Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Základní typy zájezdů / Self drive zájezdy bez průvodce / Napříč Novým Zélandem

Zájezd Napříč Novým Zélandem

Sami na Nový Zéland a 2 týdny volna? Chcete mít přípravu cesty řádně zajištěnou a o nic se nestarat? Zájezd na Nový Zéland podle pečlivě připraveného itineráře. Seznamte se s jednou z nejkrásnějších zemí na světě, to nejdůležitější z obou ostrovů v plné kráse.

Termíny zájezdu

Termín vč. letu *Dny vč. letuDny čistý pobytUbytováníStravováníAktivityLetCena
Termín zájezdu:celoročně
Dny vč. letu:17
Dny čistý pobyt:13
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:platba na místě
Let:

od

75 990,-

75 990,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa. Na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Pečlivě sestavený individuální poznávací zájezd na 17 dní včetně letu (bez průvodce, sami si řídíte auto) za krásami Nového Zélandu. Navštívíte ta nejznámější místa obou ostrovů, poznáte Nový Zéland od pobřeží Tichého oceánu po Jižní Alpy: unikátní novozélandskou přírodu, úchvatné scenérie, maorskou kulturu, geotermální pole, pohodové Kiwies - jak si Novozélanďané říkají. Vybrali jsme ty nejzajímavější lokality, příjemná ubytování.

Nový Zéland procestujete autem, ubytování a vše potřebné k vašemu pohodovému cestování bude předem zajištěno. Připrávíme vám kompletní cestovní itinerář s vyznačením všech důležitých míst. Nemáte-li více času, pak je tento zájezd ideálním způsobem jak se seznámit s jednou z nejkrásnějších zemí na světě.

Doporučujeme spojit Nový Zéland s relaxem na nedalekém Fidži - více v naší nabídce.

Itinerář - Napříč Novým Zélandem

Den 1. - 2.

Odlet z Prahy - let na Nový Zéland

Odlet z Prahy na Nový Zéland.

Den 3.

Přílet na Nový Zéland - Auckland

Odpoledne si prohlédnete centrum města a pulsující nábřeží s jachtami, navštívíte Sky Tower.

Den 4.

Auckland - Coromandel

Navštívíte poloostrov Coromandel s jeho malebným pobřežím a zvlněným farmářským vnitrozemím, zlatokopeckou historií, zbytky původního pralesa a plážemi se zlatým pískem.

Den 5.

Coromandel - Waihi - Rotorua

Pojedete podél východního pobřeží, nahlédnete do pánve funkčního zlatého dolu, projdeme se na 40min vycházku k obřím stromům kauri. V Rotorua navštívíte původní maorskou vesničku a večer si užijete maorské kulturní představení.

Den 6.

Rotorua

Ráno navštívíte geotermální pole Whakarewarewa (známé jako Te Puia) s gejzíry a maorským skanzenem, zde také budete mít příležitost spatřit ptáka kiwi. Odpoledne můžete navštívit geotermální lázně, poutavé muzeum v budově bývalých lázní, nebo se jen projít lázeňskými zahradami. Nebo se můžete proletět nad sopkou Mt Tarawera, zkusit rafting či se projet na kole.

Den 7.

Geotermální pole Waimangu - Národní park Tongariro

Ráno navštívíte geotermální pole Waimangu - nejmladší geotermální pole na světě. Zastavíte se u vodopádů Huka Falls a odpoledne budete věnovat národnímu parku Tongariro, kde absolvujete krátké vycházky.

Den 8.

Národní park Tongariro - Wwllington

Dopoledne se vydáte podél sopky Ruapehu a dále do Wellington - hlavního města Nového Zélandu. Odpoledne si prohlédnete centrum města, parlamentní budovy a úžasné národní muzeum Nového Zélandu Te Papa.

Den 9.

Wellington - trajekt- Picton

Dopoledne překonáte trajektem úžinu Cook Strait na Jižní ostrov, kde se vylodíte v malebném Picton. Můžete absolvovat dle chuti a nálady některé z mnoha aktivit, které zálivy a okolí nabízí - odpolední plavbu po Queen Charlotte Sound, vycházky, plavbu na kajaku či let hydroplánem.

Den 10.

Picton - Národní parky Nelson Lakes a Paparoa - Punakaiki

Dopoledne pojedete přes vinice oblasti Marlborough do St. Arnaud u národního parku Nelson Lakes, kde absolvujete krátkou vycházku. Pak budete sledovat tok řeky Buller téměř až k Tasmanovu moři. U výběžku Cape Foulwind spatříte lachtany a nakonec navštívíte známé Palačinkové útesy v národním parku Paparoa.

Den 11.

Hokitika - Nírodní park Westland - ledovce Franz Josef a Fox Glacier

Pokračovat budete podél pobřeží do Hokitika - centra šperkařských dílen, kde se vyrábějí šperky z místního nefritu (známý je jako jade, greenstone nebo také maorsky pounamu). Odpoledne se projdete k jednomu z unikátních ledovců, můžete podniknout let vrtulníkem nad oběma ledovci a kolem nejvyšší hory Nového Zélandu Aoraki / Mt Cook.

