Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Za přírodou Jižního ostrova a relaxem na Fidži

Poznávací zájezd Za přírodou Jižního ostrova a relaxem na Fidži

Krásná příroda NZ a pohoda na plážích Fidži. Jižní ostrov Nového Zélandu s nádhernými scenériemi, nekonečná pohoří, členité pobřeží, původní pralesy, nejlepší Sauvignon Blanc na světě. A po poznávání ostrovní Fidži - vstřebejte zážitky v teple na pláži. Komfortní zájezd s česky mluvícím novozélandským průvodcem.

Termíny zájezdu

Termín vč. letu *Dny vč. letuDny čistý pobytUbytováníStravováníAktivityLetCena
Termín zájezdu:Celoročně - podle poptávky
Dny vč. letu:21
Dny čistý pobyt:18
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:vybrané v ceně
Let:

od

75 000,-

75 000,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa. Na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Jižní ostrov - to jsou hory, pralesy, unikátní příroda, pohodoví Novozélanďané. Velký okruh Jižním ostrovem za zážitky, přírodou a poznáním. Fidži: to je relax pod palmami u pláže, šnorchlování a potápění ke korálovým útesům, plavba na kajaku, rybolov, poznání místní kultury. Na Fidži také příjemně vstřebáte zážitky z Nového Zélandu (Pobyt na Fidži je bez průvodce). Zájezd s příjemným tří až čtyř hvězdičkovým ubytováním. Provázet bude na Novém Zélandu žijící český průvodce, který zná reálie a mnohá zákoutí běžným návštěvníkům skrytá. 

Itinerář - Za přírodou Jižního ostrova a relaxem na Fidži

Let na Nový Zéland

Den 1. a 2.

Odlet na Nový Zéland

Odlet z Evropy (Praha/Vídeň nebo jiné město), let s mezipřistáním

Růžová zahrada, Christchurch Botanic Gardens, Nový Zéland

Den 3.

Přílet do Christchurch na Jižní ostrov Nového Zélandu

Přílet do Christchurch, prohlídka botanické zahrady. Zemědělský region nížiny Canterbury.

Hooker Valley, národní park Mt Cook, Nový Zéland

Den 4.

Ledovcová jezera a národní park Mt Cook

Náhorní planina Mackenzie Country a její jezera - blankytné Tekapo a tyrkysové Pukaki, nejvyšší hora Nového Zélandu - třítisícovka Mt Cook - fakultativně možnost letu helikoptérou nad Jižní Alpy. Podle počasí vycházka v národním parku. Lososí farma s příležitostí ochutnat čerstvý kousek.

Tučňák žlutooký s mládětem, Poloostrov Otago, Nový Zéland

Den 5.

Oamaru, Moeraki Boulders, Dunedin

Podél přehrad na řece Waitaki, viktoriánské město Oamaru. Kulovité balvany u Moeraki, univerzitní město Dunedin a poloostrov Otago s unikátní kolonií albatrosů královských. Možnost návštěvy kolonie tučňáků (fakultativně). Prohlídka centra města s budovu nádraží, která je považována za nejkrásnější novozélandskou budovu.

Maják na Nugget Point, Catlins, Nový Zéland

Den 6.

Catlins - klenot jihu

Pláže, zkamenělý les a divoká příroda Catlins s majákem na Nugget Point. Farmářským regionem do Te Anau, brány do národního parku Fiordland.

Te Anau a Kepler Mts, Fiordland, Nový Zéland

Den 7.

Jezera Te Anau a Manapouri, pohoří Kepler, Fiordland

Jezera Te Anau a Manapouri, vycházky, proslulý Kepler Track nebo na kole kolem jezera. Ovčí a jelení farma. Výběr z fakultativních aktivit: let vrtulníkem na Mt Luxmore, vyhlídková plavba do jeskyní se svítícími larvami hmyzu, po nejkrásnějším novozélandském jezeře Manapouri, hydroplánem nad hřebeny hor, jezery a fjordy - přistaňte v liduprázdném fjordu! Film Ata Whenua - nádherný umělecký dokument o NP Fiordland v místním kině.

