Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Základní typy zájezdů / Self drive zájezdy bez průvodce / Novozélandskou přírodou

Zájezd Novozélandskou přírodou

Nový Zéland na pohodu, tři týdny krásných novozélandských scenérií, dostatek času na procházku do pralesa nebo na některou z malebných pláží. Auto si sami řídíte podle podrobného itineráře, nic vám neujde.

Termíny zájezdu

Termín vč. letu *Dny vč. letuDny čistý pobytUbytováníStravováníAktivityLetCena
Termín zájezdu:celoročně
Dny vč. letu:23
Dny čistý pobyt:19
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:platba na místě
Let:

od

89 990,-

89 990,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Pečlivě sestavený individuální zájezd (bez průvodce, sami si řídíte auto) za krásami Nového Zélandu. Navštívíte ta nejznámější místa obou ostrovů, na Severním ostrově uvidíte sopky, mohutné stromy kauri, gejzíry, krásné pláže, vykoupete se v termálních pramenech, seznámíte se s maorskou kulturou, absolvujete vycházky a túry (podle svých schopností). Jižní ostrov zase nabídne malebné i dramatické pobřeží kde spatříte lachtany, rozlehlá jezera obklopená nekonečnými hřebeny hor, ledovce, fjordy, unikátní deštný prales.

Nový Zéland procestujete autem, ubytování a vše potřebné k vašemu pohodovému cestování bude předem zajištěno. Připrávíme vám kompletní cestovní itinerář s vyznačením všech důležitých míst

Doporučujeme spojit Nový Zéland s relaxem na nedalekém Fidži - více v naší nabídce.

Itinerář - Novozélandskou přírodou

Den 1. - 2.

Odlet z ČR - let na trase

Odlet z ČR na Nový Zéland.

Den 3.

Přílet na Nový Zéland - Auckland

Po příletu do Auckland transfer do hotelu ve městě, ubytování. Prohlídka centra města - věž Sky Tower či vyhlídka Mt. Eden (vyhaslá sopka), projdete se po pulsujícím nábřeží a přístavem s luxusními jachtami.

Den 4.

Auckland - poloostrov Coromandel

Poloostrov Coromandel - prales se stromovými kapradinami, spatříte majestátné stromy kauri, po Pohutukawa Coast do malebného městečka Coromandel, můžete se projet úzkorozchodnou železnicí Driving Creek Railway. Letovisko Whitianga v Mercury Bay. Bude-li večer aktuální odliv, pak doporučujeme návštěvu Hot Water Beach - vývěr termálních pramenů na pobřeží. (trasa cca 270km)

Den 5.

Poloostrov Coromandel

Relax na pobřeží v okolí Hahei. Dle stavu odlivu a počasí si můžete vykopat vlastní bazének na Hot Water Beach. Projdete se k pláži Cathedral Cove či si můžete půjčit kajak, projet se vyhlídkovou lodí nebo potápět v místní mořské rezervaci. Doporučujeme navštívit místní malé a trochu výstřední vinařství a palírnu.

Den 6.

Rotorua

Podél pobřeží (nebo vnitrozemím, chcete-li navštívit známý Hobitín z Pána prstenů a Hobita) do centra termální činnosti a maorské kultury Rotorua. Můžete navštívit bývalé lázně Bath House - dnes muzeum, původní maorskou vesničku Ohinemutu s kostelíkem na břehu jezera, nebo geotermální oblast Whakarewarewa (Te Puia) s maorským skanzenem a gejzírem Pohutu. Den je možné zakončit maorským vystoupením nebo v místních lázních. (trasa cca 210km nebo přs Hobitín cca 240km)

Den 7.

Rotorua - Waimangu - Taupo - Národní park Tongariro

Dopoledne věnujete Rotorua - co se nestihlo předchozího dne. Navštívíte geotermální oblast Waimangu a/nebo Waiotapu, vodopády Huka či největší novozélandské jezero Taupo. Milovníci golfu možná vyšetří půlku dne ke hře na jednom z nejlepších novozélandských golfových hřišť. (trasa cca 140km)

Den 8.

