Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Za pohodou Nového Zélandu se stanem

Poznávací zájezd Za pohodou Nového Zélandu se stanem

Oblíbený způsob jak poznat Nový Zéland. Trochu dobrodružné cestování po obou ostrovech Nového Zélandu, pěší výlety a specialita v podobě přechodu Jižních Alp. Díky kempování nasajeme atmosféru novozélandské unikátní přírody. Po cestě ochutnáme výborná novozélandská vína, seznámíme se s původní maorskou kulturou, nabízí se nepřeberné množství outdoorových aktivit, z nichž některé jsou unikátní, dostupné pouze na Novém Zélandu.

Termíny zájezdu

Termín vč. letu *Dny vč. letuDny čistý pobytUbytováníStravováníAktivityLetCena
Termín zájezdu:13.12. 2017 - 6.1. 2018
Dny vč. letu:25
Dny čistý pobyt:21
Ubytování:
Strava:společné snídaně a večeře v ceně
Aktivity:za příplatek
Let:

od

95 808,-

99 800,-

95 808,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa. Na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Letní zájezd v pohodové atmosféře. Zájezd není příliš náročný po fyzické stránce, absolvujeme několik půldenních a jednodenních pěších túr. Třídenní túru lze alternativně nahradit po domluvě s cestovní kanceláří. Snídaně a večeře si připravujeme společně, počítá se s vaší účastí :-)

Skupina je o velikosti 6 až 11 osob.

Poznámka: 2. termín se jede v obráceném směru.

Let na Nový Zéland

Den 1. až 3.

Odlet z Evropy a přistání v Auckland

Odlet z Evropy, let na trase, přistání v Auckland. Po odbavení setkání s průvodcem přímo na letišti, přejezd do centra města. Prohlídka Auckland se všemi jeho highlights.

Maorské představení Mitai, Rotorua, Nový Zéland

Den 4.

Maorská kultura a lázeňská Rotorua

Přejezd do Rotorua. Prohlídka města, fakultativně návštěva geotermální oblasti Wai-o-Tapu nebo maorského skanzenu Te Puia.Pro předplatitele - večerní maorské představení s tradiční večeří hangi

Waitomo Caves - prohlídka jeskyně, Nový Zéland

Den 5.

Stromy Kauri a Waitomo Caves

Kauri Park - korytem potoka k největším stromům jižní polokoule.Waitomo Caves - jeskyně se světélkujícím hmyzími larvami, pro předplatitele podzemní "Black Water Rafting"

Tongariro Alpine Crossing, Nový Zéland

Den 6. a 7.

Národní park Tongariro

Přejezd do národního parku Tongariro. Nejkrásnější novozélandská túra Tongariro Alpine Crossing přes vulkány. Alternativně krátké vycházky v parku.

Parlament ve Wellington, Nový Zéland

Den 8.

Wellington

Přejezd do Wellington a prohlídka města. Národní muzeum NZ Te Papa, parlament, nábřeží a vyjížďka na vyhlídku na Mt Victoria.

Jachta v Queen Charlotte Sound u Arapawa Island, Nový Zéland

Den 9. a 10.

Plavba trajektem do Picton a Marlborough Sounds

Plavba trajektem na Jižní ostrov do přístavního Picton a krásné oblasti stovek zátok Marlborough Sounds. Zde si můžete vyzkoušet mořský kajak nebo se procházet zátokami, koupat v moři, plavat s delfíny, lze si vyjít i na část populární túry Queen Charlotte Track.

Lachtan Fosterův a Kaikoura Range, Nový Zéland

Den 11.

Velryby a lachtani v Kaikoura

Přes vinice Marlborough do Kaikoura. Zde se můžete fakultativně vydat pozorovat velryb, plavat s delfíny či lachtany nebo ochutnat langustu.

Let vrtulníkem nad Jižní Alpy, Fox Glacier, Nový Zéland

Den 12. a 13.

Na West Coast: Punakaiki, ledovce, Alpy, šperky z nefritu

Přejezd napříč ostrovem, návštěva lachtaní kolonie na Cape Foulwind, “palačinkové” útesy Punakaiki. Město zeleného kamene “pounamu” Hokitika, oblast ledovců Franz Josef a Fox. Možnost letu vrtulníkem nad ledovci a kolem nejvyšší hory NZ - Mt Cook. Procházka kolem “zrcadlového jezera” Matheson.

Jezero Hawea, silnice z Wanaka do Haast Pass,  Nový Zéland

Den 14.

NP Mt Aspiring, do horského Queenstown

Přejezd přes průsmyk Haast Pass do oblasti jezer Wanaka a Wakatipu, zastávka u historického hotelu Cardrona, serpentinami přes Crown Range do Queenstown.

Jetboat ve Skippers Canyon, řeka Shotover, Nový Zéland

Den 15.