Plavba po fjordu Milford Sound, Nový Zéland

Den 8.

Dramatická horské scenérie podél Milford Road a fjord Milford Sound

Největší novozélandský národní park zapsaný v UNESCO. Do fjordu Milford Sound po scénické silnici Milford Road. Vycházky, vyhlídková plavba po fjordu, fakultativně doporučujeme let vrtulníkem nad fjordem, okolními ledovci a vodopády.

Jetboat ve Skippers Canyon, řeka Shotover, Nový Zéland

Den 9.

Do Queenstown, tryskový člun a kaňon Skippers

Podél pohoří Remarkables, okoštujte proslulý Pinot Noir z vinic v údolí Gibbston, podívejte se jak se skáče bungee z mostu přes řeku Kawarau. Fakultativně k druhé nejvíc zlatonosné řece na světě do legendárního kaňonu Skippers a plavba v reaktivním (tryskovém) člunu.

Queenstown, Remarkables a jezero Wakatipu, Nový Zéland

Den 10.

Queenstown, jezero Wakatipu a okolí

Výběr z mnoha aktivit. Doporčujeme plavbu po jezeře Wakatipu na stoletém parníku Earnslaw a také jízdu lanovkou na Bobs Peak. Nebo možná zvolíte celodenní výstup na horu Ben Lomond. Případně nákupní terapie v obchodech a procházka botanickou zahradou? Můžete si půjčit kolo, vidět okolí z koňského sedla, strávit den na vinicích, atd...

Deštný prales, stromy kahikatea, West Coast, Nový Zéland

Den 11.

Wanaka, národní park Mt Aspiring, řeka Haast, pralesy, West Coast

Vyjedeme do sedla Crown Range s vyhlídkou na Wakatipu Basin, kolem hotelu Cardrona z období zlaté horečky, podél jezer Wanaka a Hawea, přes průsmyk Haast Pass a národním parkem Mt Aspiring. Podél řeky Haast, přes vodopády do regionu West Coast lemovaného Jižními Alpami a Tasmanovým mořem. Projdete se nad mokřady pralesem, který jako by pamatoval dinosaury. V národním parku Westland se projdete k ledovci Fox, zde bude další šance k letu vrtulníkem nad ledovci a kolem Mt Cook.

Gejzír v Punakaiki, West Coast, Nový Zéland

Den 12.

národní parky Westland a Paparoa, šperkařské dílny v Hokitika

Podél Jižních Alp, přes zlatokpecký Ross, Hokitika - centrum uměleckých dílen se šperky z nefritu, známého jako jade nebo maorsky pounamu. V národním parku Paparoa se projdete k Pancake Rocks (Palačinkové útesy). Navštívíme lachtaní kolonii v Tauranga Bay.

Národní park Abel Tasman, Nový Zéland

Den 13.

Řeka Buller a národní park Abel Tasman

Dopoledne údolím řek Buller a Motueka do národního parku Abel Tasman. Zde si užijete pobřeží a zlatý písek pláží. Doporučujeme zkombinovat plavbu na jachtě nebo vodním taxi, necháte se vysadit na jednu z pláží, odkud se příjemnou procházkou vrátíte zpět do Marahau. Nebo krátké vycházky po pláži, jízda na koni, vyhlídková plavba lodí, na kajaku, atd.

Zájezd, vinohrady v Marlborough, Nový Zéland

Den 14.

Marlborough - nekonečné zálivy a vinice

Přes zelené šíje Marlborough Sounds, po scénické Queen Charlotte Road, Picton s plachetnicemi, dále podél nekonečných vinic Marlborough a pohoří Kaikoura do stejnojmenného městečka.

Lachtan Fosterův a Kaikoura Range, Nový Zéland

Den 15.