Národní park Tongariro

Národní park Tongariro - krátké vycházky v okolí sopek, nebo celodenní túra Alpine Tongariro Alpine Crossing. Doporučujeme také vyhlídkový let nad sopkami, případně milovníci vody uvítají rafting na řece Tongariro. Pro relax nebo při nepříznivém počasí tu je termální bazén v Tokaanu. Rybáři si možná nenechají ujít šanci chytit trofejního pstruha. (trasa cca 100km)

Den 9.

Wellington

Dopoledne pojedete podél sopky Ruapehu a dále na jih a po Kapiti Coast až do hlavního města Wellington. Odpoledne si podle zájmu prohlédnete jeho centrum, navštívíte Národní muzeum Nového Zélandu Te Papa, vyjedete lanovkou na vyhlídku a k botanické zahradě. Spatříte parlament, katedrálu sv. Pavla či bývalý dřevěný kostelík. Jste-li filmový fanda, zejména moderních počítačových triků, pak doporučujeme navštívit studio Weta: zde se tvořil Pán prstenů, Hobit, Avatar a mnoho dalších filmů. (trasa cca 330km)

Den 10.

Wellongton - trajekt - Picton

Dopoledne překonáte trajektem úžinu Cook Strait na Jižní ostrov, kde se vylodíte v malebném Picton. Můžete si vybrat z mnoha aktivit, které okolí Picton a zálivu Queen Charlotte Sound nabízí - plavba na kajaku, malým člunem, nebo poštovní lodí, krátké vycházky, let hydroplánem, návštěva muzea, atd. Nebo milovníci vína, zejména Sauvignon blanc, navštíví některé z mnoha vinařství regionu Marlborough. (trasa 103km trajektem + cca 10km autem)nocleh zálivy Marlborough Sounds

Den 11.

Marlborough Sounds - Nelson

Zálivy Marlborough Sounds s výběrem z mnoha aktivit - možnost výletu lodí, na kajaku, rybolov, procházky u Pelorus Bridge nebo výlet na malebný French Pass. Odpoledne si můžete prohlédnout město Nelson a v podvečer dojedete do regionu ovocných sadů u Motueka, nedaleko zálivu Tasman Bay. (trasa cca 160km)

Den 12.

Národní park Abel Tasman

Národní park Abel Tasman s plážemi se zlatým pískem, přepravíte se vodním taxi do parku a pěšky zpět nebo lze absolvovat vyhlídkovou plavbu lodí, na kajaku, v plachetnici, romantickou jízdu po pláži na koni, atd. (trasa cca 40km)

Den 13.

Řeka Buller, Národní park Paparoa, Punakaiki

Dopoledne se vydáte proti proudu řeky Motueka a dále divokým kaňonem řeky Buller až k pobřeží Tasmanova moře. Poté můžete navštívit kolonii lachtanů na Cape Foulwind - scénické pobřeží s útesy a majákem. Láká vás návštěva jeskyní nebo Black Water Rafting? Scénická pobřežní silnice vás zavede do národního parku Paparoa. Deštný prales a palmy vás uvedou k pískovcovým Palačinkovým útesům. (trasa cca 340km)

Den 14.

Hokitika Národní park Westland - ledovce Franz Josef a Fox Glacier

Pojedete podél pobřeží do Hokitika - centra šperkařských dílen, které vyrábí tradiční maorské šperky z místního nefritu (známý je jako jade nebo také pounamu). Přes původní zlatokopecké osady Ross (zde se zlato stále těží) a Hari Hari do národního parku Westland - domova unikátních ledovců. Projdete se k ledovci Fox Glacier, který ústí obklopen zelení pralesa pouhých 300m nad úrovní hladiny moře, přitom ale na své 13km dlouhé pouti teče z výšky 2.600 m. Za příznivého počasí doporučujeme podniknout let vrtulníkem kolem nejvyšší hory Nového Zélandu Mt Cook, nebo se vydáte okolo „zrcadlového jezera" Matheson. (trasa cca 210km)

Den 15.

