Antarktida a Subantarktické ostrovy

Antarktida - expedice z Nového ZélanduOblast, která je pro nás Středoevropany opravdu tím nejodlehlejším a zdánlivě nejhůře dosažitelným místem na Zemi…Ve spojitosti s touto lokalitou nám naše fantazie povětšinou vykreslí nekonečné plochy věčného ledu a sněhu, neutichající vítr a dvouciferné mínusové teploty…

Ano - skutečně tomu tak je, ale přesně ze stejného důvodu je “spodek” glóbu také naprosto unikátním, malým a izolovaným útočištěm pro některé ze zástupců jedné z nejbohatších a jedinečných oblastí divoké přírody na planetě.

A jak je to s tou dosažitelností? Dosud se na českém a slovenském trhu nabízely pouze výpravy tradiční cestou z Jižní Ameriky.

My vám - jako logické prodloužení našeho působení na Novém Zélandu - nyní nabízíme naprostou specialitu, a to expediční plavby na Antarktidu a Subantarktické ostrovy přímo z Nového Zélandu.

True Travel je prostřednictvím svého exkluzivního partnera držitelem veškerých potřebných povolení k přistání, tak aby se všichni klienti dostali na pevninu a břeh ostrovů dle daného itineráře. Cílem všech našich expedic je maximální příležitost pro všechny účastníky strávit čas na antarktické pevnině a jednotlivých ostrovech se špičkovými průvodci (přírodovědci) kteří do hloubky znají jak samotné ostrovy tak disponují perfektními znalostmi o zdejší divoké fauně a flóře.

Níže najdete naši kompletní a zcela unikátní nabídku expedic do oblasti Antarktidy a Subantarktických ostrovů. Detaily včetně podmínek cestování, délky, itineráře a cen jsou uvedeny pod jednotlivými zájezdy.Česky mluvící průvodce je na vyžádání k dispozici za příplatek.

Naše plavby do Rossova moře na palubě ledoborce Spirit of Enderby jsou velmi populární a běžně se stává že jsou plně rezervovány již ROK PŘEDEM!!!

Od ledna 2014 budou k dispozici plavby na dalším z ledoborců, na lodi Academic Shokalskiy pro jednorázové výpravy do Rossova moře s odletem 17. ledna. Kapacita je velmi omezená, napište si pro více informací.

Návštěva Antarktidy a Subanatarktických ostrovů je nejen vrcholem potěšení z návštěvy zcela unikátních míst - je to čest...
A nebudete zklamáni!

Partnerem našich expedic na Antarktidu a Subantarktické ostrovy se stal proslulý výrobce merino svršků - novozélandský ICEBREAKER. Do antarktických vod je potřeba opravdu DOBRÉHO prádla, a ovčí merino vlnu skutečně nic nenahradí

EXPEDICE NA ANTARKTIDU A SUBANTARKTICKÉ OSTROVY

Revoluce v kosmonautice, Nový Zéland vyvíjí novou raketu

7. 5. 2016

Cenově dostupný nosič pro vynášení družic do vesmíru - další novozélandské překvapení díky malé inovativní firmě. Nový Zéland bude mít svůj vlastní kosmický program, letové zkoušky začnou v druhé plovině letošního roku. Společnost Rocket Lab vyvíjí unikátní raketu a staví kosmodrom na Severním ostrově Nového Zélandu k vysílání družic na oběžnou dráhu.

Více zde

Nový Zéland nejen na kole, po vodě, pěšky, letem

25. 4. 2014

Nový Zéland to s cyklo stezkama myslí vážně, v průběhu posledních let se postavily stovky kilometrů tras pro milovníky cyklistiky. Jedním z prvních počinů byl populární Otago Cetral Rail Trail. Jedním z prvních počinů byl populární Otago Cetral Rail Trail. Dnes se dá projet na horském kole po mnoha dalších místech.

Více zde

Na Novém Zélandu byla objevena dosud nejhlubší jeskyně

2. 2. 2014

Téměř 10km pasáž padá do 1200m pod zem, což z ní dělá současně nejhlubší (dosud známou) jeskyni na jižní polokouli. Nachází se nedaleko města Nelson v hoře Mt Arthur (NP Kahurangi) na severu Jižního ostrova a byla objevena díky nalezení a proražení malé spojky.

Více zde

+64 3 409 0960

Top