Kaikoura - velryby, delfíni, lachtani

Dopoledne strávíte v Kaikoura. Fakultativně tříhodinová plavba s pozorováním kytovců z jejich těsné blízkosti nebo plavání s delfíny (včasná rezervace nezbytná). Navštívíme kolonii lachtanů, odpoledne přejezd do Christchurch.

Odlet z letiště v Christchurch, Nový Zéland

Den 16.

Odlet z Christchurch na Fidži

Z Christchurch odlet na Fidži a transfer do hotelu na pobřeží.

Šnorchlování a potápění, korálové útesy, Fidži

Den 17. - 19.

Relax na Fidži

Relax v resortu. Slunění a koupání, výběr fakultativních aktivit: šnorchlování nebo potápění u korálových útesů, plavba na blízké ostrovy, výlet do domorodé vesnice včetně tradičního ceremoniálu pití nápoje "kava" - typického nápoje Fidžijců, atd.

Odlet z letiště v Nadi, Fidži

Den 20. a 21.

Odlet z Fidži a návrat do ČR

Brzy ráno odvoz na letiště a odlet do Soulu. Po přistání v Soulu příjemný nocleh u letiště - skvělý způsob regenerace po dlouhém letu. Druhý den návrat do Prahy.

Galerie - Za přírodou Jižního ostrova a relaxem na Fidži

Botanická zahrada, Christchurch, Nový ZélandKostel dobrého Pastýře, jezero Tekapo, Nový ZélandAoraki Mt Cook a Hooker Glacier, Nový ZélandHistorický přístav v Oamaru, Nový ZélandMoeraki Boulders, Nový ZélandNádražní budova, Dunedin, Nový ZélandTučňák žlutooký a mládě, Otago Peninsula, Nový ZélandNugget Point, Catlins, Nový ZélandPláž v Catlins, Nový ZélandLachtan novozélandský, Catlins, Nový ZélandVětrem ošlehané stromy, Catlins, Nový ZélandManapouri, Fiordland - nejkrásnější jezero na Novém ZélanduMirror Lakes, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandMilford Sound a vyhlídková loď, Nový ZélandBob's Peak, pohled na Queenstown, Nový ZélandParník Earnslaw v Queenstown, Nový ZélandSkippers Canyon Jet, řeka Shotover, Queenstown, Nový ZélandCardrona Hotel, Nový ZélandJezero Hawea, Otago, Nový ZélandVodopád Thunder Creek Falls, řeka Haast, Nový ZélandFotografování deštného pralesa, West Coast, Nový ZélandPrales na West Coast, stromy kahikatea a rimu, Nový ZélandRoss - historický hotel, West Coast, Nový ZélandPunakaiki, West Coast, Nový ZélandŘeka Buller, Kilkenny Lookout , Nový ZélandPláž v národním parku Abel Tasman, Nový ZélandPromenáda v Picton, Marlborough Sounds, Nový ZélandVinohrady v Marlborough, Nový ZélandVýchod slunce, Kaikoura, Nový ZélandVelryba - vorvaň, Kaikoura, Nový ZélandLachtan Fosterův, Kaikoura, Nový Zéland

Cena zájezdu zahrnuje:

  • služby novozélandského, česky mluvícího průvodce/řidiče
  • dopravu mikrobusem / autobusem
  • ubytování po celou dobu pobytu - standard 3* - 4*
  • plavba po Milford Sound

Cena zájezdu nezahrnuje:

  • letenku - tu rádi pomůžeme zajistit. Možná budete chtít cestu prodloužit například o Fidži nebo Austrálii. Letenka v ekonomické třídě včetně všech poplatků a tax Praha– Christchurch - Nadi - Praha stojí orientačně 35 až 50 000Kč, záleží na včasném nákupu. Cena letenky v business třídě se přibližně pohybuje od 100 000Kč nahoru.
  • stravování
  • Fakultativní aktivity (možnost výběru dle zájmu, některé je potřeba vybrat předem)
  • Cestovní/zdravotní pojištění
  • Storno pojištění

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top