Deštný prales - Haastův průsmyk - Wanaka - Cardrona

Dopoledne pojedete podél úpatí Jižních Alp, zastavíte se na divokém pobřeží, projdete se deštným pralesem nad mokřady či k vodopádům. V průsmyku Haast (563 m) můžete vystoupit na vyhlídku. Pojedete po scénické silnici mezi jezery Wanaka a Hawea. Údolím řeky Cardrona, možná se zastavíte na sklenku v původní hospodě z dob zlaté horečky. Vyšplháte se přes průsmyk Crown Range a za panoramatických výhledů sjedete do pánve jezera Wakatipu. (trasa cca 330km)

Den 16.

Queenstown a okolí

Město Queenstown a okolí jezera Wakatipu nabízí pestrý výběr aktivit - doporučujeme unikátní zážitek - výlet do Skippers Canyon (autům z půjčoven je tam vjezd zakázán) ve kterém se nachází řeka Shotover, po které se budete plavit v tryskovém člunu. Lanovkou nebo pěšky na vyhlídku Bob's Peak, výstup na vrchol nebo do sedla hory Ben Lomond, můžete si zapůjčit kolo, podniknout plavbu na stoletém parníku TSS Earnslaw, let paraglidem, atd. Doporučujeme se zajet podívat do blízkého Arrowtown, který si zachoval původní ráz, jež je živou připomínkou divokého rozvoje regionu během zlaté horečky.

Den 17.

Den 17.: Queenstown - Glenorchy - Národní park Mt Aspiring

Nenechte si ujít scénickou jízdu do Glenorchy - brány do národního parku Mt Aspiring, zdejší krásné scenérie uchvátily také mnoho filmařů (Pán prstenů, Hobit, Vertical Limit, Souboj o poklad Yankee Zephyru, Wolverine, atd.). Doporučujeme krátké, půldenní nebo celodenní vycházky (túry Routeburn, Greenstone, atd), jízdu na koni, výlet na kajaku... (trasa cca 150km)

Den 18.

Den 18.: Queenstown - Te Anau

Dopoledne se vydáte podél hřebenu Remarkables, v Kingston se můžete zastavit u historického parního vlaku. Pojedete podél pohoří Takitimu Mts až do Te Anau (doporučujeme jet přes Manapouri a zastavit se na Fraser Beach na břehu stejnojmenného jezera - nejkrásnějšího na Novém Zélandu). V Te Anau můžete absolvovat plavbu lodí do jeskyní Te Anau se svítícími larvami nebo se plavit po nejkrásnějším novozélandském jezeru Manapouri. Můžete se projet na koni, zahrát si golf na místním jlubovém hřišti s úžasnými výhledy na jezero a hory. Nebo si vybrat jeden z letů - malým letadlem nad nekonečnými hřebeny národního parku, hydroplánem nebo vrtulníkem. Variant je nespočet. Nebo se jen projděte pěšky, či projeďte na kole kolem jezera. (trasa cca 175km nebo přes Manapouri 200km)

Den 19.

Den 19.: Národní park Fiordland - Milford Sounds

Pojedete po nejscéničtější novozélandské silnici - Milford Road - k fjordu Milford Sound, který bývá označován za jeden z přírodních divů světa. Z paluby lodi si vychutnáte monumentální skalní štíty včetně nejvyššího útesu světa - Mitre Peak (1692 m), vodopády, nebo kolonii lachtanů. Za slunného počasí doporučujeme let vrtulníkem nad fjordem a okolními horami. Cestou zpět do Te Anau je na výběr mnoho vycházek - Key Summit, Lake Marian, Cascade Creek, atd. (trasa cca 240km)

Den 20.

