Home page / Kdo jsme / Náš tým NZ / Martin Slíva

CESTOVNÍ KANCELÁŘ TRUE TRAVEL

Martin Slíva

Martin Slíva


Zakladatel a spolumajitel CK True Travel Ltd

Z několikaletého působení v obchodní sféře dezertoval k cestování a rok 2000 strávil v Izraeli a Palestině, aby hned ten další prožil cestováním po Novém Zélandu. Již v Izraeli si vyzkoušel průvodcování, které vznítilo jeho zájem o turistický ruch. Během svého prvního novozélandského pobytu v roce 2001 procestoval celou zemi, po návratu do ČR zakládá první český informační web o Novém Zélandu.

V roce 2002 prvně prezentoval putovní výstavu fotografií Nového Zélandu a ve stejném období až do svého odjezdu na Nový Zéland působil jako specialista na Nový Zéland u beskydské CK Bemett. V roce 2003 realizoval svůj první komerční zájezd na Nový Zéland. Od roku 2004 žije na Novém Zélandu (kam se společně s Vlaďkou vydal založit CK True Travel), realizuje a průvodcuje zájezdy, stará se o dodavatel služeb a (zejména) přes zimu spravuje webové stránky, jak firemní, tak soukromé.

Zajímá se o novozélandskou historii, faunu, flóru, ekonomiku, bádá po pojítkách mezi ČR a Novým Zélandem nebo píše články. Ve volných chvílích chodí po horách, pomáhá jako dobrovolník při ochraně přírody, plave na kajaku, jezdí na kole nebo lyžuje a při tom všem hledá zajímavé záběry pro svoji fotogalerii Nového Zélandu - www.newzealandphoto.info. Některé fotografie jsou vystavené ve Five Rivers Cafe (v půli cesty mezi Queenstown a Te Anau - skvělá zastávka na dobrou kávu) nebo v Olive Tree Cafe v Te Anau.

Neponaučitelný optimista, má rád humor děl o Járovi Cimrmanovi a povídek Jiřího Grossmana. Člen Royal Forest and Bird Protection Society of New Zealand, nadšený propagátor dobrých věcí... www.fiordlandrestoration.co.nz

Nejvíce si užívá přírodních scenérií Nového Zélandu. Mezi jeho favority patří Martin's Bay, Glenorchy, Fiordland nebo zálivy Marlborough Sounds na Jižním ostrově Nového Zélandu, ale i Severní ostrov má svá nej. Baterky mu dobíjí klid a pohoda přírody, nadšení klientů a v poslední době syn Jakub.

Martin SlivaMartin Slíva | Nový ZélandDomov slípky takahe - Murchisons Mountains - Nový ZélandPast na lasičky a krysy - Murchisons Mountains - Nový ZélandDomov slípky takahe - Murchisons Mountains - Nový Zéland

TÝM TRUE TRAVEL

Pobočka Praha

Top