Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Přírodní krásy země Maorů

Poznávací zájezd Přírodní krásy země Maorů

Pestrá směs zážitků - tři týdny cestování umožní pohodu na cestách. - Auckland, zlaté pláže, zasněžené štíty hor, pralesy, mořské fjordy, vulkanické oblasti a unikátní fauna. Seznamte se s maorskou kulturou, poznejte život Kiwi - jak si Novozélanďané říkají. Podle schopností túra Tongariro Crossing a kratší vycházky. Maximální velikost skupiny 10 osob.

Termíny zájezdu

Termín vč. letu *Dny vč. letuDny čistý pobytUbytováníStravováníAktivityLetCena
Termín zájezdu:28.10. - 18.11. 2018
Dny vč. letu:22
Dny čistý pobyt:19
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:nejsou v ceně
Let:

od

114 900,-

114 900,-

Objednat
Termín zájezdu:16.3. - 6.4. 2019
Dny vč. letu:22
Dny čistý pobyt:19
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:nejsou v ceně
Let:

od

114 900,-

114 900,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa. Na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Pestrá směs zážitků - kosmopolitní město Auckland, zlaté pláže, zasněžené štíty hor, pralesy jak z Cesty do pravěku, mořské fjordy, vulkanické oblasti a unikátní fauna, nádherné městské parky. Seznamte se maorskou kulturou, poznejte život Kiwi - jak si Novozélanďané říkají.  

Tři týdny cestování umožní pohodu na cestách. Součástí může být túra Tongariro Crossing a také další vycházky.  Vyzkoušejte plavbu na mořském kajaku nebo plachetnici, vydejte se proti peřejím v tryskovém člunu. Leťte vrtulníkem nad ledovci a fjordy. Cesta na druhý konec světa opravdu stojí za to! Maximální velikost skupiny 10 osob.

Auckland, Nový Zéland

Den 1. až 3.

Odlet z Prahy - let na Nový Zéland

Odlet na Nový Zéland do kosmopolitního Auckland postaveného mezi sopkami. Vyhlídková věž Skytower. Luxusní jachty a pulzující promenáda na nábřeží. Možnost navštívit poloostrov Devonport s původní viktoriánskou architekturou nebo Auckland Gallery. 

Hot Water Beach, Nový Zéland

Den 4.

Poloostrov Coromandel

Přejezd na poloostrov Coromandel s malebným pobřežím, nocleh v městečku Hahei či Whitianga. Podle odlivu návštěva Hot Water Beach, kde si za příznivých podmínek můžete vykopat na pláži vlastní bazén s horkou termální vodou.

Cathedral Cove, Coromandel, Nový Zéland

Den 5.

Zlaté pláže v okolí Hahei

Dopoledne hodinová procházka z Hahei k pohádkové písečné pláži v Cathedral Cove. Ve Waihi se zastavíme u vyhlídky na obří zlatý důl. Procházka k jednomu z exemplářů mohutných stromů kauri. Odpoledne odjezd do Rotorua. Večer fakultativně poodkrytí původních maorských zvyků včetně - jídla hangi a zhlédnutí bojového tance haka.

Rotorua, maorská kultura, Nový Zéland

Den 6.

Rotorua

Rotorua leží v oblasti aktivních vulkánů, bahenních sopek s oblaky sirných par a geotermálních jevů. Maorský skanzen Te Puia - gejzíry Pohutu a Prince Waleského. Možnost fakultativně navštívit Hobitín, případně absolvovat výlet terénním vozem s pěším okruhem po sopce Tarawera nebo si projít původní lázeňské zahrady a maorskou vesničku. Nocleh v Rotorua.

Vodopády Huka Falls, Nový Zéland

Den 7.

Waimangu a Taupo

Kouřící údolí Waimangu s azurovým jezerem a travertinovými terasami. Dvouhodinová pěší túra. Zastávka u bahenní sopky Waiotapu. Mohutné vodopády Huka Falls. Největší novozélandské jezero Taupo v centru ostrova, pozůstatek gigantické erupce. Přejezd k NP Tongariro.

Tongariro Alpine Crossing, Nový Zéland

Den 8.

NP Tongariro a túra Tongariro Alpine Crossing

Celodenní túra Alpine Tongariro Crossing v NP Tongariro sopečnou krajinou. Kouzelná smaragdová barva jezírek Emerald Lakes. Krátké vycházky jako alternativní program nebo v případě nepříznivého počasí .

