Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Základní typy zájezdů / Tématické cestování / Za vínem a gastronomií / Nejen za vínem na Nový Zéland

Tématický zájezd Nejen za vínem na Nový Zéland 000038

Máte rádi dobré víno a cestování? Vinařsko - poznávací zájezd na Nový Zéland je tou správnou volbou, užijte si to nejlepší z obou světů během dvou týdnů dovolené.

Termíny zájezdu

Termín vč. letu *Dny vč. letuDny čistý pobytUbytováníStravováníAktivityLetCena
Termín zájezdu:Celoročně - dle poptávky
Dny vč. letu:16
Dny čistý pobyt:13
Ubytování:
Strava:viz program
Aktivity:vybrané v ceně
Let:

od

90 000,-

90 000,-

Objednat
Termín zájezdu:Celoročně - dle poptávky
Dny vč. letu:16
Dny čistý pobyt:13
Ubytování:
Strava:viz program
Aktivity:vybrané v ceně
Let:

od

90 000,-

90 000,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa. Na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Máte rádi dobré víno a cestování? Náš tématický zájezd “Nejen za vínem na Nový Zéland” je tou správnou volbou, kde si dosyta užijete to nejlepší z obou světů během dvou týdnů dovolené.

Novozélandská vína dnes už není třeba představovat, jak vyhlášený Sauvignon Blanc, tak další bílá i červená vína, ať ve stylu Bordeaux nebo burgundské odrůdy, světově proslulý je novozélandský Pinot Noir. U Auckland navštívíme vinice na malebném ostrově Waiheke s nádhernými plážemi, pak si užijeme krás Jižního ostrova společně s ochutnávkou vín, nezapomeneme ani na gastronomické speciality. S výběrem navštívených vinic pomáhá ten nejpovolanější: jediný mezinárodně uznávaný vinařský novozélandský expert a konzultant Danny Schuster, který je označován za otce vinařství na Jižním ostrově.  

Máte-li skupinu 6 a více osob, pak neváhejte napsat. Program rádi upravíme dle vašeho přání.

Pláž na ostrově Waiheke, Nový Zéland

Den 1. a 2. Auckland a vinice ostrova Waiheke

Přílet na Nový Zéland do Auckland, lodí za vínem

Program začíná v Auckland na Novém Zélandu (z Evropy odletíte o dva dny dříve). Po příletu nás čeká prohlídka centra města, pak navštívíme ostrov Waiheke a zdejší tři malé vinice, kde se nachází přes 20 vinařství. Nejen díky unikátnímu klimatu ostrov nabízí výborná vína, která pravidleně získávají medaile na mezinárodních soutěžích. Asi nejčastější odrůdou je Syrah. V případě zájmu a příhodného počasí možnost koupání na zdejších vyhlášených plážích.

Mitre Peak, plavba po Milford Sound, Fiordland, Nový Zéland

Den 3 až 5. Queenstown a Fiordland

Vinice v Gibbston Valley, okolí jezera Wakatipu, plavba Milford Sound

Přeletíme na Jižní ostrov do Queenstown - malého, ale kosmopolitního města na břehu jezera Wakatipu, návštěva vinařství v Gibbston Valley (Pinot Noir). Doporučujeme unikátní plavbu tryskovou lodí (jetboat) v zlatokopeckém kaňonu Skippers. Malebné městečko Te Anau - brána do národního parku Fiordland a celodenní výlet do proslulého fjordu Milford Sound s plavbou lodí.

Rippon vinice ve Wanaka, Nový Zéland

Den 6 až 8. Wanaka, Fox Glacier, Punakaiki

Vinice regionu Otago, ledovce, pralesy, Jižní Alpy, divoké pobřeží

Přes horský hřeben Crown Range do Wanaka, zde návštěva dalšího vinikajícího vinařství Rippon. Průsmyk Haast Pass nás zevede na West Coast s deštným pralesem. Ledovec Fox Glacier, možnost letu nad ledovci a nejvyšší horou Nového Zélandu - Mt Cook. Návštěva Hokitika - centra řemeslných dílen se šperky z nefritu. “Palačinkové útesy” Pancake Rocks v Punakaiki s pralesem s palmami.

Brancott Estate, Marlborough, Nový Zéland

Den 9. a 10. Marlborough

Národní park Nelson Lakes, vinařský region a zálivy Marlborough

Rokle řeky Buller a národní park Nelson Lakes. Vinařský vrchol zájezdu - světově uznávaný region Marlborough s největší rozlohou vinohradů. Navštívíme několik vyhlášených vinic a nahlédneme do nekonečných zálivů Marlborough Sounds (v případě zájmu lze celé skupině zajistit vyhlídkovou plavbu lodí).

Lachtan Fosterův a Kaikoura Range, Nový Zéland

Den 11. až 13. Waipara a Christchurch

Kaikoura, vinice regionu Waipara, Christchurch, odlet z Nového Zélandu

Malebná cesta podél pobřeží a hor. Navštívíme Kaikoura (bude-li silnice již otevřená) a kolonii lachtanů, možnost plavby s pozorováním velryb, ochutnáme místní langusty. Vinice regionu Waipara, prohlídka Christchurch a okolí, odlet do Evropy.

