Home page / Zájezdy / Antarktida

Zájezdy


Zájezdy na Antarktidu

Často označováno za "srdce Antarktidy", je region Rossova moře (Ross Sea) poslední rozsáhlou nedotčenou částí světových oceánů.

K dnešnímu dni byla oblast využívána jen minimálně a proto vstup do této oblasti Antarktidy je naprosté privilegium - příležitost k návštěvě dostane ročně jen několik set lidí.

Pobřeží východní Antarktidy je jedno z nejodlehlejších na světě a je doslova uzamčeno pod ledem po většinu roku. Zbytek času je zmítáno silnými katabatickými větry vanoucími z polárního ledového příkrovu.

Právě v těchto krátkých letních měsících je oblast hojná na výskyt divoké a velmi vzácné fauny - spatřit můžete tučňáky kroužkové (Adélie Penguin, Pygoscelis adeliae), endemické tučňáky císařské (Emperor Penguin, Aptenodytes forsteri), chaluhy antarktické (Stercorarius maccormicki),buřňáky sněžní (Snow Petrel, Pagodroma nivea) a jižní (Southern fulmar, Fulmarus glacialoides) a mnoho dalších druhů ptáků. Oblast v této době doslova oplývá výskytem jak velryby tak lachtanů a lze je často vidět jak se krmí v bohatých vodách kolem ledových okrajů.

Rossovo moře dostalo své jméno v roce 1842 po svém objeviteli Siru Jamesi Clarku Rossovi v roce 1842. Velrybářské výpravy zde operovaly v dvacátých letech 20. století a relativně nedávno došlo k určitému vzestupu lovu Ledovky patagonské a antarktické (Dissostichus eleginoides a mawsoni, ryba u nás známá pod názvem chilský okoun, nebo Chilean Bass).

Dynamické ekosystémy, které jsou jedinečné pro tyto regiony, jsou velmi křehké a ani vědcům se dosud nepodařilo jednoznačně rozluštit jak přesně fungují a na čem jejich existence závisí.

Je to země neobvykle dramatické krajiny: od počátků se fotografové snažili zachytit ji na film, umělci namalovat, básníci a spisovatelé popsat.

Tématické cestování po Novém Zélandu

Dovolená na Novém Zélandu může mít mnoho podob, jednou z nich je cesta šitá na míru podle vašeho zájmu.

Připravíme itinerář podle vašeho preferovaného zájmu nebo vytvoříme balíček služeb, vše závisí jen na vašem zadání. Při přípravě programů šitých na míru naplno využijeme naše dlouholeté zkušenosti z života mezi Kiwi (jak si Novozélanďané říkají) a pravidelnému průvodcování. A proto dokážeme připravit to nejlepší co Nový Zéland nabízí. 

Ať jste jednotlivec, pár nebo skupina, připravíme program vaší cesty po Novém Zélandu na vámi zadané téma.

Pro inspiraci si můžete vybrat z následujícího menu, ale není problém ubrat se i jiným směrem, který zde není uveden, fantazii se meze nekladou!

NEVYHOVUJE VÁM DOVOLENÁ V ORGANIZOVANÉ SKUPINĚ?

Rádi cestujete nezávisle, bez organizované skupiny turistů, přitom preferujete předem zajištěnou dovolenou? Vyberte si z praktických balíčků, které obsahují letenky, osobní auto a ubytování nebo letenku a obytné auto - karavan.  Nebo jen pomůžeme rezervovat vhodné auto z půjčovny a letenku na Nový Zéland si koupíte sami. Optimalizujeme vaše cestovatelské představy - Nový Zéland známe jak své boty. K bezstarostné dovolené přispěje asistenci v češtině přímo u nás na Novém Zélandu.

Více zde

Naše destinace

Nový Zéland

Antarktida

Subantarktické ostrovy

Fidži a Pacifik

Austrálie

Top