Home page / Zájezdy / Nový Zéland / To nej z Austrálie a Nového Zélandu

Poznávací zájezd Perly Nového Zélandu a Austrálie

Zážitky z nejzajímavějších lokalit Austrálie a Nového Zélandu. Projedete Nový Zéland: Auckland, geotermály v Rotorua, sopky v parku Tongariro, fjord Milford Sound, nejvyšší horu Mt. Cook. Z Austrálie uvidíte posvátnou horu Uluru v Rudém středu, tropycký sever s pralesem Daintree, zažijete výlet na Velký bariérový útes, Sydney. Komplexní zájezd, kdy poznáte to nejlepší z obou zemí s místními licencovanými českými průvodci.

Termíny zájezdu

Termín vč. letu *Dny vč. letuDny čistý pobytUbytováníStravováníAktivityLetCena
Termín zájezdu:23.9. - 14.10. 2018
Dny vč. letu:22
Dny čistý pobyt:18
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:platba na místě
Let:

od

129 990,-

136 990,-

129 990,-

akční cena

Objednat
Termín zájezdu:18.11. - 9.12. 2018
Dny vč. letu:22
Dny čistý pobyt:18
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:platba na místě
Let:

od

129 990,-

136 990,-

129 990,-

akční cena

Objednat
Termín zájezdu:9.2. - 2.3. 2019
Dny vč. letu:22
Dny čistý pobyt:19
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:platba na místě
Let:

od

129 990,-

136 990,-

129 990,-

akční cena

Objednat
Termín zájezdu:4.3. - 25.3. 2019
Dny vč. letu:22
Dny čistý pobyt:19
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:platba na místě
Let:

od

129 990,-

136 990,-

129 990,-

akční cena

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa. Na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Přivezte si jedinečné zážitky z Austrálie a Nového Zélandu. Projedete nekrásnější místa Nového Zélandu, kosmopolitní Auckland, maorské město Rotorua a blízká geotermální pole, ledovce a deštný prales Západního pobřeží, nejvyšší horu Mt Cook, majestátný fjord Milford Sound. Austrálie nabídne Rudý střed s dominantou - posvátným monolitem ULURU, spatříte skalní dómy Kata Tjuta, nejstarší prales světa Daintree na tropickém severuVelký Bariérový Útes s pestrobarevnými korály, kosmopolitní Sydney. Místní čeští průvodci jsou zkušení a mají patřičné licence.

NOVÝ ZÉLAND - Severní a Jižní ostrov • geotermální pole a maorská kultira oblasti ROTORUA v ledovec FOX GLACIERnejvyšší vrchol MT COOKfjord MILFORD SOUNDsopky v NP TONGARIRO •  • MAORSKÁ a ABORIGINSKÁ kultura monolit ULURU • skalní dómy KATA TJUTA • nejstarší prales světa DAINTREE • šnorchlování • VELKÝ BARIÉROVÝ ÚTESSYDNEY • Sydney Opera • kaňony MODRÝCH HOR • 

Itinerář - To nej z Austrálie a Nového Zélandu

Let na Nový Zéland

Den 1. a 2.

Odlet z Evropy na Nový Zéland

Odlet z Evropy (Praha/Vídeň), let s přestupem na Nový Zéland.

Viaduct Harbour a Sky Tower, Auckland, Nový Zéland

Den 3.

Přílet do Auckland, prohlídka centra města

V odpoledních hodinách je naplánovaný přílet do Auckland, největšího novozélandského města. Po příletu setkání s českým průvodcem. Ubytovaní. Možnost volného programu nebo prohlídky města s fakultativní návštěvou vyhlídkové a televizní věže Sky Tower (328 metrů) s vyhlídkou na město, zálivy a okolní ostrovy.

Te Puia / Whakarewarewa, Rotorua, Nový Zéland

Den 4.

Maorská kultura a geotermální pole v Rotorua

Město Rotorua je známé nejen jako centrum maorské kultury, ale také geotermální energie. Doporučujeme návštěvu muzea sídlícího v budově bývalých lázní Bath House (fakultativně), která je považována za jednu z nejkrásnějších staveb na Novém Zélandu. Je možné navštívit sírou zapáchající geotermální pole, maorský skanzen Te Puia (fakultativně), nebo v podvečer maorské představení (fakultativně).

Mt Ngauruhoe / Hora osudu, NP Tongariro, Nový Zéland

Den 5.

