Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Základní typy zájezdů / Tématické cestování / Za vínem a gastronomií / Nejen za vínem na Nový Zéland / Itinerář

Itinerář zájezdu Nejen za vínem na Nový Zéland

Prostudujte si co vás čeká na poznávacím zájezdu Nejen za vínem na Nový Zéland den po dni.

Pláž na ostrově Waiheke, Nový Zéland

Den 1. a 2. Auckland a vinice ostrova Waiheke

Přílet na Nový Zéland do Auckland, lodí za vínem

Program začíná v Auckland na Novém Zélandu (z Evropy odletíte o dva dny dříve). Po příletu nás čeká prohlídka centra města, pak navštívíme ostrov Waiheke a zdejší tři malé vinice, kde se nachází přes 20 vinařství. Nejen díky unikátnímu klimatu ostrov nabízí výborná vína, která pravidleně získávají medaile na mezinárodních soutěžích. Asi nejčastější odrůdou je Syrah. V případě zájmu a příhodného počasí možnost koupání na zdejších vyhlášených plážích.

Mitre Peak, plavba po Milford Sound, Fiordland, Nový Zéland

Den 3 až 5. Queenstown a Fiordland

Vinice v Gibbston Valley, okolí jezera Wakatipu, plavba Milford Sound

Přeletíme na Jižní ostrov do Queenstown - malého, ale kosmopolitního města na břehu jezera Wakatipu, návštěva vinařství v Gibbston Valley (Pinot Noir). Doporučujeme unikátní plavbu tryskovou lodí (jetboat) v zlatokopeckém kaňonu Skippers. Malebné městečko Te Anau - brána do národního parku Fiordland a celodenní výlet do proslulého fjordu Milford Sound s plavbou lodí.

Rippon vinice ve Wanaka, Nový Zéland

Den 6 až 8. Wanaka, Fox Glacier, Punakaiki

Vinice regionu Otago, ledovce, pralesy, Jižní Alpy, divoké pobřeží

Přes horský hřeben Crown Range do Wanaka, zde návštěva dalšího vinikajícího vinařství Rippon. Průsmyk Haast Pass nás zevede na West Coast s deštným pralesem. Ledovec Fox Glacier, možnost letu nad ledovci a nejvyšší horou Nového Zélandu - Mt Cook. Návštěva Hokitika - centra řemeslných dílen se šperky z nefritu. “Palačinkové útesy” Pancake Rocks v Punakaiki s pralesem s palmami.

Brancott Estate, Marlborough, Nový Zéland

Den 9. a 10. Marlborough

Národní park Nelson Lakes, vinařský region a zálivy Marlborough

Rokle řeky Buller a národní park Nelson Lakes. Vinařský vrchol zájezdu - světově uznávaný region Marlborough s největší rozlohou vinohradů. Navštívíme několik vyhlášených vinic a nahlédneme do nekonečných zálivů Marlborough Sounds (v případě zájmu lze celé skupině zajistit vyhlídkovou plavbu lodí).

Lachtan Fosterův a Kaikoura Range, Nový Zéland

Den 11. až 13. Waipara a Christchurch

Kaikoura, vinice regionu Waipara, Christchurch, odlet z Nového Zélandu

Malebná cesta podél pobřeží a hor. Navštívíme Kaikoura (bude-li silnice již otevřená) a kolonii lachtanů, možnost plavby s pozorováním velryb, ochutnáme místní langusty. Vinice regionu Waipara, prohlídka Christchurch a okolí, odlet do Evropy.

Mám zájem o poznávací zájezd Nejen za vínem na Nový Zéland

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

+64 27 680 4747

+64 3 409 0960

Top