Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Základní typy zájezdů / Tématické cestování / Fotoexpedice / Fotoexpedice Aotearoa s Ondřejem Prosickým

Fotoexpedice Aotearoa s Ondřejem Prosickým

Fotoexpedice s uznávaným fotografem Ondřejem Prosickým. Poznejte Nový Zéland a rozšiřte si své fotografické dovednosti. Přivezte si unikátní snímky nedotčené novozélandské přírody.

Termíny zájezdu

Termín vč. letu *Dny vč. letuDny čistý pobytUbytováníStravováníAktivityLetCena
Termín zájezdu:14.03. - 31.03.2019
Dny vč. letu:18
Dny čistý pobyt:14
Ubytování:
Strava:bez stravy
Aktivity:vybrané v ceně
Let:

od

95 000,-

95 000,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa. Na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Během zcela unikátní FOTOEXPEDICE AOTEAROA (jak Novému Zélandu říkají její původní obyvatelé Maoři) - se dostanete na místa, kam se jen tak snadno nedostanete, s českými průvodci, kterým je Nový Zéland již více než 13 let domovem, koníčkem a vášní.

Budete moci získat fotografické úlovky unikátních endemických druhů jak z živočišné tak i rostlinné říše v jejich přirozeném prostředí. Užijete si fotografování této nádherné země a rozšíříte si své fotografické dovednosti společně s uznávaným fotografem Ondřejem Prosickým.

Fotograf Ondřej Prosický se ve své tvorbě zaměřuje na fotografování divoké přírody. Na snímcích chce nápaditě zaznamenat chování zvířat v jejich přirozeném prostředí. Fotografické workshopy a expedice zaměřené na přírodu organizuje od roku 2006, snímky publikuje v médiích a má za sebou více než tři desítky autorských výstav. K jeho největším úspěchům patří účast ve finále prestižní fotografické soutěže Wildlife Photographer of the Year. Členem Asociace profesionální fotografů České republiky je od roku 2009. V květnu 2011 udělila Evropská federace profesionálních fotografů Ondřejovi Prosickému titul QEP (Qualified European Photographer) v kategorii Wildlife Photography a v témže roce získal v Bruselu ocenění FEP Landscape Golden Camera. Nejnovějším oceněním je jedna z hlavních cen soutěže Czech Press Photo.

Pojeďte s námi nejen poznat tuto nádhernou zemi, ale také rozšířit si své fotografické dovednosti a přivézt si unikátní snímky nedotčené novozélandské přírody.

Řeka Dart, Paradise, Glenorchy, Nový Zéland

Den 1. a 2. přílet na NZ do Queenstown

Queenstown, Glenorchy - NP Mt Aspiring

Odbavení, setkání s průvodcem. Mekka NZ turismu - malebné město Queenstown. Glenorchy - jedno z nejkrásnějších míst na NZ - spot, kde se pořádají foto workshopy renomovaných fotografů nejen z Nového Zélandu. Krásné přírodní scenérie. Pokud vyjde - ubytování přímo v Paradise (historická lodge), nebo neméně pěkný Kinloch.

Milford Sound, Nový Zéland

Den 3. a 4. Glenorchy, Fiordland, Milford Sound

Národní park Fiordland - scenická Milford Road a fjord

Po oba dva dny hojnost příležitostí k fotografování místních endemických druhů ptactva - kea, robin, tomtit, fantail, bellbird, tui, kakariki a další. Mimo to dramatické scenérie samotného fjordu Milford Sound během plavby (tučňák novozélandský, kormoráni, se štěstím delfíni a lachtani) a scénické okolí Milford Road, Hollyford Valley, Lake Marian.

Kivi, ostrov Stewart Island, Nový Zéland

Den 5. až 7. Stewart Island

Z Te Anau na Stewart Island / Rakiura

Stewart Island je fantastickou příležitostí k fotografování endemických papoušků kaka a úžasných pelagických druhů ze subantarktické zóny - buřňáků, albatrosů, petrelů a titi (muttonbird). Díky plavbě malou lodí je budeme mít doslova na dosah ruky. Nádherné, drsné pobřežní scenérie nejjižnějšího ostrova Nového Zélandu, možnost nočního pozorování ptáka kiwi.

Tučňák žlutooký s mládětem, Poloostrov Otago, Nový Zéland

Den 8. a 9. Catlins, Dunedin, Oamaru

Curio Bay, Porpoise Bay, Nugget Point, Otago Peninsula

Tučňáci žlutoocí, lvouni, lachtani, nádherné dramatické pobřeží Catlins, západ slunce nad majákem Nugget Point. Otago Peninsula, tučňák nejmenší (little blue penguin) a žlutooký (yellow eyed penguin), lachtani, lvouni, mořští ptáci vč. šance vidět albatrosy královské.

