Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Od oceánu k horám

Poznávací zájezd Od oceánu k horám

Nový Zéland od pobřeží Tichého oceánu po Jižní Alpy. Nemáte-li více času, pak je tento zájezd ideálním způsobem jak se seznámit s jednou z nejkrásnějších zemí na světě.

Termíny zájezdu

Termín vč. letu *Dny vč. letuDny čistý pobytUbytováníStravováníAktivityLetCena
Termín zájezdu:20.10. - 5.11.2018
Dny vč. letu:17
Dny čistý pobyt:14
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:vybrané v ceně
Let:

od

72 990,-

72 990,-

Firstminute

Objednat
Termín zájezdu:07.04. - 23.04.2018
Dny vč. letu:17
Dny čistý pobyt:14
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:vybrané v ceně
Let:

od

72 990,-

72 990,-

Firstminute

Objednat
Termín zájezdu:Celoročně - podle poptávky
Dny vč. letu:17
Dny čistý pobyt:14
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:vybrané v ceně
Let:

od

72 990,-

72 990,-

Firstminute

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa. Na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Poznávací zájezd v délce 17 dní včetně letu (letenka není součástí ceny zájezdu). Poznáte Nový Zéland od pobřeží Tichého oceánu po Jižní Alpy: unikátní novozélandskou přírodu, úchvatné scenérie, maorskou kulturu, geotermální pole, pohodové Kiwies - jak si Novozélanďané říkají. Vybrali jsme ty nejzajímavější lokality, příjemná ubytování, na vybraných místech je prostor pro krátké vychItinerář ázky.

Váš novozélandský, česky mluvící průvodce vás seznámí s reáliemi jako nikdo jiný. Nemáte-li více času, pak je tento zájezd ideálním způsobem jak se seznámit s jednou z nejkrásnějších zemí na světě.

NEJVĚTŠÍ ZAJÍMAVOSTI ZÁJEZDU

AUCKLAND- přístav s luxusními jachtami, vyhlídková věž, centrum města • POLOOSTROV COROMANDEL s nádhernými plážemi ROTORUA - centrum maorské kultury a geotermálních polí • večer v autentickém původním prostředí s domorodými Maory vč. tradiční večeře Hangi • GEOTERMÁLNÍ POLE WHAKAREWAREWA (dnešní Te Puia) - největší gejzíry a maorská kultura • GEOTERMÁLNÍ POLE WAIMANGU NÁRODNÍ PARK TONGARIRO (UNESCO) - kratší vycházky a vyhlídkový let • hlavní město WELLINGTON • PICTON a zálivy MARLBOROUGH SOUNDS NÁRODNÍ PARK PAPAROA s "palačinkovými útesy" NÁRODNÍ PARK WESTLAND (UNESCO) - návštěva unikátních ledovců s možností letu vrtulníkempravěký deštný prales • NÁRODNÍ PARK FIORDLAND (UNESCO) - scénická silnice Milford Road, plavba po fjordu MILFORD SOUND • Vysokohorské městečko QUEENSTOWN - jízda tryskovým člunem kaňonem Skippers do míst s bohatou zlatokopeckou historií NÁRODNÍ PARK MT COOK (UNESCO) - nejvyšší hora Nového Zélandu a nejdelší ledovec - vycházky

Itinerář - Od oceánu k horám

Let na Nový Zéland

Den 1. a 2.

Odlet z Prahy - let na Nový Zéland

Odlet z Prahy na Nový Zéland.

Viaduct Harbour a Sky Tower, Auckland, Nový Zéland

Den 3.

Přílet na NZ - Auckland

Odpoledne si prohlédneme centrum města a pulzující nábřeží s jachtami, fakultativně navštívíme Sky Tower.

Pláž ve Whangamata, poloostrov Coromandel, Nový Zéland

Den 4.

Auckland - Coromandel

Navštívíme poloostrov Coromandel s jeho malebným pobřežím a zvlněným farmářským vnitrozemím, zlatokopeckou historií, zbytky původního pralesa a plážemi se zlatým pískem.

Maorské představení Mitai, Rotorua, Nový Zéland

Den 5.

Coromandel - Waihi - Rotorua

Pojedeme podél východního pobřeží, nahlédneme do pánve funkčního zlatého dolu, projdeme se na 40min vycházku k obřím stromům kauri. V Rotorua navštívíme původní maorskou vesničku a večer si fakultativně užijeme bohatou domorodou večeři a podívanou na maorské bojovníky během soubojů a tance.

Te Puia / Whakarewarewa, Rotorua, Nový Zéland

Den 6.

Rotorua

Ráno navštívíme geotermální pole Whakarewarewa (známé jako Te Puia - v ceně zájezdu) s gejzíry a maorským skanzenem, zde také budeme mít příležitost spatřit ptáka kiwi. Odpoledne volný program, můžeme navštívit geotermální lázně, poutavé muzeum v budově bývalých lázní, nebo se jen projít lázeňskými zahradami. Zájemci mohou fakultativně navštívit Hobitín - vesničku ve které se natáčely trilogie Pán prstenů a Hobit, nebo se proletět nad sopkou Mt Tarawera.