Parlament ve Wellington, Nový Zéland

Den 9.

Wellington

Dopolední přejezd do hlavního města Wellington. Parlament, botanické zahrady, pěší zóna na Cuba Street. Poučné expozice národního muzea Te - Papa. 

Sounds Air - let z Wellington do Picton, Nový Zéland

Den 10.

Marlborough Sounds a Nelson

Letecky přes Cookův průliv na Jižní ostrov do Picton. Pohádkový přelet nad Marlborough Sounds. Po scénické Queen Charlotte Drive a dále přes Nelson (prohlídka moderní katedrály) do Motueka. Nocleh v Motueka nebo v blízkosti NP Abel Tasman.

Jachta a kajaky, národní park Abel Tasman, Nový Zéland

Den 11.

Národní park Abel Tasman

Celodenní výlet v NP Abel Tasman. Pobřežní túra bělostnými plážemi je kombinována s lodním výletem (fakultativně na výběr: využití vodního taxi, plavba plachetnicí nebo na kajaku), koupáním na nejkrásnějších plážích a broděním mořských zátok. Z kajaku nebo plachetnice možnost sledovat kolonie lachtanů.

Gejzír v Punakaiki, West Coast, Nový Zéland

Den 12.

Buller a Punakaiki

Malebným údolím řek Motueka a Buller až k Tasmanovu moři. Lachtaní kolonie na Cape Foulwind. Dramatické pobřeží, první pohled na Jižní Alpy. Deštný prales s palmami a palačinkové útesy v Punakaiki.

Let vrtulníkem nad Jižní Alpy, Fox Glacier, Nový Zéland

Den 13.

Hokitika, ledovce Franz Josef a Fox

Hokitika - umělecké dílny a šperky ze zeleného nefritu (jade). K ledovcům Franz Josef a Fox přes zlatokopecký Ross. Túra k patě Foxova ledovce. Možnost letu vrtulníkem nad ledovcem a Mt. Cook s přistáním na ledovci. Pěšky kolem zrcadlového jezera Matheson s nádherným výhledem na Mt. Cook.

Deštný prales, stromy kahikatea, West Coast, Nový Zéland

Den 14.

Deštný prales a Jižní Alpy, Wanaka

Procházka mokřady deštného pralesa, výjezd do Haastova průsmyku přes hřeben Jižních Alp. Jezera Hawea a Wanaka s pozadím zasněžených štítů národního parku Mt. Aspiring. Přes hřeben Crown Range do horského střediska Queenstown.

Jetboat ve Skippers Canyon, řeka Shotover, Nový Zéland

Den 15.

Queenstown

Den volných aktivit v Queenstown. Projížďka tryskovou lodí - jetboat spojená s výletem do zlatokopeckého kaňonu Skippers. Nebo Bungee jumping, projížďka v off-roads, na kole kolem jezera. Možnost výstupu na vrchol Ben Lomond (1 747 m). Vyjížďka původní parní lodí po jezeře Wakatipu.

Glenorchy, jezero Wakatipu, Nový Zéland

Den 16.

Glenorchy, brána do NP Mt Aspiring

Celodenní výlet scénickou cestou do oblasti Glenorchy na konci jezera Wakatipu, brány do NP Aspiring. Návštěva míst, kde se točil Pán Prstenů. Údolí řeky Dart River. Nádherný výhled na horu Mt. Earnslaw (2 830 m). Místo s poetickým názvem pojmenované Paradise - Ráj.

Te Anau a Kepler Mts, Fiordland, Nový Zéland

Den 17.

Te Anau, brána do NP Fiordland

Podél hřebenu Remarkables pojedeme do oblasti Te Anau, druhého největšího jezera v zemi a stejnojmenného městečka - brány do NP Fiordland. Za pěkného počasí doporučujeme let vrtulníkem na Mt. Luxmore (1 472 m) a pěší túru zpět k jezeru Te Anau.

Mitre Peak, plavba po Milford Sound, Fiordland, Nový Zéland

Den 18.

Scénická Milford Road a fjord Milford Sound

Podél jezera Te Anau na sever po scénické Milford Road k fjordu Milford Sound. Přírodní div světa. Fakultativní možnost plavby lodí mezi skalami a vodopády padajícími do moře. Uvidíte lachtany, občas i delfíny. Možnost letu vrtulníkem. Po cestě zpět do Te Anau zastávky spojené s vycházkami.