Den 20.: rokle Kawarau, Národní park Mt Cook

Z Te Anau se vydáte zpět směrem na Queenstown, zastavíte se u Kawarau Bridge (kolébka bungee jumping), pojedete přes vinice a ovocné sady u města Cromwell, vystoupáte do průsmyku Lindis a z něj sjedete na náhorní planinu Mackenzie Country s výhledy na Jižní Alpy. Vašim cílem je národní park Mt. Cook. Podle nálady a času absolvujete krátké nebo delší vycházky pod nejvyšší horou Nového Zélandu, na nocleh se vrátíte do městečka Twizel. (trasa cca 490km)

Den 21.

Den 21.: jezero Tekapo, planina Caneterbury

Navštívíte malebný kostelíček na břehu jezera Tekapo, projedete nížinou Canterbury a v Christchurch si prohlédnete krásnou botanickou zahradu, případně můžete sledovat jak probíhá rekonstrukce města po zemětřesení v roce 2011. (trasa cca 290km)

Den 22.

Den 22.: odlet z Christchurch

Den 23.

Návart do ČR

Galerie - Novozélandskou přírodou

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • letenka včetně všech poplatků a tax Praha–Auckland / Christchurch–Praha ve výši do 39 000 Kč
 • auto z půjčovny nižší třídy včetně základního pojištění, transfer z letiště do hotelu, trajekt mezi ostrovy
 • 19 x 2 lůžkový pokoj (standard motel / hotel)
 • pojištění CK proti úpadku
 • česká asistenční telefonní linka na Novém Zélandu

Výše uvedená cena je uvedena za 1 osobu, která sdílí jeden pokoj a auto s dalším cestujícím.

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • stravování
 • pohonné hmoty, pojištění vozu na snížení spoluúčasti při nehodě na nulu, GPS navigaci
 • cestovní pojištění, pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění na storno zájezdu, atd.
 • 1 lůžkový pokoj (24 500,- Kč)
 • prodloužení pobytu: Nový Zéland, Austrálie, Fidži nebo jiné pacifické ostrovy (možné přiobjednat, viz níže)
 • auto nebo ubytování vyšší než uvedené kategorie; delší program; podrobný, na míru rozepsaný itinerář

FAKULTATIVNÍ AKTIVITY -  LZE PŘEDEM OBJEDNAT ZA PŘÍPLATEK

V průběhu vašeho pobytu se nabízí mnoho aktivit k dispozici, zde jsou uvedeny ty hlavní.

 • maorské kulturní představení ( 2320Kč/116NZD)
 • návštěva Hobitína (1400Kč/70NZD)
 • let nad sopkami národního parku Tongariro (možnost výběru dle délky letu 150-200NZD)
 • návštěva jeskyní na West Coast (2200Kč/110NZD)
 • vyhlídková plavba po Milford Sound (1800Kč/90NZD)
 • plavba tryskovým člunem po řece Shotover (2780Kč/139NZD)
 • jízda parníkem po jezeře Wakatipu (1140Kč/57 NZD) + včetně ukázky stříhání ovcí a ovčáckých psů v akci (1540Kč/77NZD)
 • vyhlídkový let vrtulníkem z Fox Glacier, Milford Sound nebo Mt Cook (dle délky letu 290 – 550 NZD)

POZNÁMKY

 • Cena zájezdu může být upravena dle aktuálního kurzu měny CZK x NZD.

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ

K zájezdu vám rádi přidáme individuální pobyt na míru (bez průvodce) např. na Fidži, případně další pacifické ostrovy nebo do Austrálie. Celý pobyt může být připraven formou balíčku, kdy o vás bude postaráno od příletu na letiště, transferu na ostrov a po skončení pobytu s návratem zpět na letiště. Zejména pobyt na Fidži je vítaná zastávka k relaxu a odpočinku v teple před závěrečnou cestou do Evropy.

Zájezd se dá jet kdykoliv v průběhu celého roku. V období od dubna do října lze místy (zejména ráno) očekávat teploty lehce pod nulou. Zima je obecně na Novém Zélandu mírnější než v ČR a na Slovensku, musí se počítat s kratšími dny. Na specifika jednotlivých ročních období vás rádi upozorníme.

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top