Home page / Fotogalerie / Řeka Shotover, Skippers Canyon a jízda jetboatem

Fotogalerie a popis míst, Nový Zéland


Řeka Shotover, Skippers Canyon a jízda jetboatem

Skippers Canyon, Queenstown, Nový Zéland

Osídlení oblasti v okolí Queenstownu a jezera Wakatipu je od počátku spojeno s řekou Shotover a kaňonem Skippers, který byl dějištěm zlaté horečky od roku 1862. Po Klondike druhá nejvíc zlatonosná řeka na světě sem přivedla tisíce dobrodruhů z celého světa. Zlatá horečka již dávno pominula a pozůstatky Skippers Town a dalších sídlišť vzal čas, ale Skippers Canyon stále žije.... Řeka stále vydává své bohatství a rekreační zlatokopové během léta obsazují přístupné břehy samotné řeky a jejích přítoků. Dnes ale zejména láká divoká scenérie s hlubokým kaňonem obklopeným štíty hor.
Jerry a Winky Hohneck již v sedmdesátých letech dvacátého století začali provázet kaňonem a ukazovat sbírku relikvií. Jsou již čtvrtou generací starousedlíků, pokračovatelů původních zlatokopů. V současné době jsou jediní stálí obyvatelé kaňonu. Neexistuje nikdo jiný, kdo by mohl více vypovědět o historii této světoznámé lokality. Joe Scheib, otec Winky, byl posledním komerčním zlatokopem, který používal klasickou metodu těžby zlata za pomoci vodních děl. Sbírka jedinečné hodnoty, která zachycuje historii Skippers Canyon a řeky Shotover je dnes k vidění ve Winky´s museum. Winky zde shromažďuje a udržuje mnohé relikvie, které spolu se svým otcem našli v průběhu mnoha desetiletí v řece Shotover a po celém území Skippers. Jsou úžasnou oživlou vzpomínkou na drsnou zlatokopeckou éru devatenáctého století...

Autům z půjčoven je do kaňonu vjezd zakázán, ale existuje několik variant jak se tam dostat a užít si kaňon v celé jeho kráse. Asi tou nejpůsobivější je kombinace jízdy terénním autobusem a plavby jetboatem. Skippers Canyon Jet nabízí vzrušující jízdu v tryskovém (proudovém) člunu po horním toku řeky Shotover. Jízda po tomto úseku je bez nadsázky tím nejlepším, co řeka Shotover nabízí. Nádherné peřeje, úzké kaňony, cestou je vidět několik vraků těžké techniky, která měla svého času pomoci při těžbě zlata. Milovníci Pána prstenů ocení plavbu přes brod Ford of Bruinen (v prvním díle The Fellowship of the Ring - kde elfka Arwen, prchající se zraněným Frodem v náručí pomocí svých kouzel zastavila jízdu temných pronásledovatelů...) Zkušený pilot jetboatu o tom všem zasvěceně vypráví.
Na dolním toku řeky Shotover se lze také svézt na raftu. A kdo má hodně času a fyzičku, tomu lze doporučit celodenní jízdu na horském kole, případně ji prodloužit na dva dny s noclehem v kaňonu.Plavba jetboatem je součástí programu zájezdu Léto pod Jižním Křížem a Grand New Zealand.
Lokalita: Skippers Canyon, Queenstown, Jižní ostrov, Nový Zéland

Booking.com
Skippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandNový Zéland, cesta Skippers RoadSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandNový Zéland, cesta Skippers RoadSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon, Queenstown, Nový ZélandNový Zéland, cesta Skippers Road
Top