Home page / Zájezdy / Antarktida / Zapomenuté subantarktické ostrovy

Zájezd Zapomenuté subantarktické ostrovy

Termíny zájezdu

TermínDélkaPočet nocíUbytováníStravaAktivityLetCena
Termín4.1. - 11.1. 2019
Délka8
Počet nocí7
Ubytování
Stravaplná penze
Aktivityvětšina v ceně

od

91 000,-

91 000,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Expedice na subantarktické ostrovy z Nového Zélandu. Odlehlé a tak reprezentující jeden z nejvzácnějších ekosystémů na světě...Snares, Aucklands a Campbells - každý tak jiný a vždy zcela unikátní - stejně jako celá tato expedice.

Nenajdete je v katalogu cestovní kanceláře na hlavní třídě ve vašem městě… Nenajdete je ve většině průvodců, dost pravděpodobně neznáte nikoho kdo tam byl a dokonce se často ani neobjevují na mapách Jižního Pacifiku!

Řeč není o nikom jiném než o "zapomenutých" ostrovech Subantarktického pásma.

Přesto že si rezervovaně udržují svůj neznámý profil, patří mezi nejvýznamnější přírodní rezervace v Jižním Pacifiku, jsou na Seznamu světového dědictví UNESCO a je jim poskytnuta nejvyšší ochrana přírodních rezervací pod vládou Nového Zélandu.

Daleké, neobydlené a bez pravidelných lodních tras, je přístup na tyto ostrovy dále omezen přísným plánem řízeného managementu ochrany životního prostředí, který omezuje počet lidí kteří mají šanci se na jejich břeh každoročně dostat.

Po vyplutí z přístavu v Bluff (jižně od Novozélandského města Invercargill) budou první na trase The Snares. Přistání zde není striktně povoleno, protože ostrovy jsou doslova proděravěné norami chráněných mořských ptáků. Zvláště zajímavé jsou snárský chocholatý tučňák, Fernbird a Tomtit z nichž všichni jsou endemité. Během expedice bychom je měli spatřit všechny až budeme kopírovat dramatické břehy na palubě našich Zodiaců...

Po připlutí k ostrovům Aucklandu Islands, největší z ostrovních skupin, budeme mít možnost strávit celý den na břehu ostrova Enderby Island - pravděpodobně nejúžasnějšího Subantarktického ostrova. Zde se vydáme na poznávací túru po rozšířených lesích se stromy rata a podél větrem ošlehaných pobřežních útesů. Volně žijící živočichové tu nejsou nikdy daleko od nás a snížený pod sebezáchovy z důvodu řídkého výskytu člověka mají za následek blízká setkání a unikátní příležitost pro fotografování a pozorování.

V přístavu Carnley na jihu Auckland Islands existuje řada zajímavých míst - kolonie albatrosa šelfového, opuštěné chaty prvních osadníků, sklady trosečníků - vše zve k návštěvě a průzkumu a pouze počasí bude diktovat, co podnikeneme...

Campbell Island, nejjižnější ostrov této expedice, je příkladem toho, čeho lze dosáhnout pomocí projektu obnovy ostrovů. V posledních letech byly úspěšně odstraněny pasoucí se ovce a skot, ale také nepřirození, člověkem zavlečení predátoři - kočky a krysy - ostrov se rychle zotavuje. Velký anglický botanik Sir Joseph Hooker, přítel Charlese Darwina, navštívil Campbell Island v roce 1840 a popsal kvetoucí pole rozmanité vegetace nadprůměrných rozměrů kterým se říká "megaherbs" jako to nejlepší co kdy spatřil kromě tropů.

Tento ostrov je také domovem majestátného albatrosa královského, endemických nelétavých kachen Teal a Snipe.

Stejně jako ostatní, také Campbell Islands představují neocenitelný ekosystém.

Účast na této expedici vás “přenastaví” na přírodní způsob cestování a na jejím konci si budete přát, abyste zde mohli strávit více času...

To nejlepší z Nového Zélandu

+420 230 234 444

+420 603 299 699

Top