Home page / Zájezdy / Antarktida / Po stopách Scotta a Shackletona

Zájezd Po stopách Scotta a Shackletona

Termíny zájezdu

TermínDélkaPočet nocíUbytováníStravaAktivityLetCena
Termín11.1. - 9.2. 2019
Délka30
Počet nocí29
Ubytování
Stravase stravou
Aktivityvětšina v ceně

od

440 000,-

440 000,-

Objednat
Termín9.2. - 10.3. 2019
Délka30
Počet nocí29
Ubytování
Stravase stravou
Aktivityvětšina v ceně

od

440 000,-

440 000,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Region Rossova moře je jedním z nejodlehlejších míst na planetě Zemi a jedním z nejvíce fascinujících míst na antarktickém kontinentu ve vztahu k lidské historii. Díky minimálním možnostem dopravy, omezené neproniknutelným ledem na dva krátké letní měsíce, navštívilo dosud tuto nádhernou oblast skutečně jen minimum lidí. Nepočítáme-li vědecké pracovníky, doslovné hrstce běžných "smrtelníkům" se tato příležitost naskýtá právě jen díky několika málo turistickým expedicím.

True Travel nabízí takovou plavbu na plně vybaveném ledoborci s posádkou která sestává z jedněch z nejzkušenějších námořníků na světě a jejíž součástí jsou renomovaní průvodci - přírodovědci, zoologové, mořští biologové a ornitologové naprosto zaujatí svou profesí.

Jedná se o naprosto unikátní příležitost zažít antarktickou divočinu ve svém maximálním záběru tak jako to ani slova nejsou schopna popsat...

Rossovo moře (Ross Sea) nese jméno svého objevitele, Sira Jamese Clarka Rosse, který ho objevil v roce 1842. Britská královská geografická společnost vybrala Rossovo moře jako cíl nyní slavné britské národní antarktické expedice k dosažení Jižního pólu, vedené v letech 1901-04 polárníkem Robertem Falconem Scottem, a která je spustila závod o prvenství, označovaný  jako "Race to the Pole".

Ernest Shackleton téměř uspěl v letech 1907-1909 a japonský badatel Nobu Shirase se pokoušel Jižní pól dobýt v letech 1910-1912.

Přesto že si Scott si myslel, že je vítězství jeho, byl poražen svým rivalem, norským polárníkem Roaldem Amundsenem v létě roku 1911.

Shackletonova  Trans-Antarktická expedice v letech 1914 -1917 znamenala konec tohoto "hrdinského zlatého věku" průzkumů, ale mnoho z památek této éry, včetně některých chat, je zachováno.

Dramatická krajina popsaná těmito časnými průzkumníky se nemění. Mt Erebus, Mt Discovery a Transantarktické hory jsou inspirující dnes stejně jako byly před 100 lety.

Hnízdiště různých druhů tučňáků, popsaných prvními biology se mění co do počtu z roku na rok, ale nacházejí se na stále stejných místech.

Tuleni, kteří již nejsou vybíjeni ani pro kožešinu ani pro jídlo, polehávají na ledových krách zdánlivě nevzrušeně. Velryby, které zde byly tak nemilosrdně loveny ve 20. letech 19. stol, se pomalu vracejí, ale je to pro ně dlouhá cesta zpět od okraje propasti vyhynutí - některým druhům se to daří lépe než jiným... Buřňáci sněžní, Wilsonovi nebo holubí, antarktické chaluhy - všechny tyto a mnoho dalších endemických ptačích druhů jsou v tomto zdánlivě nehostinném prostředí doma.

Expedice nabízí širokou škálu aktivit - od průzkumu historických chat a míst která kdysi obývali první polárníci, až po pozorování tučňáků v jejich koloniích, obdivování nekonečných ledovcových splazů a pobřežních masivních ker, to vše doplněno renomovaným výkladem jak vlastně ledovce a mořský led na Antarktidě "žijí svůj život".

Pak jsou tu všichni mořští ptáci, tuleni a velryby k pozorování a nespočetné příležitosti k jejich fotografování, a v neposlední řadě jsou zde také moderní vědecké základny a polní tábory ke kterým se vypravíme a kde budeme mít jednoduše příležitost strávit čas relaxem v nádherné krajině, která vždy své návštěvníky tolik fascinovala...

Jako odrazový můstek na antarktický kontinent nám během této nejdelší expedice poslouží dosud málo známé Subantarktické ostrovy. Naše plavba zahrnuje návštěvu těch nejzajímavějších na trase - The Snares, Auckland Islands, Macquarie a Campbell Islands.

Nejen že zastávky na těchto ostrovech příjemně rozdělí naši expedici - důležitější je že nám pomohou připravit se na to, co leží před námi.

Tyto ostrovy jsou součástí úžasného a dynamického ekosystému Jižního pacifiku, kterému Antarktida leží v samém srdci. Je to "elektrárna" která pohánějící tento ekosystém, na kterém závisí svět.

To nejlepší z Nového Zélandu

+420 230 234 444

+420 603 299 699

Top