Jezero Taupo a národní park Tongariro

V dopoledních hodinách si doprohlédnete město Rotorua a dále po cestě vodopády Huka Falls a největší novozélandské jezero Lake Taupo. V odpoledních hodinách přejedete do Národního parku Tongariro (UNESCO), Mezi jeho sopkami se natáčel Pán prstenů (Mt Doom / Hora osudu). Možnost vyhlídkového letu (fakultativně).

Pohled na centrum Wellington z trajektu, Nový Zéland

Den 6.

Wellington, trajektem na Jižní ostrov

Dopoledne pojedete do Wellingtonu, hlavního města Nového Zélandu. Možnost krátké návštěvy centra a Národního muzea a galerie Te Papa. V odpoledních hodinách následuje plavba trajektem přes průliv Cook Strait a záliv Queen Charlotte Sound do města Picton. Během plavby jsou nádnerné výhledy na pobřeží, občas je možné spatřit albatrosy a delfíny.

Jachta v Queen Charlotte Sound u Arapawa Island, Nový Zéland

Den 7.

Picton a zálivy Marlborough Sounds

Volný program v oblasti Marlborough Sounds, která je známa díky mořem zaplaveným údolím a kopcům přetvořeným na ostrůvečky. Vycházky nebo celodenní túra, na kajaku, plavba lodí, případně můžete absolvovat výlet na vinice Marlborough. Úchvatný pohled na celou oblast nabízí let hydroplánem (vše fakultativně).

Vinice Marlborough (Giesen), Nový Zéland

Den 8.

Marlborough, národní park Nelson Lakes

Přejezd vinařskou oblastí Marlborough, kterou proslavil místní Sauvignon Blanc. Cestou se zastavíte na jedné z místních vinic. Dále přes národní park Nelson Lakes a údolím řeky Buller k Tasmanovu moři. Zde spatříte kolonii lachtanů.

Let vrtulníkem nad Jižní Alpy, Fox Glacier, Nový Zéland

Den 9.

Národní parky Paparoa a Westland, umělecké dílny v Hokitika

Návštěva národního parku Paparoa a jeho zajímavých skalných formací Punakaiki - Palačinkové skály. Cesta do města Hokitika, které je centrem výroby šperků z nefritu (jade / pounamu), navštívíme jednu z uměleckých dílen. Pojedeme podél pobřeží k národnímu parku Westland (UNESCO) a projdeme se k patě ledovce Fox. Ledovce a Mount Cook, nejvyšší horu Nového Zélandu, je možné si prohlédnout také během letu vrtulníkem (fakultativně).

Queenstown, Remarkables a jezero Wakatipu, Nový Zéland

Den 10.

Deštný prales na West Coast, jezera Hawea, Wanaka, Queenstown

Cesta dále na jih podél Jižních Alp - přes deštný prales, okolo řeky Haast, průsmykem Haast Pass až k jezerům Hawea a Wanaka. V pozdních odpoledních hodinách budete v malém, ale pulzujícím Queenstown, ve kterém doporučujeme vyvézt se lanovkou na Bob’s Peak a vychutnat si překrásny výhled na jezero a okolní hory.

Plavba po fjordu Milford Sound, Nový Zéland

Den 11.

Národní park Fiordland a fjord Milford Sound

Celodenní výlet do národního parku Fiordland. K fjordu Milford Sound pojedete po nejkrásnější scénické silnici Nového Zélandu. Vychutnáte si dramatickou horskou scenérii spolu s deštným pralesem, možná spatříte horské papoušky kea. Nádhernou přírodu si můžete lépe prohlédnout během plavby lodí po fjordu Milford Sound (fakultativně). Dále následuje cesta zpět k jezeru a stejnojmennému městečku Te Anau.

Jižní Alpy, Mt Cook a Lake Pukaki, Nový Zéland

Den 12.

Průsmyk Lindis Pass a Mackenzie Country

Dopoledne pojedeme přes Five Rivers, podél jezera Wakatipu údolím řeky Kawarau, kolem ovocných sadů v blízkosti města Cromwell a přes průsmyk Lindis Pass do Mackenzie Country (Mackenzie Basin) ve středu Jižního ostrova. Panoramatické výhledy na Jižní Alpy v čele s vrcholem nejvyšší hory Mount Cook.

Jezero Tekapo a kostel dobrého Pastýře, Nový Zéland

Den 13.

Jezero Tekapo, planina Canterbury, přelet do Sydney

Poslední pohled na majestátný Mount Cook a ledovcové jezero Pukaki, následuje cesta k jezeru Tekapo a sestup z hor do oblasti Canterbury. Na letišti ve městě Christchurch se rozloučíme průvodcem a po příletu do Sydney se seznámíme s dalším českým průvodcem. Ubytovaní a možnost večerní prohlídky Sydney. Poznámka: ubytování v Sydney v hotelu Ibis Budget Sydney East nebo podobné (slušné 2*), vyšší kvalita ubytování za příplatek.

