Home page / Zájezdy / Nový Zéland / Expedice Aotearoa - s Bushmanem za záchranou ptáka kiwi

Expedice AOTEAROA 2017 - s Bushmanem za záchranou ptáka kiwi

Unikátní expedice spolupořádaná se společností BUSHMAN vás dostanete na místa, kam se není snadné jen tak dostat, s českými průvodci, kterým je Nový Zéland již téměř 15 let domovem, koníčkem a vášní. Budete se moci zúčastnit pokládání pastí v rámci boje s místními predátory, do detailu se dozvíte o systému ochrany životního prostředí na Novém Zélandu a o stavu místního citlivého ekosystému.

Termíny zájezdu

Termín vč. letu *Dny vč. letuDny čistý pobytUbytováníStravováníAktivityLetCena
Termín zájezdu:1.12. - 21.12. 2017
Dny vč. letu:21
Dny čistý pobyt:17
Ubytování:
Strava:Někdy snídaně **
Aktivity:Vybrané v ceně
Let:

od

95 000,-

95 000,-

Objednat
Zobrazit vysvětlivky k tabulce

Vysvětlivky

* jako odletové místo se počítá ČR/Evropa. Na zájezd lze nastoupit přímo na Novém Zélandu, případně přidat další pobyt, např. Fidži.

ubytování pod stanem
nejnižší standard ubytování (může být lepší) podle NZ klasifikace motelů a hotelů
letenka je v ceně
letenka není v ceně

Rozeklané štíty horských masivů, nekonečná zeleň pabukových hvozdů, přízračně tyrkysová jezera tajících ledovců - v  kontrastu s  písečnými dunami, stromovými kapradinami, endemickými druhy ptáků a  měsícem co dochází na  opačnou stranu než u  nás.
Během zcela unikátní EXPEDICE AOTEAROA (jak Novému Zélandu říkají jeho původní obyvatelé Maoři) spolupořádané se společností BUSHMAN se dostanete na  místa, kam se není snadné jen tak dostat, s  českými průvodci, kterým je Nový Zéland již téměř 15 let domovem, koníčkem a  vášní.
Budete se moci zúčastnit pokládání pastí v  rámci boje s  místními predátory, do  detailu se dozvíte o  systému ochrany životního prostředí na  Novém Zélandu a  o  stavu místního citlivého ekosystému. Pojeďte s  námi nejen poznat tuto nádhernou zemi, ale také pomoci a  přispět tak k  záchraně unikátních endemických ptačích druhů - včetně ikony NZ, ptáka Kiwi.
DOPŘEJTE SI OPRAVDOVÉ CESTOVÁNÍ PRO OPRAVDOVÉ FAJNŠMEKRY...

Itinerář

Kajak, Cathedral Cove, Hahei, Nový Zéland

Den 1. a 2. přílet na NZ, poloostrov Coromandel

Malebné pobřeží a pláže

Přílet do  Auckland v  dopoledních hodinách. Odbavení, setkání s  průvodcem. Místo města rovnou vyrazíme za  nádhernými plážemi poloostrova Coromandel do Whitianga. Vlny Pacifiku, vinice, makadamiový sad a  možnost plavby mořskými kajaky.

Te Puia / Whakarewarewa, Rotorua, Nový Zéland

Den 3. a 4. Rotorua

Maorská kultura a geotermální pole

Centrum maorské kultury a  lázeňství - Rotorua. Večer ve  společnosti původních obyvatel NZ - Maorů, večeře v  tradičním stylu Hangi, domorodá kultura a  zvyky. Ojedinělá možnost zažít Maory v jejich tradičním prostředí. Zajímavé body města a  okolí, možnost návštěvy maorského skanzenu nebo výlet terénním vozem do  kráteru sopky. Večer možnost koupele nebo příjemné masáže v  Polynesian Spa.

