Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Za přírodou Jižního ostrova Nového Zélandu

Poznávací zájezd Za přírodou Jižního ostrova Nového Zélandu

Máte dva týdny volna a preferujete přírodu? Pak Jižní ostrov Nového Zélandu je ta správná volba: větší, rozmanitější, krásnější, hornatější, s největší rozlohou původních pralesů, s unikátní přírodou, nejlepším Sauvignon Blanc na světě. Komfortní zájezd s česky mluvícím novozélandským průvodcem.

Termíny zájezdu

Termín vč. letu *Dny vč. letuDny čistý pobytUbytováníStravováníAktivityLetCena
Termín zájezdu:Celoročně - podle poptávky
Dny vč. letu:17
Dny čistý pobyt:14
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:vybrané v ceně
Let:

od

69 990,-

69 990,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa. Na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Máte dva týdny volna a preferujete přírodu? Pak si vyberte Jižní ostrov Nového Zélandu: větší, rozmanitější, krásnější, hornatější, s největší rozlohou původních pralesů, s unikátní přírodou, s pohostinnými Kiwies (jak si říkají Novozélanďané). Velký okruh Jižním ostrovem,  v režii česky mluvícího novozélandského průvodce, za zážitky, přírodou a poznáním. Komfortní zájezd s relativním  dostatkem času si jednotlivá místa prožít a vychutnat. 

NEJVĚTŠÍ ZAJÍMAVOSTI POZNÁVACÍHO ZÁJEZDU PO JIŽNÍM OSTROVĚ

Národní parky Mt Cook, Westland, Fiordland, Mt Aspiring (všechny součástí UNESCO Te Wahipounamu), fjord Milford Sound, horské městečko Queenstown, národní park Abel Tasman, Marlborough Sounds, Catlins, Dunedin, tajemné Moeraki Boulders, skalní útesy Punakaiki, velryby v Kaikoura

Itinerář - Za přírodou Jižního ostrova Nového Zélandu

Let na Nový Zéland

Den 1. a 2.

Odlet na Nový Zéland

Odlet z Evropy (Praha/Vídeň nebo jiné město), let s mezipřistáním

Růžová zahrada, Christchurch Botanic Gardens, Nový Zéland

Den 3.

Přílet do Christchurch, prohlídka města

Přiletíte do Christchurch, města zahrad. Krátká prohlídka zdejší proslulé botanické zahrady. Vydáte se po zemědělské planině Canterbury do podhůří pod Mackenzie Basin.

Jižní Alpy, Mt Cook a Lake Pukaki, Nový Zéland

Den 4.

Jezero Tekapo, Mt Cook a Mackenzie Basin

Pojedete náhorní planinou McKenzie Country, kolem jezer - blankytného Tekapo a tyrkysového Pukaki. Vycházka v blízkosti nejvyšší hory Nového Zélandu - třítisícovky Mt Cook. Vycházky v národním parku, nádherné horské scenérie. Možnost letu helikoptérou nad Jižní Alpy. Lososí farma s příležitostí ochutnat čerstvý kousek. Nocleh.

Moeraki Boulders, Nový Zéland

Den 5.

Viktoriánské Oamaru, Moeraki Boulders, Dunedin, poloostrov Otago

Kaskáda přehrad na řece Waitaki vás dovede do Oamaru ve viktoriánském stylu. Půjdete na pláž k Moeraki Boulders, známým kulovitým balvanům. Navštívíte Dunedin s jeho slavnou univerzitou a poloostrov Otago, kde se nachází jedinečná kolonie albatrosů královských. Na poloostrově lze také spatřit kormorány a lachtany. Fakultativně návštěva kolonie tučňáků žlutookých. Prohlídka centra města s budovou nádraží považovanou za nejkrásnější budovu Nového Zélandu.

Maják na Nugget Point, Catlins, Nový Zéland

Den 6.

Přírodní krásy Catlins

Přímořský region Catlins: maják na Nugget Point, původní nížinný prales, zkamenělý les v Curio Bay, vodopády, lachtani. Zemědělským venkovem do Te Anau, brány do národního parku Fiordland.

Let vrtulníkem nad Manapouri, Nový Zéland

Den 7.