Hooker Valley, národní park Mt Cook, Nový Zéland

Den 9. a 10. Mt Cook

Národní park Mt Cook a přelet do Nelson

Papoušci kea a další endemické druhy alpské zóny NP Mt Cook, přelet do Nelson

Terej australský, Nový Zéland

Den. 11. až 14. Farewell Spit, Christchurch

Přelet do Nelson, kolonie terejů na Farewell Spit, Akaroa

Severní část Jižního ostrova a návštěva unikátní kolonie mořských ptáků gannetů (terej australský). Návrat do Christchurch, výlet do Akaroa. Fakultativně ranní plavba plachetnicí za nejmenším druhem delfína na světě - velmi ohroženým NZ endemitem - Hector Dolphin (plískavice novozélandská), popřípadě kolonie tučňáků nejmenších. Večer odlet do Prahy.

Mt Ngauruhoe / Hora osudu, NP Tongariro, Nový Zéland

Možnost prodloužení

Severní ostrov

Možnost prodloužení o týden na Severním ostrově za příplatek 37 000 Kč se znalým průvodcem True Travel. Strávíte maorský večer s tradiční večeří v Rotorua, prozkoumáte NP Tongariro, poloostrov Coromandel, Auckland, Muriwai Beach - další rezervace s tereji nebo rezervaci TiriTiri Matangi.

Červánky, jezero Wakatipu, Queenstown, Nový ZélandŘeka Dart, Paradise, Glenorchy, Nový ZélandLejsčík dlouhonohý / Robin, Glenorchy, Nový ZélandPapoušek kea, Glenorchy, Nový Zéland Te Anau, pohoří Kepler a Murchison, Fiordland, Nový ZélandŘeka Donne, silnice do Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandJezero Gunn, Milford Road, Fiordland, Nový ZélandPokřovník zelený - rifleman, Milford Road, Nový ZélandKey Summit, Divide, Milford Road, Nový ZélandJezero Marian, túra z Hollyford Road, Fiordland, Nový ZélandFjord Milford Sound s Mitre Peak, Fiordland, Nový ZélandAlbatros, Stewart Island, Nový ZélandChřástal weka, Stewart Island, Nový ZélandNestor kaka, Stewart Island, Nový ZélandOban, Stewart Island, Nový ZélandLachtan novozélandský, Catlins, Nový ZélandNugget Point, Catlins, Nový ZélandTučňák žlutooký, Catlins, Nový ZélandMečovec v Hooker Valley a Mt Cook, Nový ZélandKolonie terejů na Farewell Spit, Nový Zéland

Cena zahrnuje

 • Služby a odborné znalosti špičkového lektora/fotografa Ondřeje Prosického
 • Služby a lokální znalosti českého průvodce/řidiče trvale žijícího na Novém Zélandu
 • Dopravu kvalitním minibusem (velikost dle obsazení, počtu klientů), vnitrostátní přelet Christchurch - Queenstown a Christchurch – Nelson a zpět
 • Ubytování ve dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový za příplatek) *** bez snídaně (výborné osvědčené motely s plně vybavenou kuchyňkou, káva, čaj, mléko k dispozici zdarma)

Aktivity již součástí programu (v ceně):

 • Doprava na Stewart Island a zpět
 • Plavba do Paterson Inlet
 • Plavbu po fjordu Milford Sound
 • Farewell Spit Gannet Colony - celodenní výlet

Cena nezahrnuje:

 • Letenku – cena cca 40 tis. Kč ve třídě economy,
  100 tis. Kč ve třídě business
 • Fakultativní aktivity (možnost výběru dle zájmu, potřeba závazně vybrat předem)
 • Stravování kromě výše uvedeného
 • Pojištění (cestovní, léčebné výlohy, storno - doporučujeme sjednat)

Fakultativně:

 • Plavba jachtou za delfíny - Akaroa, 110NZD/os
 • Plavba do Big Glory Bay - Stewart Island - za nočním pozorováním ptáka kiwi, 160NZD/os
 • Pozorování tučňáků nejmenších, 20NZD/osoba

U prodloužené varianty - Sevení ostrov:

 • Návštěva věže Sky Tower v Auckland, $30/os
 • Plavba do rezervace TiriTiri Matangi u Auckland, $70/os (téměř celodenní trip s fotografováním)

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top