Mt Ngauruhoe / Hora osudu, NP Tongariro, Nový Zéland

Den 7.

Geotermální pole Waimangu - Národní park Tongariro

Ráno navštívíme geotermální pole Waimangu - nejmladší geotermální pole na světě, zastavíme se u vodopádů Huka Falls a odpoledne budeme věnovat národnímu parku Tongariro, kde absolvujeme krátké vycházky.

Parlament ve Wellington, Nový Zéland

Den 8.

Národní park Tongariro - Wellington

Dopoledne se vydáme podél sopky Ruapehu a dále do Wellington - hlavního města Nového Zélandu. Odpoledne si prohlédneme centrum města, parlamentní budovy a úžasné národní muzeum Te Papa.

Trajekt u Picton, Queen Charlotte Sound, Nový Zéland

Den 9.

Wellington - Trajekt - Picton

Dopoledne se přeplavíme trajektem na Jižní ostrov do Picton, zde se po poledni vylodíme a ubytujeme. Můžeme absolvovat dle chuti a nálady některé z mnoha aktivit, které zálivy a okolí nabízí - odpolední plavbu po Queen Charlotte Sound, vycházky, plavbu na kajaku či let hydroplánem.

Gejzír v Punakaiki, West Coast, Nový Zéland

Den 10.

Picton - Národní park Nelson Lakes a Paparoa - Punakaiki

Dopoledne pojedeme přes vinice oblasti Marlborough do St. Arnaud u národního parku Nelson Lakes, kde absolvujeme krátkou vycházku. Pak budeme sledovat tok řeky Buller téměř až k Tasmanovu moři, u výběžku Cape Foulwind spatříme lachtany a nakonec navštívíme známé Palačinkové útesy v národním parku Paparoa.

Let vrtulníkem nad Jižní Alpy, Fox Glacier, Nový Zéland

Den 11.

Hokitika - Národní park Westland - Ledovce Franz Josef a Fox Glacier

Pokračovat budeme podél pobřeží do Hokitika - centra šperkařských dílen, kde se vyrábějí šperky z místního nefritu (známý je jako jade, greenstone nebo také maorsky pounamu). Odpoledne se projdeme k jednomu z unikátních ledovců, fakultativně je možné podniknout let vrtulníkem nad oběma ledovci a kolem nejvyšší hory Nového Zélandu Aoraki / Mt Cook.

Deštný prales, stromy kahikatea, West Coast, Nový Zéland

Den 12.

Pralesy západního pobřeží - Haast Pass - Wanaka - Te Anau

Ráno se vydáme dále na jih podél pobřeží, projdeme se nad mokřady deštného pralesa, k vodopádu, projedeme průsmykem Haast Pass. Zastavíme se na vyhlídku u jezera Wanaka a dále vystoupáme do nejvýše položeného novozélandského sedla na Crown Range, abychom sestoupili do pánve jezera Wakatipu. Podél hřebene Remarkables v podvečer dojedeme do Te Anau, centra národního parku Fiordland.

Plavba po fjordu Milford Sound, Nový Zéland

Den 13.

Národní park Fiordland - Výlet k fjordu Milford Sound

Celodenní výlet scénickou silnicí národním parkem Fiordland k fjordu Milford Sound. Zde absolvujeme plavbu po fjordu (v ceně zájezdu), který je označován za největší klenot Nového Zélandu (v případě zájmu a za příznivého počasí můžeme letět také vrtulníkem). Během dne budeme mít příležitost vychutnat si krásu zdejší přírody a hor během několika vycházek.

Queenstown, Remarkables a jezero Wakatipu, Nový Zéland

Den 14.

Queenstown

Dopoledne se podíváme na farmu s chovem ovcí a vysoké zvěře. Vydáme se přes planinu Five Rivers do horského města Queenstown. Odpoledne si budeme moci vybrat z mnoha fakultativních aktivit, rozhodně by se neměly vynechat taková lákadla jako typicky novozélandský jetboat - tryskový člun - či jízda lanovkou na vyhlídku Bobs Peak.

Jižní Alpy, Mt Cook a Lake Pukaki, Nový Zéland

Den 15.

Lindis Pass - Národní park Mt Cook - Jezera Pukaki a Tekapo

Vydáme se roklí Kawarau Gorge a přes ovocnářský Cromwell do průsmyku Lindis Pass. Po náhorní planině Mackenzie Basin přijedeme do Národního parku Mt Cook a projdeme se k vyhlídce na stejnojmennou nejvyšší horu Nového Zélandu (3754m). Den zakončíme u jezera Tekapo.

Odlet z letiště v Christchurch, Nový Zéland

Den 16. a 17.

Lake Tekapo - Christchurch - odlet do Evropy, nebo třeba na Fidži?

Dopoledne pojedeme přes zemědělskou nížinu Canterbury na letiště do Christchurch, následovat bude odbavení a odlet zpět do Evropy.