Nový Zéland | Auckland, pohled ze Sky TowerAuckland, North Wharf / Wynyard Quarter, Nový ZélandVinice na ostrově Waiheke u Auckland, Nový ZélandVinice na ostrově Waiheke, Nový ZélandObčerstvení na vinici, ostrov Waiheke, Nový ZélandVinice na ostrově Waiheke, Nový Zéland Stonyridge Vineyard, ostrov Waiheke, Nový ZélandPláž Oneroa na ostrově Waiheke, Nový ZélandZápad slunce se sklenkou vína, Nový ZélandLet na letiště do Queenstown, Nový ZélandPohled z Bobs Peak na Queenstown a Remarkables, Nový ZélandPěší zóna v Queenstown, Nový ZélandPinot Noir v Gibbston Valley, Nový ZélandSkippers Canyon Nový Zéland řeka ShotoverSkippers Canyon Nový Zéland řeka ShotoverJezero Te Anau, Fiordland, Nový ZélandMitre Peak, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandVinice Rippon, ochutnávka vína, Wanaka, Nový ZélandLedovec Fox Glacier, Nový ZélandLedovec Fox Glacier a okolí, Nový ZélandVyhlídkový let vrtulníkem nad ledovci, Nový ZélandVyhlídkový let vrtulníkem nad ledovcem Fox, Nový ZélandHokitika, Nový ZélandGejzír v Punakaiki, West Coast, Nový ZélandŘeka Pororari, Punakaiki, West Coast, Nový ZélandVinice a ochutnávka vína, Wairau Valley, Nový ZélandVinice Clos Henri, zájezd vinařů na Nový ZélandVinice v Marlborough, Nový ZélandVinohrad, vinařský region Marlborough, Nový ZélandVinařství Hans Herzog, Marlborough, Nový Zéland

CENA ZAHRNUJE:

 • Špičkového ČJ průvodce trvale žijícího na NZ
 • Dopravu - minibus/autobus (velikost dle obsazení, počtu klientů) a vnitrostátní přelet Auckland - Queenstown
 • Ubytování na dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový za příplatek) v osvědčených motelových apartmánech bez snídaně, popřípadě v hotelech s kontinentální snídaní v ceně

AKTIVITY JIŽ SOUČÁSTÍ PROGRAMU (V CENĚ):

 • Vyhlídková věž Sky Tower
 • Trajekt na ostrov Waiheke
 • Ochutnávky vína: tři vinice na ostrově Waiheke (včetně oběda), po jedné vinici v Gibbston Valley, ve Wanaka a ve Waipara a dvě vinice v Marlborough Sounds (k dalším návštěvám se meze nekladou, v rámci časových a logistických možností zájezdu)  
 • Scénická plavba po světoznámém fjordu Milford Sound v NP Fiordland (UNESCO)

CENA NEZAHRNUJE:

 • Letenku – cena cca 30-40 000 Kč ve třídě economy, kolem 100 000 Kč v business – bude upřesněno zda s Korean Air nebo Emirates
 • Fakultativní aktivity – možnost výběru dle zájmu, některé je potřeba závazně vybrat předem
 • Stravování kromě výše uvedeného
 • Pojištění (cestovní, léčebné výlohy, storno) – doporučujeme sjednat!

FAKULTATIVNÍ AKTIVITY:

 • Plavba tryskovým člunem v kaňonu Skippers po řece Shotover u Queenstown
 • Lanovkou na Bobs Peak v Queenstown
 • Lety vrtulníkem nebo vyhlídkovým letadlem z Te Anau, Milford Sound, Fox Glacier nebo Franz Josef (podle počasí a časových možností skupiny)
 • Plavba poštovní lodí po Pelorus Sound v Marlborough Sounds (podle zájmu skupiny)
 • Pozorování velryb v Kaikoura - z lodi nebo letadla (bude-li silnice do Kaikoura již otevřená)
 • Návštěva dalších vinic nad rámec programu

* Termín zájezdu je uveden včetně letu, nicméně itinerář vlastního zájezdu začíná v Auckland a končí v Christchurch na Novém Zélandu. Rádi vám zajistíme vhodnou letenku dle vašich preferencí - dovolenou si můžete prodloužit před i po zájezdu o další dny na NZ, popřípadě v kombinaci s pobytem na Fidži či v Austrálii - informujte se u nás!

** V případě ubytování v hotelu je v ceně snídaně. Obecně se ale nocuje v motelech (osvědčená ubytování na skvělé úrovni) s vybavenou kuchyňkou k individuální přípravě snídaní.

Zájezd je k dispozici po celý rok, můžeme ho připravit pro individuální skupinu již od šesti osob, samozřejmě lze prodloužit, zkracovat však nedoporučujeme.

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top