Home page / Zájezdy / Subantarktické ostrovy

Zájezdy


Zájezdy na Subantarktické ostrovy

Nacházejí se v chladném a mírném Subantarktickém pásmu na jih a na východ od Nového Zélandu v Jižním Pacifiku, který obklopuje Antarktidu. Je to relativně nehostinné, velmi nepřístupné a neustálými větry bičované mořské pásmo, mimo jiné překvapující svou hojností.

Subantarktické ostrovy se skládají ze šesti skupin: Bounty Islands, Antipodes, Snares, Auckland Islands, Campbell Island a Macquarie Island.

Flora a fauna jsou zde velmi hustě soustředěny: počet původních rostlin a mořských ptáků vyskytujících se na těchto ostrovech je mnohem větší, než je k dispozici v případě obdobných ostrovních skupin v jižním Atlantiku a Indickém oceánu.

Není divu, že všechny zmíněné ostrovy jsou přírodními rezervacemi a součástí Světového kulturního dědictví UNESCO a vlády Nového Zélandu a Austrálie jim poskytují nevyšší ochranu. Cestovní ruch je zde povolen - ale pouze na základě zvláštního povolení (součástí našich expedic) a počet návštěvníků je omezen tak aby turistika měla zcela minimální dopad na zdejší prvotřídní divočinu a existenci zdejších volně žijících živočichů.

Subantarktické ostrovy hrají důležitou úlohu nejen v rámci ekosystému Jižního Pacifiku, ale mají také bohatou historii lidského osídlení. Od jejich objevu před cca 200 lety, byly ostrovy vystaveny éře plundrování. Lidé začali chápat jejich skutečný význam právě včas - aby objevili poklad pro své vnitřní hodnoty - divokou, krásnou a nespoutanou přírodu.

Tématické cestování po Novém Zélandu

Dovolená na Novém Zélandu může mít mnoho podob, jednou z nich je cesta šitá na míru podle vašeho zájmu.

Připravíme itinerář podle vašeho preferovaného zájmu nebo vytvoříme balíček služeb, vše závisí jen na vašem zadání. Při přípravě programů šitých na míru naplno využijeme naše dlouholeté zkušenosti z života mezi Kiwi (jak si Novozélanďané říkají) a pravidelnému průvodcování. A proto dokážeme připravit to nejlepší co Nový Zéland nabízí. 

Ať jste jednotlivec, pár nebo skupina, připravíme program vaší cesty po Novém Zélandu na vámi zadané téma.

Pro inspiraci si můžete vybrat z následujícího menu, ale není problém ubrat se i jiným směrem, který zde není uveden, fantazii se meze nekladou!

NEVYHOVUJE VÁM DOVOLENÁ V ORGANIZOVANÉ SKUPINĚ?

Rádi cestujete nezávisle, bez organizované skupiny turistů, přitom preferujete předem zajištěnou dovolenou? Vyberte si z praktických balíčků, které obsahují letenky, osobní auto a ubytování nebo letenku a obytné auto - karavan.  Nebo jen pomůžeme rezervovat vhodné auto z půjčovny a letenku na Nový Zéland si koupíte sami. Optimalizujeme vaše cestovatelské představy - Nový Zéland známe jak své boty. K bezstarostné dovolené přispěje asistenci v češtině přímo u nás na Novém Zélandu.

Více zde

Naše destinace

Nový Zéland

Antarktida

Subantarktické ostrovy

Fidži a Pacifik

Austrálie

Top