Den 12.

Pralesy západního pobřeží - Haast Pass - Wanaka - Te Anau

Ráno se vydáte dále na jih podél pobřeží, projdete se nad mokřady deštného pralesa, k vodopádu, projedete průsmykem Haast Pass. Zastavíte se na vyhlídku u jezera Wanaka a dále vystoupáte do nejvýše položeného novozélandského sedla na Crown Range, odkud sestoupíte do pánve jezera Wakatipu. Podél hřebene Remarkables v podvečer dojedete do Te Anau, centra národního parku Fiordland.Tip před zakoupením zájezdu: Máte-li možnost zůstat déle na cestách, pak zde přidejte den nebo dva s noclehem ve Wanaka.*

Den 13.

Národní park Fiordland - výlet k Fjordu Milford Sound

Celodenní výlet scénickou silnicí národním parkem Fiordland k fjordu Milford Sound. Zde absolvujete plavbu po fjordu, který je označován za největší klenot Nového Zélandu. Za slunného počasí doporučujeme let vrtulníkem nad fjordem a okolními horami. Během dne budete mít příležitost vychutnat si krásu zdejší přírody a hor během několika vycházek.

Den 14.

Queenstown

Dopoledne se vydáte přes planinu Five Rivers do horského města Queenstown. Odpoledne si budete moci vybrat z mnoha aktivit, rozhodně by se neměly vynechat taková lákadla jako typicky novozélandský jetboat - tryskový člun - či jízda lanovkou na vyhlídku Bobs Peak.

Den 15.

Lindis Pass - Národní park Mt Cook - jezera Pukaki a Tekapo

Vydáte se roklí Kawarau Gorge a přes ovocnářský Cromwell do průsmyku Lindis Pass. Po náhorní planině Mackenzie Basin přijedete do Národního parku Mt Cook a projdete se k vyhlídce na stejnojmennou nejvyšší horu Nového Zélandu (3754m). Den zakončíte u jezera Tekapo.

Den 16.

Lake Tekapo - Christchurch - odlet do Evropy

Dopoledne pojedete přes zemědělskou nížinu Canterbury na letiště do Christchurch, následovat bude odbavení a odlet zpět do Evropy.

Den 17.

Návrat do Prahy

Galerie - Napříč Novým Zélandem

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • letenka včetně všech poplatků a tax Praha–Auckland / Christchurch–Praha ve výši do 39 000 Kč
 • auto z půjčovny nižší třídy včetně základního pojištění, transfer z letiště do hotelu, trajekt mezi ostrovy
 • 13 x 2 lůžkový pokoj (standard motel / hotel)
 • pojištění CK proti úpadku
 • česká asistenční telefonní linka na Novém Zélandu

Výše uvedená cena je uvedena za 1 osobu, která sdílí jeden pokoj a auto s dalším cestujícím.

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • stravování
 • pohonné hmoty, pojištění vozu na snížení spoluúčasti při nehodě na nulu, GPS navigaci
 • cestovní pojištění, pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění na storno zájezdu, atd.
 • 1 lůžkový pokoj (16 500,- Kč)
 • prodloužení pobytu: Nový Zéland, Austrálie, Fidži nebo jiné pacifické ostrovy (možné přiobjednat, viz níže)
 • auto nebo ubytování vyšší než uvedené kategorie; delší program; podrobný, na míru rozepsaný itinerář

FAKULTATIVNÍ AKTIVITY -  LZE PŘEDEM OBJEDNAT ZA PŘÍPLATEK

 • maorské kulturní představení (107NZD)
 • návštěva Hobitína (70NZD)
 • let nad sopkami národního parku Tongariro (možnost výběru dle délky letu 150-200NZD)
 • vyhlídková plavba po Milford Sound (90NZD)
 • plavba tryskovým člunem po řece Shotover (129NZD)
 • jízda parníkem po jezeře Wakatipu (cca 50 NZD) + včetně ukázky stříhání ovcí a ovčáckých psů v akci (80NZD)
 • vyhlídkový let vrtulníkem z Fox Glacier, Milford Sound nebo Mt Cook (dle délky letu 270 – 550 NZD)

POZNÁMKY

 • Cena zájezdu může být upravena dle aktuálního kurzu měny CZK x NZD.

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ

*Máte-li rádi pohodu na cestách a méně spěchu, pak doporučujeme vložit mezi Fox Glacier a Te Anau jeden nebo dva noclehy ve Wanaka. Samozřejmě vám poradíme jak naložit s časem :-)

K zájezdu vám rádi přidáme individuální pobyt na míru (bez průvodce) např. na Fidži, případně další pacifické ostrovy nebo do Austrálie. Celý pobyt může být připraven formou balíčku, kdy o vás bude postaráno od příletu na letiště, transferu na ostrov a po skončení pobytu s návratem zpět na letiště. Zejména pobyt na Fidži je vítaná zastávka k relaxu a odpočinku v teple před závěrečnou cestou do Evropy.

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top