Emerald Lakes, Tongariro Alpine Crossing, Nový Zéland

Den 5. a 6. Taupo a Tongariro

Jezero Taupo a národní park Tongariro

Návštěva proslulých geotermálních polí Wai-O-Tapu, pokračování k  největšímu jezeru Nového Zélandu - Taupo. Cestou zastávka v  přírodních teplých pramenech (naše tajné místo). Druhý den nejhezčí jednodenní horský přechod mezi sopkami NP Tongariro - Tongariro Alpine Crossing. Pro ty co by nechtěli absolvovat možnost raftingu po  řece Tongariro, muškaření, nebo kratší trek, případně vyhlídkový let nad vulkány malým letadlem.

Parlament ve Wellington, Nový Zéland

Den 7. Wellington

Hlavní město NZ a přelet na Jižní ostrov

Dopolední přejezd do  hlavního města Nového Zélandu - Wellington. Krátká prohlídka centra, dle času návštěva Národního muzea NZ Te Papa. Podvečerní odlet na  daleký jih Jižního ostrova - města Invercargill v  provincii Southland.

Kivi, ostrov Stewart Island, Nový Zéland

Den 8. a 9. Stewart Island

Národní park Rakiura

Ranní plavba malým trajektem na Stewart Island (Rakiura). Vycházka po  prvním úseku proslulého Rakiura Track podél drsných pláží a pobřežním pralesem ostrova. K večeři je nutné ochutnat některou z  místních specialit dle aktuální dostupnosti - losos, ústřice nebo modrá treska přímo od rybářů v Oban. Možnost plavby s pozorováním endemických druhů albatrosů a buřňáků z  bezprostřední blízkosti, nebo noční plavba za  pozorováním ptáka Kiwi přímo v jeho přirozeném prostředí.

Mitre Peak, plavba po Milford Sound, Fiordland, Nový Zéland

Den 10. a 12. Fiordland

Národní park Fiordland, jetboat a fjord Milford Sound

Ranním trajektem zpět do I nvercargill, k  nejhlubšímu jezeru Nového Zélandu - Lake Hauroko. Jízda přes jezero a  po  řece až k  ústí do  Tasmanova moře. Po  dojezdu originální BBQ v  místním stylu, v  naprosté divočině. Ranní účast na  pokládání pastí s  místním trapperem. Dojezd k  dalšímu z  nádherných jezer NZ - Manapouri a  nocleh v  městečku Te Anau, bráně do  NP Fiordland. Celodenní výlet do  světoznámého fjordu Milford Sound s  plavbou lodí.

Queenstown, Remarkables a jezero Wakatipu, Nový Zéland

Den 13. až 15. Jezero Wakatipu

Queenstown a Glenorchy, národní park Mt Aspiring

Mekka NZ turismu - malebné město Queenstown. Možnost výletu do Skippers Canyon, místa kam se po vlastní ose není snadné dostat. Unikátní cesta kaňonem, jetboating po  stopách místních zlatokopů. Glenorchy - jedno z nejhezčích míst na Novém Zélandu - brána do NP Mt Aspiring a výchozí bod mnoha populárních horských túr. Výšlap po jednom z místních treků s nádhernými výhledy na Lake Wakatipu. Večerní grilovačka a  beseda s rangerem místní Správy NP Mt Aspiring (Department of Conservation) o problematice boje s predátory a ochraně endemického ptactva (s  překladem).

Mt Cook a jezero Pukaki, Nový Zéland

Den 16. až 18. Mt Cook

Národní park Mt Cook, odlet z Christchurch

Přejezd přes Queenstown do  ovocnářské výspy regionu Central Otago - Cromwell. Cestou zastávka u  proslulého mostu Kawarau Suspenison Bridge, ze kterého se skáče pověstný Bungee Jump a  na  vinici v  údolí Gibbston Valley. Přejezd přes průsmyk Lindis Pass k  nejvyšší hoře Nového Zélandu - třítisícovce Mt Cook. Záludné a  horolezci respektované Jižní Alpy, Mackenzie Country a  přízračně tyrkysové jezero Lake Pukaki. Nocleh Mt Cook Village. Vycházky a  různě dlouhé treky - skvělá příležitost seznámit se s  alpskou vegetací, nádherné horské scenérie pro fotografy, možnost letu vrtulníkem kolem Mt Cook, nebo plavba člunem s  průvodcem po  jezeře ledovce Tasman Glacier. Přejezd do Christchurch a odlet do ČR.