Opera v Sydney, Austrálie

Den 14.

Sydney - Opera House, Harbour Bridge

Celý den strávený v Sydney - prohlídka centra města: Opera House, most Harbour Bridge, botanická zahrada, starobylá městské čtvrť The Rocks a její typické malé hospůdky. Přistav v Sydney je možné pozorovat také při plavbě lodí a zároveň navštívit Sydney Aquarium a muzeum námořnictví (fakultativně).

Tři sestry, Blue Mountains, Austrálie

Den 15.

Národní park Blue Mountains

V Sydney navštívite proslavený rybí trh Fishmarket s možností ochutnat místní delikatesy (fakultativně). Dále pojedete do pohoří Blue Mountains se skalní formací Tři Sestry. Možnost navštívit Scenic World, který nabízí 4 hlavní atrakce, včetně nejznámější nejstrmější železnice na světě The Scenic Railway vedoucí do údolí Jamison (fakultativně). Dále následuje vycházka k vodopádům Wentworth Falls.

Uluru, Austrálie

Den 16.

Rudý střed a posvátná hora Uluru

Přelet do Rudého středu. Po příjezdu do NP Uluru-Kata Tjuta navštívíte domorodé kulturní centrum věnované původnímu obyvatelstvu Austrálie. Nenáročné procházky vás provedou kolem posvátného monolitu Uluru, který vás jistě uchvátí svojí mohutností. Prohlédnete si místní jedinečný vodní zdroj Mutitjulu a tradiční domorodé stezky. Večer nevynecháte úchvatný západ slunce s nepřeberným množstvím odstínů červené. Naši česky hovořící průvodci vlastní licence a certifikáty k provádění v NP Uluru - Kata Tjuta, vydané správci NP (domorodci kmene Anangu). Tyto certifikáty mají jako jediná česká CK v Austrálii!

Kata Tjuta, Austrálie

Den 17.

Skaní dómy Kata Tjuta a tropický Cairns

Den začíná pozorováním východu slunce nad Uluru. Následuje pěší túra mezi skalními dómy Kata Tjuta, v Údolí větrů a mezi tajemné skalní hlavy. Let do města Cairns s možností večerní procházky městem, nakupování na Night Market a pozorovaní ovocných netopýrů.

Kuranda, Austrálie

Den 18.

Historická vesnička Kuranda a náhorní plošina Atherton

Návštěva městečka Kuranda a náhorní plošiny Atherton, kterou je možné absolvovat nejdelší lanovkou na světě (fakultativně, dle počasí) s výhledem na Národní park Barron George. V Kurande se doporučuje návštěva místních trhů s lokální produkcí, ochutnávka kulinářských specialit anebo prohlídka motýlů v ZOO Australian Butterfly Sanctuary (fakultativně). Procházka kolem posvátných stromů Fig a návštěva představení domorodého kmene Pamagirri. Možnost ochutnávky místní kávy, házení tradičním bumerangem a hraní na domorodém hudebním nástroji didgeridoo (vše fakultativně).

Krokodýl, národní park Daintree, Austrálie

Den 19.

Nejstarší prales světa Daintree

Výlet do národního parku Daintree, ve kterém se nachází nejstarší deštný prales na světě. Ve společnosti průvodce uvidíte lidožravé mořské krokodýly v umělém jezírku, nelétavého ptáka kasuára přilbového, klokany červené, koaly a tropické papoušky (vše fakultativně). Po procházkách v národním parku následuje ochutnávka pralesní zmrzliny, návštěva místní čajové plantáže a cesta na mys Tribulation s lduprázdnými plážemi.

Želva a korály, Velký bariérový útes, Austrálie

Den 20.

Velký bariérový útes

Celodenní relaxace v Cairns - průvodce vám připraví přehled možností, jak si tento den užít naplno. Pro zájemce je připravena možnost plavby na neporušené části Velkého bariérového útesu (fakultativně). Nechte se pohltit pestrobarevnou záplavou podmořského života. Uvidíte želvy a velké útesové ryby. Připravena je také možnost potápění s instruktorem (i pro nepotápěče).

Klokani, Cairns, Austrálie

Den 21. a 22.

Odlet z Austrálie a návrat do ČR

Dle aktuálních letenek možnost dopoledního individuálního programu v Cairns, nákupy suvenýrů. Vyhlídkový let na Velký barierový útes v malém letadle, připadně vrtulníkem a návštěva botanických zahrad. Přes den transfer na letiště, rozloučení s českým průvodcem a odlet zpět do ČR.