Jezera Te Anau a Manapouri, proslulý Kepler Track

Národní park Fiordland, vycházky, proslulý Kepler Track, jezera Te Anau a Manapouri. Fakultativně: vrtulníkem na Mt Luxmore a pěšky zpět, po jezeře Te Anau do jeskyní se svítícími larvami hmyzu, po nejkrásnějším novozélandském jezeře Manapouri, vyhlídkový let nad horami a jezery. Vzácné takahe v ptačí rezervaci, ovčí a jelení farma.

Mitre Peak, plavba po Milford Sound, Fiordland, Nový Zéland

Den 8.

Milford Sound - plavba po fjordu, horské scenérie

Fiordland (UNESCO - Te Wahipounamu) - největší novozélandský národní park. Silnice Milford Road lemovaná pralesem a štíty hor. Krátké vycházky, horští papoušci kea. Plavba po fjordu Milford Sound. Fakultativně let vrtulníkem nad fjordem, okolními ledovci a vodopády.

Jetboat ve Skippers Canyon, řeka Shotover, Nový Zéland

Den 9.

Queenstown, zlatokopecký kaňon Skippers

Podél jezera Wakatipu obklopeného hřebeny hor do Queenstown. Ochutnejte proslulý Pinot Noir z vinic v Gibbston Valley. Fakultativně tryskovým neboli reaktivním člunem (jetboat) po řece Shotover - vydáte se přímo do centra zlatokopů - legendárního kaňonu Skippers. Průvodci budou potomci původních zlatokopů, jediní stálí obyvatelé kaňonu.

Queenstown, Remarkables a jezero Wakatipu, Nový Zéland

Den 10.

Výběr aktivit v Queenstown a okolí

Město Queenstown na břehu jezera Wakatipu a výběr z mnoha aktivit - volný den. Pěšky na vrchol hory Ben Lomond s panoramatickými výhledy. Případně se projet na kole nebo na koni či si zajet po scénické cestě podél pobřeží jezera do horami obklopené obce Glenorchy, plout na raftu po zlatonosné řece Shotover, atd. Doporučujeme parníkem Earnslaw na farmu Walter Peak Station a/nebo lanovkou Skyline Gondola na vyhlídku Bobs Peak, z obou spatříte město, jezero a okolní hory z různých úhlů pohledu.

Jezero Hawea, silnice z Wanaka do Haast Pass, Nový Zéland

Den 11.

Jezera Wanaka a Hawea, Haast Pass, West Coast

Po serpentinách do vysokohorského sedla Crown Range, zlatokopeckým údolím Cardrona, podél jezer Wanaka a Hawea, národním parkem Mt Aspiring do průsmyku Haast Pass. Zastavíme se u vodopádů a sjedeme k divokému západnímu pobřeží. Projdete se pralesem jako vystřiženým z Cesty do pravěku. Ledovce Fox v národním parku Westland. Šance k letu vrtulníkem kolem Mt Cook a nad ledovci.

Gejzír v Punakaiki, West Coast, Nový Zéland

Den 12.

Jižní Alpy, umělecké dílny v Hokitika, Palačinkové útesy

Podél Jižních Alp, město Hokitika s uměleckými dílnami se šperky z nefritu, známého jako jade/ pounamu. Národní park Paparoa - Palačinkové skály v Punakaiki. Lachtaní kolonie u Cape Foulwind.

Jachta a kajaky, národní park Abel Tasman, Nový Zéland

Den 13.

Národní park Abel Tasman

Národní park Abel Tasman s plážemi se zlatým pískem. Doporučujeme se dopravit vodním taxi nebo plachetnicí na jednu z pláží, odkud se příjemnou procházkou vrátíte zpět do Marahau. Alternativně plavba na kajaku, krátké vycházky po pláži, jízda na koni, vyhlídková plavba lodí apod.

Queen Charlotte Sound, Marlborough Sounds, Nový Zéland

Den 14.

Zálivy Marlborough Sounds, Picton

Pojedete podél zálivů Marlborough Sounds po scénické Queen Charlotte Road do městečka Picton. Přes vinařský region Marlborough, podél pobřeží pod Kaikoura Range do stejnojmenného městečka.

