si v klidu vychutnávat dvě a půl hodiny plachtění. Na plachetnici Manutura na vás nebude nikdo mluvit přes reproduktory, Ray a Linda upřednostňují osobní přístup ke každému účastníkovi plavby. Ačkoliv se na plachetnici vejde až 20 účastníků, běžně se plavby účastní 5-10 lidí.

Plavby: každý den 10:30 a 13:30, plavba trvá zhruba 2 a půl hodiny

Cena: dospělí NZ$ 75

S sebou:sluneční brýle, teplé oblečení (v případě chladna jsou doporučeny rukavice), boty s rovnou podrážkou (podpatky nejsou z bezpečnostních důvodů povoleny), opalovací krém je na palubě k dispozici

Občerstvení: není během plavby zajištěno. Na palubě je k dispozici pitná voda zdarma nebo nealkoholické nápoje za 3 NZD. Můžete si však sebou vzít vlastní jídlo, pití nebo i víno.

Informace o společnosti

Webové stránky: https://aclasssailing.co.nz/

Telefon (na území NZ zdarma): 0800-724-528

To nejlepší z Nového Zélandu

Top