Galerie

DSC01224Kajak a jachta, Hahei, poloostrov Coromandel, Nový ZélandPoloostrov Coromandel, Nový ZélandMaorské bojové tance, Rotorua, Nový ZélandMuzeum Rotorua, bývalé lázně, Nový ZélandWharenui v Te Puia, Rotorua, Nový ZélandGeotermální pole Wai-O-Tapu, Nový ZélandTúra Tongariro Alpine Crossing, Nový ZélandNárodní park Tongariro - vyhlídkový let, Nový ZélandMt Ngauruhoe / Mt Doom - Pán prstenů, Tongariro, Nový ZélandParlament, Wellington, Nový ZélandOban, Stewart Island, Nový ZélandChřástal weka, Stewart Island, Nový ZélandRakiura Track, Stewart Island, Nový ZélandJezero Manapouri, Fiordland, Nový ZélandJezero Te Anau, Fiordland, Nový ZélandPlavba po Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandMitre Peak, Milford Sound, Fiordland, Nový ZélandPohled z Bobs Peak na Queenstown a Remarkables, Nový ZélandVycházka ke Glenorchy Lagoon, Nový ZélandJezero Wakatipu, silnice do Glenorchy, Nový ZélandAoraki Mt Cook a Hooker Glacier, Nový ZélandMt Cook, Hooker Valley, Nový ZélandKostel dobrého Pastýře, jezero Tekapo, Nový Zéland

Cena zahrnuje:

 • Špičkového ČJ průvodce trvale žijícího na NZ
 • Dopravu - kvalitní minibus (velikost dle obsazení, počtu klientů), vnitrostátní přelet Wellington - Invercargill, zpáteční trajekt nebo přelet malým letadlem na Stewart Island a vodní taxi tamtéž
 • Ubytování na dvoulůžkových pokojích (jednolůžkový za příplatek) v kvalitních, osvědčených, kompletně vybavených motelových apartmánech bez snídaně, popřípadě v hotelech s kontinentální snídaní v ceně

Aktivity již součástí programu (v ceně):

 • Maorský večer v Rotorua včetně tradiční večeře a ukázky bojových tanců
 • Návštěva geotermálních polí Wai-O-Tapu
 • Jízda jetboatem po řece Wairaurahiri River
 • Scénická plavba po světoznámém fjordu Milford Sound v NP Fiordland (UNESCO)

Cena nezahrnuje:

 • Letenku – cena cca 40 000 Kč ve třídě economy, kolem 100 000 Kč v business – bude upřesněno zda s Korean Air nebo Emirates
 • Fakultativní aktivity – možnost výběru dle zájmu, potřeba závazně vybrat předem
 • Stravování kromě výše uvedeného
 • Pojištění (cestovní, léčebné výlohy, storno) – doporučujeme sjednat!

Pořadatel: CK True Travel Ltd Nový Zéland & Bushman Company a.s.

* Termín zájezdu je zde uveden včetně letu, ale oficiálně zájezd začíná v Auckland a končí v Christchurch na Novém Zélandu. Můžeme pro vás najít vhodnou letenku, ať v ekonomické nebo business třídě. Dovolenou si můžete prodloužit, například přiletět do Auckland dříve, případně třeba na konci se stavit na několik dnů na Fidži nebo se podívat do Austrálie.

** někde se spí v hotelech, pak je v ceně snídaně. Obecně se spí v motelech (příjemné ubytování, obvykle s kuchyňským koutem, kde je možnost si připravit snídani) 

Naše destinace

To nejlepší z Nového Zélandu

Top