Home page / Zájezdy / Antarktida / Ptačí říše subantarktického pásma

Zájezd Ptačí říše subantarktického pásma

Termíny zájezdu

TermínDélkaPočet nocíUbytováníStravaAktivityLetCena
Termín11.11. - 29.11. 2018
Délka19
Počet nocí18
Ubytování
Stravaplná penze
Aktivityvětšina v ceně

od

230 000,-

230 000,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Expedice na subantarktické ostrovy z Nového Zélandu. Skvělý koktejl nedotčené přírody nejblíže Antarktidě - krom ostatních také návštěva nejjižnějšího ze Subantarktických ostrovů - Macquarie Island. Útočiště více než 120 druhů vzácného ptactva, endemické druhy tučňáků a přírodní skvosty UNESCO.

Subantarktické ostrovy - expedice z Nového Zélandu

Jen se zaposlouchejte do těch názvů: Snares... Bounty... Antipodes... Auckland Islands… Campbell Islands... Macquarie… Chatham Islands...

Je to rajská hudba pro uši každého milovníka ptáků či ornitologa. Kromě Chathams jsou tyto ostrovy  pravděpodobně ještě více izolované než byly během svého objevování v pozdním 18. a časném 19. století. Tehdy byly pravidelně navštěvovány velrybáři, lovci tuleňů a vládními parníky pátrajícími po ztroskotaných námořnících. Dostat se na Chatham Islands není až tak nemožné, ale příležitosti k návštěvě všech ostatních jsou velmi vzácné.

Tato expedice, jedna z řady kterou v průběhu roku True Travel nabízí, je jediná která zahrnuje každý z těchto ostrovů.

Ostrovy zabírají neklidné pásmo 40’ a 50’ Jižní šířky (říká se jim “řvoucí čtyřicítky a zuřivé padesátky”) ale jsou také známé jako šířky Albatrosů - a to z dobrého důvodu. Rovnou deset ze všech druhů albatrosů na světě hnízdí právě v této oblasti - pět z nich je nehnízdí nikde jinde na světě!! Dokonce v této zóně, kde se proudění vzduchu ještě nikdy neuklidnilo, hnízdí nejrozmanitější sbírka mořských ptáků na světě. Více než 40 druhů je odchováno právě tady - což je neskutečných 11% celkové světové populace mořských ptáků!

S výjimkou Chathams jsou všechny ostatní uvedené ostrovy na seznamu Světového dědictví UNESCO a je jim přidělen nejvyšší status ochrany a zachování ze strany Austrálie a Nového Zélandu, takže vláda skutečně nebere povolení k přístupu na tyto ostrovy na lehkou váhu. Do této skupiny patří také další souostroví které navštívíme - Chatham Islands s podobným postavením a ochranou.

Tato expedice je velmi atraktivní pro pelagické nadšence, ptačí fanatiky a obdivovatele tučňáků, stejně jako zájemce o vzácné ostrovní endemické druhy. Nemusíte být ale zrovna vášnivým “ptáčníkem” pokud se na tuto expedici vydáte…

Pokud vás zajímá nedotčená příroda ostrovů, exotika subantarktického prostředí, ekologie , botanika, geologie - či patříte mezi nadšené fotografy přírody - pak si tuto cestu nesmírně užijete, Na své si samozřejemě přijdou i zájemci o objevitelskou historii a polární výzkum Jižního Pacifiku.

Tato expedice je jednou z vlajkových lodí našich výprav s více než 20letou historií, takže se můžete těšit na znalosti a zkušenosti průvodců a posádky, nasbírané a získané v průběhu této doby.

To nejlepší z Nového Zélandu

+64 27 680 4747

+64 3 409 0960

Top