Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Základní typy zájezdů / Tématické cestování / Fotoexpedice / Fotoexpedice Aotearoa s Ondřejem Prosickým / Itinerář

Itinerář zájezdu Fotoexpedice Aotearoa s Ondřejem Prosickým

Prostudujte si co vás čeká na zájezdu Fotoexpedice Aotearoa s Ondřejem Prosickým den po dni.

Řeka Dart, Paradise, Glenorchy, Nový Zéland

Den 1. a 2. přílet na NZ do Queenstown

Queenstown, Glenorchy - NP Mt Aspiring

Odbavení, setkání s průvodcem. Mekka NZ turismu - malebné město Queenstown. Glenorchy - jedno z nejkrásnějších míst na NZ - spot, kde se pořádají foto workshopy renomovaných fotografů nejen z Nového Zélandu. Krásné přírodní scenérie. Pokud vyjde - ubytování přímo v Paradise (historická lodge), nebo neméně pěkný Kinloch.

Milford Sound, Nový Zéland

Den 3. a 4. Glenorchy, Fiordland, Milford Sound

Národní park Fiordland - scenická Milford Road a fjord

Po oba dva dny hojnost příležitostí k fotografování místních endemických druhů ptactva - kea, robin, tomtit, fantail, bellbird, tui, kakariki a další. Mimo to dramatické scenérie samotného fjordu Milford Sound během plavby (tučňák novozélandský, kormoráni, se štěstím delfíni a lachtani) a scénické okolí Milford Road, Hollyford Valley, Lake Marian.

Kivi, ostrov Stewart Island, Nový Zéland

Den 5. až 7. Stewart Island

Z Te Anau na Stewart Island / Rakiura

Stewart Island je fantastickou příležitostí k fotografování endemických papoušků kaka a úžasných pelagických druhů ze subantarktické zóny - buřňáků, albatrosů, petrelů a titi (muttonbird). Díky plavbě malou lodí je budeme mít doslova na dosah ruky. Nádherné, drsné pobřežní scenérie nejjižnějšího ostrova Nového Zélandu, možnost nočního pozorování ptáka kiwi.

Tučňák žlutooký s mládětem, Poloostrov Otago, Nový Zéland

Den 8. a 9. Catlins, Dunedin, Oamaru

Curio Bay, Porpoise Bay, Nugget Point, Otago Peninsula

Tučňáci žlutoocí, lvouni, lachtani, nádherné dramatické pobřeží Catlins, západ slunce nad majákem Nugget Point. Otago Peninsula, tučňák nejmenší (little blue penguin) a žlutooký (yellow eyed penguin), lachtani, lvouni, mořští ptáci vč. šance vidět albatrosy královské.

Hooker Valley, národní park Mt Cook, Nový Zéland

Den 9. a 10. Mt Cook

Národní park Mt Cook a přelet do Nelson

Papoušci kea a další endemické druhy alpské zóny NP Mt Cook, přelet do Nelson

Terej australský, Nový Zéland

Den. 11. až 14. Farewell Spit, Christchurch

Přelet do Nelson, kolonie terejů na Farewell Spit, Akaroa

Severní část Jižního ostrova a návštěva unikátní kolonie mořských ptáků gannetů (terej australský). Návrat do Christchurch, výlet do Akaroa. Fakultativně ranní plavba plachetnicí za nejmenším druhem delfína na světě - velmi ohroženým NZ endemitem - Hector Dolphin (plískavice novozélandská), popřípadě kolonie tučňáků nejmenších. Večer odlet do Prahy.

Mt Ngauruhoe / Hora osudu, NP Tongariro, Nový Zéland

Možnost prodloužení

Severní ostrov

Možnost prodloužení o týden na Severním ostrově za příplatek 37 000 Kč se znalým průvodcem True Travel. Strávíte maorský večer s tradiční večeří v Rotorua, prozkoumáte NP Tongariro, poloostrov Coromandel, Auckland, Muriwai Beach - další rezervace s tereji nebo rezervaci TiriTiri Matangi.

Mám zájem o fotoexpedici Aotearoa s Ondřejem Prosickým

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

+64 27 680 4747

+64 3 409 0960

Top