Galerie - To nej z Austrálie a Nového Zélandu

Auckland CBD a jachta pro American Cup, Nový ZélandMaorský tanec Haka, Rotorua, Nový ZélandGeotermální pole Whakarewarewa, Te Puia, Nový ZélandVodopád Huka Falls, Taupo, Nový ZélandMt Doom / hora osudu, Pán prstenů, Ruapehu, Nový ZélandParlament, Wellington, Nový ZélandTrajekt z Picton do Wellington, Marlborough, Nový ZélandVinice Marlborough, Nový ZélandJezero Rotoiti, národní park Nelson Lakes, Nový ZélandŘeka Buller, Kilkenny Lookout , Nový ZélandPunakaiki, West Coast, Nový ZélandPrales na West Coast, stromy kahikatea a rimu, Nový ZélandLet vrtulníkem nad Jižní Alpy a Mt Cook, Nový ZélandBob's Peak, pohled na Queenstown, Nový ZélandTe Anau a Kepler Mts, Fiordland, Nový ZélandPlavba po Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandPrůsmyk Lindis Pass, Nový ZélandMt Cook a tyrkysové jezero Pukaki, Nový ZélandSydney, Harbour Bridge, AustrálieUluru - Ayers Rock, AustralieKata Tjuta, AustrálieKlokani, AustrálieKoala, Austrálie

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

 • mezistátní letenky s nejlepší let. spol. světa Cathay Pacific (vč. všech poplatků a tax)
 • vnitrostátní přelety během programu včetně všech poplatků a tax
 • dopravu během programu v Austrálii a na NZ v komfortním klimatizovaném minibuse
 • noclehy v 3.5 - 4* hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím
 • originální prověřené ubytování v unikátních lokalitách
 • služby místního česky hovořícího průvodce žijícího v Austrálii, či na Novém Zélandu
 • licencovaní průvodci v NP Uluru - Kata Tjuta (jediní v ČR)
 • plavba lodí v přístavu Sydney (veřejná linka, 20min.)
 • vstupy do národních parků
 • vízum do Austrálie
 • zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

* Cena zájezdu je platná při odjezdu min. 8 platících osob. Při menším počtu osob navrhne CK odpovídající řešení.

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • stravování (ani snídaně)
 • náklady na aktivity během programu
 • vstupenky na atrakce, do muzeí a památek
 • vstupenky na lanovky, výlety lodí
 • jakékoli ostatní aktivity a náklady z rozhodnutí klienta 
 • doplatek za jednolůžkový pokoj

FAKULTATIVNÍ AKTIVITY - ZA PŘÍPLATEK

Pro váš vyšší komfort doporučujeme společně se zájezdem zakoupit také zvýhodněný balíček níže: 

ZVÝHODNĚNÝ BALÍČEK "AKTIVITY"

Obvyklá cena během zájezdu: 7 310 Kč/os.
Zvýhodněná cena při rezervaci předem: 5 480 Kč/os. (odpovídá slevě 25%).

Cena obsahuje:

 • vstupné do Scenic World Katoomba, vč. jízdy po nejstrmější železnici světa 
 • vstupné do Hartley´s Crocodile Adventures, vč. plavby za krokodýly na místní laguně
 • celodenní plavba na Velký bariérový útes se šnorchlováním a obědem
 • plavba po fjordu Milford Sound
 • vstupné do geotermálních oblastí Rotorua

Pozn.: Ceny dalších větších výdajů na NZ jsou následující: Sky Tower Auckland (28 NZD), Mitai (117 NZD), Te Puia (52 NZD), hydroplán nad Marlborough (cca 110-400 NZD), let vrtulníkem nad ledovci Fox (320-550 NZD), plavba po Milford Sound (80 NZD), lanovka na Bobs Peak (33 NZD). 

 

UBYTOVÁNÍ V SYDNEY A ULURU:

V ceně zájezdu je ubytování v hotelu Ibis Budget Sydney East (2.5*, pokoj standard s vlastní koupelnou).

 • za příplatek lze zajistit kvalitnější ubytování kat. 4* - 5*

V ceně zájezdu je ubytování v hotelu Voyages Outback Pioneer u Uluru (3*, pokoj budget s vlastní koupelnou, 2 páry postelí nad sebou, tzv. bunk beds)

 • za příplatek lze zajistit kvalitnější ubytování (manželská postel, případně hotely 4*-5*)

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top