Galerie - Od oceánu k horám

Wynyard Quarter, výhled na Sky Tower, Auckland, Nový ZélandPláž Waihi Beach, Coromandel, Nový ZélandDamaroň jižní - kauri, Kaimai Mamaku Park, Nový ZélandRotorua Muzeum - bývalé lázně, Nový ZélandGeotermální pole Whakarewarewa, Te Puia, Nový ZélandMaorský tanec Haka, Rotorua, Nový ZélandHobitín, Hobbiton Movie Set, Nový ZélandVodopád Huka Falls, Taupo, Nový ZélandMt Ngauruhoe / Mt Doom - Pán prstenů, Tongariro, Nový ZélandNárodní park Tongariro - vyhlídkový let, Nový ZélandBeehive a parlament, Wellington, Nový ZélandCuba Street, Wellington, Nový ZélandTrajekt z Picton do Wellington, Marlborough, Nový ZélandPromenáda v Picton, Marlborough Sounds, Nový ZélandJezero Rotoiti, národní park Nelson Lakes, Nový ZélandJezero Rotoiti a Mt Robert, Nelson Lakes, Nový ZélandŘeka Buller, Kilkenny Lookout , Nový ZélandPunakaiki, West Coast, Nový ZélandŠperky z nefritu / jade / pounamu, Hokitika, Nový ZélandPrales na West Coast, stromy kahikatea a rimu, Nový ZélandLedovec Fox Glacier, West Coast, Nový ZélandLet vrtulníkem nad Jižní Alpy a Mt Cook, Nový ZélandDeštný prales u Ship Creek, West Coast, Nový ZélandVodopád Thunder Creek Falls, řeka Haast, Nový ZélandCardrona Hotel, Nový ZélandTe Anau a Kepler Mts, Fiordland, Nový ZélandMirror Lakes, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandPlavba po Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandLet vrtulníkem nad Milford Sound, Nový ZélandBob's Peak, pohled na Queenstown, Nový ZélandParník Earnslaw v Queenstown, Nový ZélandPrůsmyk Lindis Pass, Nový ZélandMt Cook a tyrkysové jezero Pukaki, Nový ZélandBotanická zahrada, Christchurch, Nový Zéland

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE (uvedeno včetně aktivit, které jsou již v ceně zájezdu)

 • služby česky mluvícího na Novém Zélandu trvale žijícího průvodce - během cestování po Novém Zélandu
 • doprava autobusem nebo minibusem, transfery z letiště do hotelu nebo k trajektu, trajekt mezi ostrovy
 • 13 x 2 lůžkové pokoje motelů a hotelů 
 • vstup do geotermálního pole Whakarewarewa - známé jako Te Puia
 • vstup do geotermálního pole Waimangu
 • vyhlídková plavba po Milford Sound

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

 • letenku - tu můžeme pomoci zajistit. Možná budete chtít cestování prodloužit o další místa Nového Zélandu nebo například o Austrálii nebo Fidži. Letenka v ekonomické třídě Praha–Auckland / Christchurch–Praha se dá pořídit přibližně kolem 30 až 40 tisíc Kč, někdy ještě levněji. Samozřejmě můžeme zajistit letenku v business třídě. Nebo si letenku pořídíte sami prostřednictvím vašeho dvorního letenkáře.
 • stravování
 • pojištění léčebných výloh
 • komplexní pojištění storna zájezdu, atd.
 • 1 lůžkový pokoj (16 990 Kč)
 • prodloužení pobytu: Nový Zéland, Austrálie, Fidži nebo jiné pacifické ostrovy

FAKULTATIVNÍ AKTIVITY - ZA PŘÍPLATEK

 • večer v autentickém původním prostředí s domorodými Maory vč. tradiční večeře Hangi ( 2000Kč/116NZD)
 • návštěva Hobitína (1900Kč/110NZD)
 • let nad sopkami národního parku Tongariro (možnost výběru dle délky letu 150-200NZD)
 • plavba tryskovým člunem po řece Shotover (2400Kč/145NZD)
 • jízda parníkem po jezeře Wakatipu (cca 55 NZD) + včetně ukázky stříhání ovcí a ovčáckých psů v akci (90NZD)
 • vyhlídkový let vrtulníkem z Fox Glacier, Milford Sound nebo Mt Cook (dle délky letu 290 – 600 NZD)

POZNÁMKY

 • Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, uveďte to prosím do cestovní smlouvy. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
 • Cena zájezdu může být upravena dle aktuálního kurzu měny CZK x NZD.
 • V případě nečekané změny data a hodiny letů a jejich návaznosti leteckou společností může dojít k úpravě termínu.
 • Realizace zájezdu je garantována při minimálním počtu 8 účastníků.

MOŽNOST PRODLOUŽENÍ

K zájezdu vám rádi přidáme individuální pobyt na míru (bez průvodce) např. na Fidži, případně další pacifické ostrovy nebo do Austrálie. Celý pobyt může být připraven formou balíčku, kdy o vás bude postaráno od příletu na letiště, transferu na ostrov a po skončení pobytu s návratem zpět na letiště. Zejména pobyt na Fidži je vítaná zastávka k relaxu a odpočinku v teple před závěrečnou cestou do Evropy.

Doporučujeme společně se zájezdem pořídit pojištění storna zájezdu, např. letenka je obvykle nevratná.

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top