Gibbston Valley - ochutnávka vín, Pinot Noir, Nový Zéland

Den 19.

Vinice v Gibbston Valley, Mackenzie Basin

Celodenní přejezd do oblasti Mt. Cook s několika scénickými zastávkami. Po cestě možná návštěva vinice v Gibston Valley s legendárním Pinot Noir spojená s ochutnávkou sýrů. K večeři si můžeme připravit čerstvého lososa. Nocleh v oblasti NP Mt. Cook.

Mt Cook a jezero Pukaki, Nový Zéland

Den 20.

NP Mt Cook, jezera Pukaki a Tekapo

Vycházky dle počasí v okolí Mt Cook - nejvyšší hory (3 724 m) Nového Zélandu. Případně návštěva muzea Edmunda Hillaryho, novozélandského rodáka. Další šance vyhlídkového letu s přistáním na ledovci. Podél jezer Pukaki a Tekapo. Dále přejezd do Christchurch.

Růžová zahrada, Christchurch Botanic Gardens, Nový Zéland

Den 21. a 22.

Christchurch a odlet domů.

Christchurch - podle termínu letenky návštěva centra - Botanická zahrada, zrekonstruované Art Centrum - bývalá univerzita. Odlet domů a návrat do vlasti.

Auckland, North Wharf / Wynyard Quarter, Nový ZélandCathedral Cove u Hahei, poloostrov Coromandel, Nový ZélandTuristé leží v teplé vodě, Hot Water Beach, Nový ZélandDamaroň jižní - kauri, Kaimai Mamaku Park, Nový ZélandMaorský tanec Haka, Rotorua, Nový ZélandRotorua Muzeum - bývalé lázně, Nový ZélandGeotermální pole Whakarewarewa, Te Puia,  Nový ZélandTúra Tongariro Alpine Crossing, Nový ZélandParlament, Wellington, Nový ZélandNábřeží u muzea Te Papa, Wellington, Nový ZélandCuba Street, Wellington, Nový ZélandPláž v národním parku Abel Tasman, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, kajak a lachtan, Nový ZélandNárodní park Abel Tasman, kajak, Nový ZélandŘeka Buller, Kilkenny Lookout , Nový ZélandPunakaiki, West Coast, Nový ZélandPrales na West Coast, stromy kahikatea a rimu, Nový ZélandLedovec Fox Glacier, West Coast, Nový ZélandFotografování deštného pralesa, West Coast, Nový ZélandCardrona Hotel, Nový ZélandSkippers Canyon Jet, řeka Shotover, Queenstown, Nový ZélandPlavba po Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandAoraki Mt Cook a Hooker Glacier, Nový ZélandMt Cook, Hooker Valley, Nový ZélandKostel dobrého Pastýře, jezero Tekapo, Nový ZélandBotanická zahrada, Christchurch, Nový Zéland

Cena zahrnuje

Mezinárodní letenka. Letištní taxy. Místní přelet Wellington - Picton. Doprava pronajatým minibusem. Ubytování v hotelech. U NP Abel Tasman může být nocleh ve velkých otevřených mezonetových apartmánech. Český průvodce. Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

Stravování. Vstupy do památek, muzeí a dalších atrakcí. Fakultativní aktivity (Sky Tower 30 NZD, Jet Boat - Skippers Canyon 145 NZD, Milford Sound 90 NZD, let vrtulníkem podle lokality 320 - 600 NZD, Maorské kulturní představení 117 NZD, Te Puia 52 NZD, Waimangu 37 NZD, doprava k túře Tongariro Crossing 40 NZD). Příplatek za jednolůžkový pokoj 25 900 Kč.

Charakteristika zájezdu

Nejkrásnější a turisticky nejzajímavější místa obou ostrovů Nového Zélandu v komfortním balení. Cestu mezi ostrovy zpříjemní ušetřeným časem i krásnými výhledy letecký přesun. Ostatní úseky absolvujeme pronajatým mikrobusem. Na své si přijdou hlavně milovníci přírody. V programu je zařazeno několik celodenních peších výletů a túr, které však nejsou náročné na fyzickou kondici. V případě zájmu je možné vynechat či nahradit alternativním programem. Kromě zajímavého programu jsou zárukou kvality a úspěchu akce i znalosti a zkušenosti českého průvodce dlouhodobě žijícího na Novém Zélandu.

Pořadatel zájezdu: CK Livingstone

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top