Queenstown a Arrowtown

Mekka adrenalinových a outdoroových sportů - fakultativně jetboating po zlatonosné řece, bungee-jump, plavba parníkem nebo na kole podél jezera. Možnost výletu lanovkou na vyhlídku na město, nebo pokračovat ještě výše výstupem na horu Ben Lomond.

Jezero Howden, Routeburn Track, Nový Zéland

Den 16. až 18.

Třídenní túra přes dva národní parky

Přejezd do osady Glenorchy na severním konci jezera Wakatipu.Skvělá kombinace tří vyhlášených horských túr Caples/Greenstone/Routeburn Track. Pabukovými lesy podél průzračných řek, přes sedla s nádhernými výhledy.Pozn.: Průvodce skupinu nedoprovází, pouze zajišťuje dopravu na začátek a z konce treku.

Plavba po fjordu Milford Sound, Nový Zéland

Den 19.

Národní park Fiordland a jeho krásy

Fakultativně dopolední plavba lodí po světoznámém fjordu Milford Sound, pokračování po scénické Milford Road se zastávkami na zajímavých místech do městečka Te Anau u stejnojmenného obřího jezera.

Maják na Nugget Point, Catlins, Nový Zéland

Den 20. a 21.

Catlins, Dunedin, Moeraki Boulders, Oamaru

Pobřežní oblast Catlins, pozvolný průzkum pobřeží, při trošce štěstí pozorování místní fauny (tučňáci, lvouni, mořské ptactvo). Maják v Nugget Point. Dunedin a poloostrov Otago se vzácnými albatrosy královskými, “nejstrmější ulice světa”, Moeraki Boulders a historické Oamaru.

Hooker Valley, národní park Mt Cook, Nový Zéland

Den 22.

Waitaki Valley a národní park Mt Cook

Ranní přejezd údolím řeky Waitaki kolem vápencových útvarů bývalého mořského dna přímo do nitra NP Mt Cook - Mt Cook Village. Průzkum parku s několika možnostmi vycházek a různě dlouhých treků.

Jezero Tekapo a kostel dobrého Pastýře, Nový Zéland

Den 23.

Mackenzie Country a pláně Canterbury

Rovinná oblast jezer Pukaki a Tekapo se zastávkou u kostelíka s nádhernými výhledy, přejezd do Christchurch. Prohlídka zemětřesením postiženého centra a botanické zahrady. Dle času možná návštěva Muzea Antarktidy.

Odlet z letiště v Christchurch, Nový Zéland

Den 24. a 25.

Odlet z Christchurch a návrat domů

Přejezd na letiště v Christchurch a odlet do Evropy. Další den návrat domů.

Nový Zéland | Auckland, pohled ze Sky TowerAuckland a Sky Tower, zájezd na Nový ZélandMaorské bojové tance, Rotorua, Nový ZélandAnglikánský kostel St Faiths, Ohinemutu, Nový ZélandWharenui v Te Puia, Rotorua, Nový ZélandBlack Water Rafting ve Waitomo Caves, Nový ZélandWaitomo Caves, zájezd na Nový ZélandVycházka roklí s pralesem, Waitomo Caves, Nový ZélandTúra Tongariro Alpine Crossing, Nový ZélandEmerald Lakes, národní park Tongariro, Nový ZélandSopka Ngauruhoe, národní park Tongariro, Nový ZélandRed Crater, národní park Tongariro, Nový ZélandTaranaki Falls, národní park Tongariro, Nový ZélandŽelezniční viadukt, národní park Tongariro, Nový ZélandParlament, hlavní město Wellington, Nový ZélandLanovka, hlavní město Wellington, Nový ZélandKempování na Novém Zélandu, zájezd pod stanem Trajekt, Queen Charlotte Sound, Nový ZélandPicton, Queen Charlotte Sound, Nový ZélandDelfín, Queen Charlotte Sound, Nový ZélandOstrov Arapawa, Queen Charlotte Sound, Nový ZélandVyhlídka nad Picton, Queen Charlotte Sound, Nový ZélandVelryby v Kaikoura, Nový ZélandLachtani v Kaikoura, Nový ZélandPozorování vorvaňů, Whalewatch, Kaikoura, Nový ZélandCape Foulwind a lachtani, West Coast, Nový ZélandŘeka Pororari, Punakaiki, West Coast, Nový ZélandGejzír v Punakaiki, West Coast, Nový ZélandZásoby nefritu, Westland Greenstone, Hokitika, Nový ZélandHokitika, Nový ZélandTasmanovo moře, Hokitika, Nový ZélandLedovec Fox Glacier v roce 2014, Nový ZélandLety vrtulníkem, Fox Glacier a Mt Cook, Nový ZélandJezero Matheson a Mt Cook, Fox Glacier, Nový ZélandGolfové hřiště na Kelvin Heights a Queenstown, Nový ZélandPohled z Bobs Peak na Queenstown a Remarkables, Nový ZélandPěší zóna v Queenstown, Nový ZélandParagliding, Queenstown, Nový ZélandGreenstone - Caples Track, Nový ZélandJezero Howden, Routeburn Track, Nový ZélandU chaty Howden Hut, Routeburn Track, Nový ZélandTrasa do Milford Sound, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandPrales u jezera Gunn, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandGunns Camp, Hollyford Road, Fiordland, Nový ZélandFjord Milford Sound s Mitre Peak, Fiordland, Nový ZélandLachtan novozélandský, Catlins, Nový ZélandNugget Point, Catlins, Nový ZélandMoeraki Boulders, Nový ZélandHooker Valley a Mt Cook, Nový ZélandMt John, jezero Tekapo, Nový ZélandBotanická zahrada v Christchurch, Nový Zéland