Lachtan Fosterův a Kaikoura Range, Nový Zéland

Den 15.

Kaikoura, pozorování velryb, plavání s delfíny

Dopledne individuální volno, fakultativně tříhodinová plavba s pozorováním kytovců z jejich těsné blízkosti nebo plavání s delfíny (včasná rezervace nezbytná). Navštívíme kolonii lachtanů. Odpoledne přejezd do Christchurch.

Odlet z letiště v Christchurch, Nový Zéland

Den 16. a 17.

Den 16. a 17.

Podle letového řádu možnost krátké prohlídky Christchurch. Transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupy. Druhý den přílet do Prahy (nebo jiného města dle letenky)

Galerie - Za přírodou Jižního ostrova Nového Zélandu

Kostel dobrého Pastýře, jezero Tekapo, Nový ZélandMt Cook a tyrkysové jezero Pukaki, Nový ZélandMt Cook, Hooker Valley, Nový ZélandHistorický přístav v Oamaru, Nový ZélandMoeraki Boulders, Nový ZélandNádražní budova, Dunedin, Nový ZélandTučňák žlutooký a mládě, Otago Peninsula, Nový ZélandNugget Point, Catlins, Nový ZélandPláž v Catlins, Nový ZélandLachtan novozélandský, Catlins, Nový ZélandVětrem ošlehané stromy, Catlins, Nový ZélandManapouri, Fiordland - nejkrásnější jezero na Novém ZélanduTe Anau a Kepler Mts, Fiordland, Nový ZélandMirror Lakes, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandLet vrtulníkem nad Milford Sound, Nový ZélandMitre Peak, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandBob's Peak, pohled na Queenstown, Nový ZélandParník Earnslaw v Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon Jet, řeka Shotover, Queenstown, Nový ZélandVodopád Thunder Creek Falls, řeka Haast, Nový ZélandDeštný prales u Ship Creek, West Coast, Nový ZélandPrales na West Coast, stromy kahikatea a rimu, Nový ZélandLedovec Fox Glacier, West Coast, Nový ZélandLet vrtulníkem nad Jižní Alpy a Mt Cook, Nový ZélandVrtulníkem nad ledovce Jižních Alp, West Coast, Nový ZélandRoss - historický hotel, West Coast, Nový ZélandPunakaiki, West Coast, Nový ZélandŘeka Buller, Kilkenny Lookout , Nový ZélandPláž v národním parku Abel Tasman, Nový ZélandPromenáda v Picton, Marlborough Sounds, Nový ZélandVinohrady v Marlborough, Nový ZélandVelryba - vorvaň, Kaikoura, Nový ZélandLachtan Fosterův, Kaikoura, Nový ZélandVýchod slunce, Kaikoura, Nový Zéland

Cena zájezdu zahrnuje:

 • plavba po Milford Sound
 • služby novozélandského, česky mluvícího průvodce/řidiče
 • dopravu mikrobusem / autobuse
 • ubytování po celou dobu pobytu - standard 3* - 4*
 • předodletového “Rádce”

Cena zájezdu nezahrnuje:

 • letenku - tu rádi pomůžeme zajistit. Možná budete chtít cestu prodloužit například o Fidži nebo Austrálii. Letenka v ekonomické třídě včetně všech poplatků a tax Praha– Christchurch - Praha stojí orientačně 30 až 40 000Kč, záleží na včasném nákupu. Cena letenky v business třídě se přibližně pohybuje od 80 000Kč nahoru.
 • stravování
 • Fakultativní aktivity (možnost výběru dle zájmu, některé je potřeba vybrat předem)
 • Cestovní/zdravotní pojištění
 • Storno pojištění

Poznámka: Pořadatelská CK si vyhrazuje právo drobné změny itineráře či programu v závislosti na okolnostech během zájezdu (nepřízeň počasí, zvýšená časová náročnost jednotlivých aktivit) a v případě nepředvídatelných událostí nebo extrémních klimatických podmínek. Vždy záleží na vhodném počasí a také časových dispozicích skupiny. Některé dny je na výběr několik fakultativních aktivit, a proto nelze všechny absolvovat. Poraďte se včas s průvodcem.

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top