Cena zájezdu zahrnuje

Průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Auckland / Christchurch–Praha ve výši 40 000 Kč, doprava minibusem, trajektem mezi ostrovy, 16x kemp v zapůjčených stanech, 2x horská chata, 2x tábořiště, 1x hostel, zapůjčení stanů, informační materiály.

Společná příprava snídaní a večeří (při nákupu potravin a vaření průvodce asistuje, nevaří). 

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY PRO POZNÁVACÍ ZÁJEZDY NA NOVÉM ZÉLANDU
Připravili jsme pro vás nabídku doplňkových služeb, které si můžete přiobjednat na všechny poznávací zájezdy na NZ. Tyto služby je třeba objednat při přihlášení v cestovní smlouvě, nejpozději 8 týdnů před odjezdem zájezdu. Uvádíme zde stručný popis služeb pro vaši představu, v případě dalších dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi poradíme. Tyto služby platí pouze pro zájezdy pořádaní Adventurou.

1) Plavba po Milford Sound za příplatek asi 1600 Kč (závisí na kurzu NZD): Jedná se o plavbu po nádherném fjordu mezi vysokými vrcholky (až 2000 m); jedno z nejfotografovanějších míst země; za deště krásné vodopády a závoje vody; za slunečného počasí neskutečná panoramata okolí; hejna delfínů a tuleňů.
2) Plavba za velrybami za 150 NZD (platí se na místě a nutno objednat předem ve smlouvě): Výlet na pozorování velryb (vorvaňů) na pobřeží u městečka Kaikoura; jedno z nejlepších míst pro pozorování těchto savců - vorvani zde sídlí celoročně. Službu zajišťuje místní maorská (domorodá) společnost malými loďkami, které aktivně vyhledávají velryby, čímž skutečně maximalizují šanci je uvidět. V případě špatného počasí, či pokud velryby za celou plavbu neuvidíte, společnost vrací až 85 % ceny.
3) Black Water Rafting ve Waitomo Caves za příplatek asi 2200 Kč (závisí na kurzu NZD): Je to netradiční prohlídka krasových jeskyní, obydlených svítícími červy (Glow Worm). Nejedná se o žádný "rafting", putujete na "velké duši od traktoru" oblečeni v neoprenu a vybaveni čelovkou po jeskyni a kocháte se jejími prostory. "Suchou" variantou je výlet jeskyněmi na loďce za příplatek asi 900 Kč (závisí na kurzu NZD).
4) Let vrtulníkem nad ledovcem (Fox Glacier, nebo Franz Josef Glacier) za 390 NZD (platí se na místě a nutno objednat předem ve smlouvě): Jedná se o let vrtulníkem kolem nejvyšší hory Nového Zélandu – Mt Cook a nad ledovci Západního pobřeží. Let trvá 40min s přistáním přímo na jednom z ledovců pod Mt Cook. V případě špatného počasí se let nekoná.
5) Maorský večer s večeří hangi za příplatek asi 2000 Kč (závisí na kurzu NZD): Jedná se o představení zvyků domorodých obyvatel Nového Zélandu. Rodina vlastnící pozemek v oblasti Rotorua vás provede vším zajímavým a netradičním ohledně jejich kultury. Součástí je také opulentní večeře "Hangi" - tzv. Setonův hrnec (maso a zelenina jsou zabaleny v listu a dušeny ve vyhřáté jámě z kamenů).
6) Plavba tryskovým člunem po Dart River za příplatek asi 4000 Kč (závisí na kurzu NZD):  Výlet hluboko do Národního parku Mt Aspiring, který je součást Světového dědictví Te Waipounamu. Díky jetboatu a doprovodu místního průvodce máte jedinečnou možnost se po řece dostat hluboko do Národního parku. Procházka v 80 miliónů let starém pabukovém lese, maorská historie a příběhy prvních osadníků i místa, kde byly natočeny filmy jako Pán Prstenů, Hobbit, Pád do ticha, Letopisy Narnie atd.

Pořadatel zájezdu: CK Adventura

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top